Jau turime skiepų nuo gripo!

Prasidedant rudens sezonui, dėl orų kaitos ir žemesnės temperatūros, didėja sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Todėl siekiant apsisaugoti nuo galimų sunkių sveikatos sutrikimų ar gripo komplikacijų, rudens sezono pradžia tampa tinkamiausiu metu pasiskiepyti nuo gripo.

Nuo šios virusinės infekcijos yra rekomenduojama skiepytis kiekvieną sezoną, nes gripo virusas turi savybę keistis. Kiekvienais metais vakcinos yra pritaikomos prie mutavusio viruso savybių,  todėl organizmas pasiskiepijus gauna efektyviausią apsaugą. Taip pat skiepytis gali visi vyresni nei 6 mėn. amžiaus.

Kas yra gripas?

Gripas – ūmi kvėpavimo takų infekcija, plintanti nuo žmogaus žmogui oro lašeliniu būdu. Gripo virusas plinta oru kartu su seilių dalelėmis čiaudint, kosint, kalbant. Pasklidusios ore ar nusėdus ant aplinkos paviršių, jos patenka į žmogaus organizmą įkvėpus ar per gleivinę, užterštomis rankomis liečiant veidą  Todėl gripu visame pasaulyje gali susirgti kiekvienas bet kokio amžiaus žmogus. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas ne tik sukelia ūmią ligą, bet ir yra labai pavojingas dėl galimų komplikacijų.

Gripo viruso sukeltos komplikacijos:

  • Plaučių uždegimas (pneumonija);
  • Encefalitas, meningitas (galvos smegenų ir galvos smegenų dangalų uždegimas);
  • Širdies raumens uždegimas (miokarditas);
  • Žarnyno uždegimas (dažniausiai pasitaiko vaikams);
  • Akių uždegimas (priklausomai nuo akies struktūrinės dalies pažeidimo vietos, galimas visiškas apakimas).

Vakcinų suderinamumas

Norint sutaupyti laiko, yra galimybė vienu metu pasiskiepyti ne tik nuo gripo, bet ir nuo kitų užkrečiamųjų ligų: pneumokokinės infekcijos, difterijos / stabligės ir kt. Norėdami išnaudoti šią galimybę, dėl gripo ir kitų skiepų suderinamumo rekomenduojama kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Kalbant apie bet kurios rūšies COVID-19 vakciną, ji negali būti skiriama vienu metu su kitomis vakcinomis. Pasiskiepijus nuo koronaviruso, tarp šio ir kito skiepo turi būti išlaikytas 14 dienų tarpas. Tačiau gali būti taikoma išimtis, jeigu nesuleidus kitos vakcinos gresia didesnė žala sveikatai. Pavyzdžiui, susižalojus yra būtina difterijos / stabligės vakcina, po gyvūno įkandimo – pasiutligės vakcina, po rizikingo kontakto su sergančiu tymais – tymų vakcina.


Fluenz Tetra vakcina

Fluenz Tetra vakcina, kurios farmacinė forma yra nosies purškalas (suspensija) Patvirtinta terapinė vakcinos indikacija yra gripo profilaktika vaikams ir paaugliams nuo 24 mėnesių iki 18 metų.

Vakcinos dozavimas:

  • Vyresniems kaip 24 mėnesių vaikams ir paaugliams 0,2 ml (vartojamas po 0,1 ml į kiekvieną šnervę).
  • Vaikams, kurie anksčiau nebuvo skiepyti nuo sezoninio gripo, antra dozė turi būti skirta praėjus mažiausiai 4 savaičių laikotarpiui.

Fluenz Tetra negalima injekuoti. Daugiau informacijos galite rasti preparato charakteristikų santraukoje (nuoroda) arba teiraukitės pas sveikatos priežiūros specialistą. Pranešti apie nepageidaujamą reakcijų galite čia (nuoroda į VVKT puslapį)

SVARBU: TUO PAČIU METU GALITE PASISKIEPYTI IR NUO GRIPO, IR NUO PNEUMOKOKINĖS INFEKCIJOS.

Vaisto aprašymas

Raportuokite, jeigu pasireiškė nepageidaujamos reakcijos


Pasiskiepyti galite visose Endemik klinikose.

Norint pasiskiepyti nuo gripo, reikalinga išankstinė registracija – 8 700 55223

Registracija pas gydytoją

Jau esamiems klinikos pacientams

Panašūs įrašai