Erkinio Encefalito skiepai

Geriausias laikas pasiskiepyti – šiandien!

Kintant klimato sąlygoms sergamumas erkių platinamomis ligomis nepaliaujamai didėja. Pastaruosius penkerius metus Lietuva patenka į trejetuką šalių, turinčių didžiausią gyventojų sergamumą erkiniu encefalitu Europoje, toli pralenkdama naujų sergančiųjų atvejų per metus skaičiumi tokias dideles kaimynes kaip Lenkiją ar didelį erkių užkrėstumą turinčią Austriją.

Specifinio gydymo susirgus erkiniu encefalitu nėra (ligos sukėlėjas yra virusas, o prieš virusą efektyvių vaistų iki šiol dar nėra išrasta). Tad pilnai pasveiksta tik apie 40% sergančiųjų. Likusiems nuo 35 % iki 58 % asmenų pasireškia įvairūs negalavimai, kurie paveikia paciento gyvenimo kokybę, o kartais priverčia pakeisti gyvenimo būdą (apie 10-15% pacientų patiria vienos ar kelių galūnių paralyžių).

Pagrindinė priemonė išvengti susirgimo šia sunkia liga yra profilaktiniai skiepai nuo erkinio encefalito. Atlikus vakcinaciją du kartus, su 1-3 mėnesių pertrauka tarp skiepų, imunitetas susiformuoja vieneriems metams. Po metų suleidus dar vieną skiepo dozę atsparumas ligai prasitęsia dar trejiems metams. Taigi, trys injekcijos užtikrina ramų gyvenimą potencialios ligos atžvilgiu trejiems metams.

Dažnam kyla klausimas – kada geriausia skiepytis? Erkės būna gyvybingos jau 5-7 laipsnių temperatūroje ir kelia grėsmę sveikatai. skiepytis reikėtų taip, kad iki erkių sezono jau turėtumėte gerą imunitetą. Todėl patartina pradėti skiepytis žiemą ar ankstyvą pavasarį, tačiau skiepytis galima ir visus metus.

Nuo 2004 m. spalio 14 d. pagal Sveikatos apsaugos ministro įsakymą Nr. V-716 erkių pernešamos ligos – erkinis encefalitas ir Laimo liga, yra įtrauktos į profesinių ligų sąrašą. Taigi, Valstybė įpareigoja darbdavius pasirūpinti darbuotojais, kurie dirba miškuose, pakelėse, pievose, laukuose ar kitose vietose, kur yra tikimybė susidurti su erkėmis. Daugiau informacijos apie erkes rasite čia ir stoperkes.lt 

Pasinaudokite galimybe pasiskiepyti PIGIAU! 

Siūlome išskirtinę šeimos kainą erkinio encefalito skiepams. Jeigu jūsų šeimą sudaro 3 ar daugiau šeimos narių, vieno skiepo kaina yra 34 eur.

Nelaukite, kol erkės taps nevaldomos ir kels baimę saugiam laiko praleidimui gryname ore.

Pirma, pasiskiepykite nuo erkių, o po to eikite pasivaikščioti.

Skiepų kainas savo mieste rasite čia:

Endemik_ERKES_1080x1080_social-v2

Registruokitės skiepui nuo erkinio encefalito

8 700 55223

Skiepytis galite visose Endemik klinikose visoje Lietuvoje:

  • Vilniuje
  • Kaune
  • Klaipėdoje
  • Šiauliuose
  • Panevėžyje
  • Alytuje

*Kylant daugiau klausimų dėl skiepų nuo erkinio encefalito, Jus mielai pakonsultuos mūsų klinikos šeimos gydytojai medicinos įstaigoje ar nuotoliniu būdu.