Skiepai nuo hepatito A ir vidurių šiltinės

Skiepai – geriausia apsauga nuo hepatito A ir vidurių šiltinės

Infekcinių ligų plitimo laikotarpiu tampa itin svarbu išsaugoti savo darbuotojų sveikatą ir pasirūpinti reikiamomis apsaugos priemonėmis. Norėtume atkreipti Jūsų dėmesį į užkrečiamąsias ligas, susijusias su profesine rizika darbe, – virusiniu hepatitu A ir vidurių šiltine.

KAIP GALIMA SUSIRGTI HEPATITU A IR VIDURIŲ ŠILTINE?

Hepatitas A – tai infekcinė liga, kuri gali pasireikšti besimptome, lengva ar sunkia forma ir gali trukti nuo kelių dienų iki kelių mėnesių. Virusas yra atsparus išorės aplinkos veiksniams, pavyzdžiui, gėlame ar jūros vandenyje virusas išlieka gyvybingas nuo 12 savaičių iki 12 mėnesių, užšaldytame maiste (-20 °C) gali išgyventi ir metus. Grėsmė užsikrėsti hepatitu A išlieka itin ilgai – inkubacinis periodas trunka nuo 2–6 savaičių iki kelių mėnesių, o pasveikus virusas dar savaitę išlieka aktyvus.

Vidurių šiltinės sukėlėjai yra atsparūs išorinės aplinkos veiksniams: dirvožemyje, vandenyje gali išgyventi 1–5 mėnesius, išmatose – iki 25 dienų. Infekcijos šaltinis yra šia infekcine liga sergantis žmogus, taip pat užkratą gali platinti ir asmenys, sergantys lengvomis, besimptomėmis formomis.

Nors Lietuvoje dažniausiai registruojami pavieniai hepatito A atvejai, pasitaiko ir ligos protrūkių. Didesni protrūkiai stebimi maždaug kas 5–7 metus, mažesni – dar dažniau.
Skiepai – visame pasaulyje pripažinta efektyviausia apsaugos priemonė nuo hepatito A ir vidurių šiltinės. 

Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatyme numatyta, kad darbuotojai, kuriems yra pavojus susirgti užkrečiamąja liga, skiepijami darbdavio lėšomis. Pagal LR sveikatos apsaugos ministro 2004-10-14 įsakymą Nr. V – 716 „Dėl darbuotojų, kurie skiepijami darbdavio lėšomis, profesijų ir pareigybių sąrašo patvirtinimo“ asmenis, dirbančius nuotekų bei atliekų šalinimo įmonėse, būtina paskiepyti nuo hepatito A ir vidurių šiltinės.

Registracija pas gydytoją

Jau esamiems klinikos pacientams

Panašūs įrašai