Skiepai nuo hepatito A ir vidurių šiltinės

Skiepai – geriausia apsauga nuo hepatito A ir vidurių šiltinės

Infekcinių ligų plitimo laikotarpiu tampa itin svarbu išsaugoti savo darbuotojų sveikatą ir pasirūpinti reikiamomis apsaugos priemonėmis. Norėtume atkreipti Jūsų dėmesį į užkrečiamąsias ligas, susijusias su profesine rizika darbe, – virusiniu hepatitu A ir vidurių šiltine.

ĮPRASTA KAINA – 83 €

SPECIALI KAINA – 75 €*
*Į kainą įeina du skiepai – nuo hepatito A ir nuo vidurių šiltinės.


KAIP GALIMA SUSIRGTI HEPATITU A IR VIDURIŲ ŠILTINE?

Hepatitas A – tai infekcinė liga, kuri gali pasireikšti besimptome, lengva ar sunkia forma ir gali trukti nuo kelių dienų iki kelių mėnesių. Virusas yra atsparus išorės aplinkos veiksniams, pavyzdžiui, gėlame ar jūros vandenyje virusas išlieka gyvybingas nuo 12 savaičių iki 12 mėnesių, užšaldytame maiste (-20 °C) gali išgyventi ir metus. Grėsmė užsikrėsti hepatitu A išlieka itin ilgai – inkubacinis periodas trunka nuo 2–6 savaičių iki kelių mėnesių, o pasveikus virusas dar savaitę išlieka aktyvus.

Vidurių šiltinės sukėlėjai yra atsparūs išorinės aplinkos veiksniams: dirvožemyje, vandenyje gali išgyventi 1–5 mėnesius, išmatose – iki 25 dienų. Infekcijos šaltinis yra šia infekcine liga sergantis žmogus, taip pat užkratą gali platinti ir asmenys, sergantys lengvomis, besimptomėmis formomis.

Nors Lietuvoje dažniausiai registruojami pavieniai hepatito A atvejai, pasitaiko ir ligos protrūkių. Didesni protrūkiai stebimi maždaug kas 5–7 metus, mažesni – dar dažniau.


Skiepai – visame pasaulyje pripažinta efektyviausia apsaugos priemonė nuo hepatito A ir vidurių šiltinės. 

Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatyme numatyta, kad darbuotojai, kuriems yra pavojus susirgti užkrečiamąja liga, skiepijami darbdavio lėšomis. Pagal LR sveikatos apsaugos ministro 2004-10-14 įsakymą Nr. V – 716 „Dėl darbuotojų, kurie skiepijami darbdavio lėšomis, profesijų ir pareigybių sąrašo patvirtinimo“ asmenis, dirbančius nuotekų bei atliekų šalinimo įmonėse, būtina paskiepyti nuo hepatito A ir vidurių šiltinės.

Panašūs įrašai

Jau turime skiepų nuo gripo!

Jau turime skiepų nuo gripo!

Prasidedant rudens sezonui, dėl orų kaitos ir žemesnės temperatūros, didėja sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Todėl siekiant apsisaugoti nuo galimų sunkių sveikatos sutrikimų ar gripo komplikacijų, rudens sezono pradžia tampa...

Lyg mama, pasirūpinsime tavo sveikata

Lyg mama, pasirūpinsime tavo sveikata

Prasidėjus rudeniui, būsimi ir esami studentai vėl pradeda savo mokslo metus. Dažnas po vasaros atostogų į Lietuvos didmiesčius atvyksta iš kitų miestų, palikdami savo buvusius namus, atitrūksta nuo savo šeimų, o mamos rūpestis tampa ne taip lengvai pasiekiamas....

Nauja klinika Šiauliuose

Nauja klinika Šiauliuose

Šiauliuose duris atvėrė nauja ir moderni Affidea klinika. Kartu su Affidea Lietuva medicinos centru įsikūrė ir grupės klinika Endemik. Šiaulių apskirties gyventojams galėsime pasiūlyti itin platų medicininių paslaugų spektrą: nuo šeimos medicinos, gydytojų specialistų...