Lytiškai plintančių infekcijų (LPI) tyrimų programos

LPI

Jeigu galvojate, kad galite būti užsikrėtę LPL, pasitikrinkite. Ypač jei pastebėjote vieną ar keletą iš žemiau išvardintų požymių, tada pasitikrinkite iškart. Lytiškai plintančios ligos reikalauja ypatingo dėmesio ir priežiūros jas gydant. Netinkamas arba visiškas negydymas gali sukelti ilgalaikius ar net nebepagydomus padarinius, pavyzdžiui, paskatinti nevaisingumą, impotenciją. Nėštumo ir gimdymo metu LPL galima užkrėsti dar negimusį kūdikį.

Lytiškai plintančiomis ligomis gali užsikrėsti kiekvienas lytiškai aktyvų gyvenimą gyvenantis žmogus. Dažnas partnerių keitimas, santykiavimas be apsaugos priemonių – dažna šių ligų priežastis. Žinoma, net ir ilgalaikiai santykiai negali 100% garantuoti, kad užsikrėsti galimybės nėra, kadangi Jūsų partnerio ligos požymiai gali pasirodyti tik praėjus ilgesniam laikotarpiui.

Kaip atpažinti pirmuosius LPL simptomus?
Pagrindiniai infekcijos požymiai:
• Neįprastos išskyros;
• Žaizdelės ar pūslelės ant lytinių organų gleivinių;
• Dirginimas apie makštį, varpą ar tiesiąją žarną;
• Skausmas ar deginimo jausmas šlapinantis;
• Padažnėjęs šlapinimasis;
• Skausmas lytinių santykių metu.

Skubiai pasitikrinti reikia, jeigu:
• iš lyties ir šlapinimosi organų pagausėja ar atsiranda neįprastų išskyrų
(nuo permatomos iki gelsvai žalsvos spalvos),
• atsiranda baltos apnašos,
• šlapinimasis tampa skausmingas,
• atsiranda bėrimas lyties organų srityje,
• padidėja kirkšnies limfmazgiai,
• atsiranda skausmas pilvo apačioje, kapšelyje,
• po lytinių santykių pasirodo kraujas.

Gali nebūti ir jokių simptomų (dauguma moterų ir vyrų užsikrėtusių chlamidijomis, ir 9 iš 10 moterų užsikrėtusių gonorėja, visiškai nejaučia jokių simptomų). Lytiškai plintančių ligų tema nėra lengva, bet apie tai kalbėti reikia. Diskutuoti, gauti reikiamos informacijos, imtis prevencijos ir profilaktikos priemonių, vienintelis patikimas kelias kontroliuoti tolesnį ligų plitimą. Tai ypač reikalinga, kai norisi apsaugoti ne tik save, bet ir pačius artimiausius žmones. Naudinga atlikti LPL tyrimus ir santykių pradžioje, pradėjus kartu kurti savo ateities planus, ketinant ypatingai rūpintis vienas kitu arba bet kuriuo lytiškai aktyvaus gyvenimo laiku, jei tokie tyrimai nėra atlikti. Pasitikrinti dėl lytiškai plintančių ligų, tai pavyzdingumo, atsakingumo, rūpestingumo ir meilės savo artimiesiems ženklas!

Tyrimų programą sudaro:LPI mini (šlapime)LPI miniLPI vidutinėLPI išsami
Chlamydia trachomatis (PGR)++++
Mycoplasma hominis (PGR)++++
Mycoplasma genitalium (PGR)++++
Neisseria gonorrhoeae (PGR)++++
Trichomonas vaginalis (PGR)++++
Ureaplasma urealyticum (PGR)++++
Ureaplasma parvum (PGR)++++
Gardnerella vaginalis (PGR)++
Candida albicans (PGR)++
Herpes simplex 1/2 (PGR)++
Sifilio RPR kiekybinis+
Sifilio TPHA+
ŽIV 1/2 antikūnų tyrimas+
ŽPV aukštos rizikos 14 tipų DNR RL PGR+
Kaina: 69.00 EUR69.00 EUR87.00 EUR119.00 EUR

Meilė ir seksas – kasdieninio žmogaus gyvenimo dalis. Tačiau kartais jie atneša ne vien džiaugsmą ir malonumą, bet ir rūpesčius bei ligas. Lytiškai plintančios infekcijos (LPI) priklauso ligų grupei, apie kurias žmonės mieliau nutyli arba kalba pašnibždomis.

Lytiniu keliu plintančios infekcijos: bakterijos, grybeliai, virusai. Jomis užsikrečiama kontaktiniu būdu, per lytinius santykius. Daugelis LPI pavojingos tiek vyrams, tiek moterims: sukelia nevaisingumą, prostatitą, varpos navikus, negimdinį nėštumą, priešlaikinį gimdymą, naujagimių infekcijas, gimdos kaklelio vėžį.

Jei turi nors mažiausią įtarimą – pasitikrink!
Kuo anksčiau nustatoma ir pradedama gydyti LPI, tuo mažesnis pasekmių pavojus.

 

Prieš atliekant lytiškai plintančių infekcijų tyrimų programas Vilniaus klinikoje nemokamai konsultuoja šeimos gydytoja. Konsultacijai būtina išankstinė registracija.

*Kraujo paėmimas darantis tyrimų programą į kainą įskaičiuotas.