pgr tyrimas

Traumatologijos terminas atsirado dar senovės Graikijoje. Šio žodžio reikšmė, išvertus iš graikų į lietuvių kalbą, yra „žaizda, pažeidimas + mokslas“. Moksliškai kalbant, traumatologija yra chirurgijos šaka, kuri tyrinėja ir gydo judamąjį aparatą, taip pat odos ir gleivinės pažeidimus. 

Judamasis aparatas, arba raumenų ir kaulų sistemos būklė – gydytojo traumatologo, arba kitaip dar vadinamo ortopedo-traumatologo sritis. Būtent jis tiria mūsų kaulų bei raumenų būklę, skiria tyrimus, diagnozuoja ligas, nustato gydymą bei medikamentus.

Tirdamas mūsų skeletą ir raumenyną, gydytojas traumatologas atlieka išsamią analizę, o jeigu reikia, gali skirti rentgenogramą, MRT tyrimus ar ultragarsinius tyrimus. 

Gydytojo ortopedo traumatologo dažniausiai žmonėms prireikia itin skubiai dėl įvairiausių traumų, todėl vizitai pas šiuos gydytojus dažnai gali būti neplanuoti. Gydytojai traumatologai teikia ir skubias konsultacijas.

Į ortopedą traumatologą rekomenduojama kreiptis dėl daugybės priežasčių. Tad išsiaiškinkime, ką daro ortopedas traumatologas, ko laukti apsilankymo pas ortopedą traumatologą metu, ar teikiamos vaikų ortopedo traumatologo paslaugos, kokia yra 3 lygio traumatologo konsultacija, kokia yra traumatologo konsultacijos kaina, ar įmanoma ortopedo konsultacija internetu, kaip vyksta gydytojo ortopedo-traumatologo konsultacija. 

Ką daro ortopedas traumatologas?

Kas yra ortopedas, arba kas yra traumatologas? Ortopedas traumatologas yra dviejų mokslo krypčių atstovas – ortopedijos ir traumatologijos, tačiau jos yra labai glaudžiai susijusios, todėl tampa viena universalia specialybe. Judėjimo ir organų ligoms priskiriamas ortopedas traumatologas specializuojasi ties raumenų ir kaulų sistemos ligomis, jų gydymu, tyrimais bei medikamentų skyrimu. Ortopedai taip pat specializuojasi ties sausgyslių, kaulų, sąnarių sužalojimais ir jų gydymu. Kitaip sakant, gydo ortopedines traumas.

Iš tiesų, ortopedo traumatologo gydomų ligų sąrašas yra labai platus. Jis sprendžia ir plokščiapadystės problemas, ir raiščių patempimus, plyšius, skausmus, sausgyslių patempimus ir plyšimus, sąnarių problemas, tokias kaip išnirimas, patempimas, deformacija. Gydo kremzlių ir kaulų deformacijas, lūžius, skilimus, atvirus bei uždarus kaulų lūžius, taip pat diagnozuoja gerybinį ir piktybinį kaulų vėžį. Be šių ligų, gydytojas ortopedas traumatologas sprendžia netaisyklingos laikysenos bei stuburo skausmų ir kitas problemas.

Gydytojas ortopedas traumatologas taip pat gydo infekcines sąnarių ligas, sąnarių pažeidimus sergant kitomis ligomis (podagra, psoriaze, hemofilija, reumatoidiniu artritu), sausgyslių ir raumenų uždegimus, jaunatvines osteochondropatijas (Perteso ligą, Osgudo-Šlaterio ligą), įgimtas stuburo, sąnarių, kaulų ir raumenų deformacijas, riešo kanalo sindromą, plantarinį fascitą, Achilo sausgyslės pažeidimus, sąnarių dislokacijas, menisko plyšimą.

Ortopedija traumatologija neapsiriboja tik ambulatorija. Sprendžiamos ir ortopedinės traumatologinės chirurginės problemos.

Ortopedo traumatologo konsultacija ir apžiūra būtina tuomet, kai patyrėte traumą, matomi akivaizdūs pažeidimai. Tai gali būti kaulų lūžiai ir skilimai, raiščių patempimai, sąnarių sužalojimai. Tuomet jausite skausmą, tinimą. Gydytojas ortopedas traumatologas tokiu atveju skubiai nusiųs rentgeno procedūrai, o vėliau, išsiaiškinęs būklę, galės atstatyti kaulus į vietą ar siųsti gipsavimui, kitoms procedūroms.

Gydytojai ortopedai traumatologai taip pat rūpinasi ir pacientų sąnariais – gali juos pakeisti esant sąnarių susidėvėjimui ar, pavyzdžiui, jei jie paveikti artrozės. 

Šios srities specialistai prižiūri pacientus po įvairių traumatologinių operacijų – stebi kaip pacientas gyja, ar sąnariai, sausgyslės arba kaulai teisingoje pozicijoje.

Ortopedams traumatologams tenka gydyti ne tik traumas ar pažeidimus, tačiau ir įgimtas ligas, taip pat dubens kaulų skausmus. 

Gydytojai ortopedai traumatologai labai reikalingi ir sportininkams, patyrusiems traumas dėl savo aktyvios fizinės veiklos. Šie gydytojai gali padėti gydyti skausmus ir sužalojimus, tokius kaip tendinitas.

Taip pat šios srities medicinos specialistai pacientams padeda suvaldyti progresuojančia ligas, pavyzdžiui, osteoporozę, artritą – lėtinę autoimuninę ligą, kurios metu sąnarius kamuoja uždegiminiai procesai.

Ko laukti apsilankymo pas ortopedą traumatologą vizito metu?

Į gydytojus ortopedus traumatologus dažniausiai žmonės kreipiasi dėl įvairių traumų ir skausmų, tad pirmiausiai reikia tikėtis gydytojo apžiūros, traumatologo konsultacijos. Įvertinus paciento būklę, gydytojas gali skirti papildomus tyrimus, pavyzdžiui rentgeną, arba skirti gydymą ir rekomendacijas, medikamentus. Taip pat, esant ne traumai, o įvairaus pobūdžio skausmui, gydytojas ortopedas traumatologas nustato skausmo priežastis.

„Endemik“ klinikose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose apsilankymo pas ortopedą traumatologą metu galima tikėtis konsultacijos, taip pat gydytojas gali diagnozuoti ligą, sutvarkyti žaizdą, atlikti sąnario punkciją, pašalinti siūlus ar kabutes po operacijos ir apžiūrėti, kaip vyksta gijimo procesas, atlikti žaizdos perrišimą. Mūsų gydytojai traumatologai taip pat gali atlikti hormoninio ar kito vaistinio preparato intrasąnarinę  injekciją, esant sąnario susirgimui,  kaulų/raumenų sistemos echoskopiją, atlikti hialurono rūgšties intrasąnarinę injekciją, esant sąnario  susirgimui. Taip pat atliekamos ir nuotolinės konsultacijos.

Jei į ortopedą traumatologą kreipsitės dėl įvairių žaizdų, jis pirmiausia nustatys kokia tai žaizda – durtinė, plėštinė, pjautinė, kirstinė ar kita. Gydytojas, esant stipriam skausmui, gali suleisti nuskausminamųjų vaistų, išvalyti ir sutvarstyti žaizdą. Jei žaizda rimtesnė – gali prireikti papildomų tyrimų, siuvimo. Pakartotinai pasirodant gydytojui traumatologui jis apžiūrės, perriš žaizdą ar išims siūlus. Svarbu tokiu atveju žinoti, ar esate paskiepytas nuo stabligės.

Jei kreipsitės pas gydytoją ortopedą traumatologą, pavyzdžiui, dėl sąnarių tinimo, greičiausiai gydytojas jums gali diagnozuoti uždegimą, traumą ar kitas ligas, tokias kaip podagra. Tinstant sąnariams juose kaupiasi skysčiai, kurie gali būti tiek kraujas, tiek kiti svetimkūniai. Siekiant padėti pacientui, gydytojas traumatologas atliks punkciją bei, galimai, suleis vaistų.

Jei atvykstate pas ortopedą traumatologą dėl įvairių lūžių, po apžiūros jums bus paskirta rentgeno procedūra. Tik gavęs rentgeno nuotrauką gydytojas traumatologas galės įvertinti jūsų būklę, lūžio rimtumą. Vėliau jūsų lūžis bus imobilizuojamas gipso tvarsčiu, jei to reikia ir jei tai padaryti įmanoma.

„Endemik“ klinikose itin patogu apsilankyti pas traumatologą privačiai, gauti geriausią priežiūrą bei traumatologo konsultacijas Vilniuje, kreiptis į ortopedą traumatologą Kaune ar kituose Lietuvos miestuose.

Ar teikiamos vaikų ortopedo traumatologo paslaugos?

Ar teikiama ortopedo konsultacija kūdikiui arba vaikui ir kada ji reikalinga? Taip, vaikams irgi prireikia ortopedo traumatologo paslaugų ne tik dėl susižalojimų ar lūžių.

Žinoma, vaikystėje traumos ir lūžiai turbūt nėra išvengiami, todėl vaikams tikrai prireikia ortopedo traumatologo pagalbos tvarstant žaizdas, jas siuvant ir perrišant, ištraukiant siūlus, taip pat imobilizuojant lūžius gipso tvarsčiu.

Tačiau traumatologo pagalbos gali prireikti ir dėl kitų priežasčių. Šie gydytojai taip pat gali vertinti vaiko judamojo aparato būklę augant, tam tikrus jo nuokrypius nuo normų, įvertinti vaiko vystymąsi, padėti esant vaiko sėdmenų raukšlių asimetrijai. 

Taip pat reikėtų kreiptis į gydytoją ortopedą traumatologą, jei vaikas turi įgimtą rankų arba kojų deformaciją, vystosi plokščiapadystė, krypsta kojos. Šiuo atveju gali būti taikomas ir 3D pėdos skenavimas, parenkamas įdėklas į batus, kuris padeda išvengti, ar gydyti prasidėjusias deformacijas.

Gydytojui ortopedui traumatologui nusprendus, vaikui gali būti skiriami įvairūs papildomi tyrimai būklei nustatyti arba paskiriama reabilitacija.

Gydytojo ortopedo traumatologo konsultacija

Gydytojo ortopedo traumatologo konsultacijoms „Endemik“ klinikose galima registruotis ne tik telefonu, bet ir internetu – pasirenkant jums patogią dieną ir valandą, norimą gydytoją. Taip pat galima rinktis ne tik gyvą, bet ir nuotolinę konsultaciją. 

Ortopedas Vilniuje konsultuos suaugusius ir vaikus nuo 2 metų, ortopedai Kaune gali suteikti ne tik ortopedo konsultaciją Kauno pacientams ar paprastas paslaugas, bet specializuojasi net ir rekonstrukcinėse operacijose. 

Be ortopedo konsultacijų Vilniuje ar Kaune, galite registruotis ir pas ortopedą Klaipėdoje, traumatologą Marijampolėje, Alytuje ar Mažeikiuose ir kituose Lietuvos miestuose.

Dažnas klausimas – kiek kainuoja ortopedo traumatologo paslaugos. Iš savo šeimos gydytojo gavę siuntimą pas šį gydytoją jūs galite sutaupyti, tačiau reikės laukti gana ilgose eilėse, o situacija gali tik blogėti, teks kęsti skausmus. Kad nereikėtų laukti, galima registruotis pas šiuos gydytojus mūsų klinikose privačiai ir greitai patekti pas specialistą. Konsultacijos kainas rasite mūsų klinikos kainyne.

Gydytojas ortopedas traumatologas konsultuoja įvairiais klausimais, susijusiais su skeleto ir raumenų sistema. Jis atlieka išsamų paciento anamnezės surinkimą ir apžiūrą. Jeigu reikia, skiria diagnostinius tyrimus (rentgenograma, ultragarsinis tyrimas, MRT). Sudaro konservatyvų ir / ar operacinį gydymo planą.

Į ortopedą traumotologą rekomenduojama kreiptis, jeigu:

 • kankina sąnarių, raumenų skausmai;
 • sutriko sąnario funkcija;
 • kankina sąnario patinimas;
 • sąnario deformacijos;
 • po įvairių traumų;
 • esant laikysenos pakitimų.

Gydytojas ortopedas traumatologas gydo:

 • degeneracinius įvairių sąnarių pakitimus;
 • įvairius trauminius susirgimus (kaulų lūžiai, sąnarių išnirimai, sausgyslių patempimai, nutrūkimai, raumenų plyšimai);
 • kaulų ir kremzlių piktybinius navikus;
 • sąnarių infekcinius susirgimus;
 • sąnarių pažeidimus sergant kitomis ligomis (podagra, psoriaze, hemofilija, reumatoidiniu artritu);
 • sausgyslių ir raumenų uždegimus;
 • jaunatvines osteochondropatijas (Perteso ligą, Osgudo-Šlaterio ligą);
 • įgimtas stuburo, sąnarių, kaulų ir raumenų deformacijas

Endemik klinikos ortopedai – traumatologai