pgr tyrimas

Kiekvienas iš mūsų, nuo ką tik gimusio kūdikio, iki vyriausio senjoro turime savo šeimos gydytoją, kurį pasirenkame, kuris gali būti visos šeimos ar net giminės gydytoju. Šeimos gydytoją galime rinktis poliklinikoje, tačiau galime išsirinkti šeimos gydytoją privačiai, klinikose. Šeimos gydytojų paslaugas teikia ir „Endemik“ klinikos.

Šeimos gydytojas yra pirmoji medicinos grandis. Tai reiškia, kad norint patekti pas kitus gydytojus, jums bus reikalingas jūsų šeimos gydytojo siuntimas, rekomendacija. Šeimos gydytojai ne tik išrašo vaistus, siuntimus ar nedarbingumo pažymas, bet atlieka ir daugybę kitų funkcijų. „Endemik“ klinikoje galima ne tik paprasta šeimos gydytojo konsultacija, bet ir nuotolinė šeimos gydytojo konsultacija.

Taigi išsiaiškinkime, kas yra šeimos gydytojas, kokias paslaugas jis teikia, kada verta apsilankyti pas šeimos gydytoją, ko tikėtis apsilankymo metu, kokia yra šeimos gydytojo konsultacijos kaina, kuo skiriasi šeimos ir vidaus ligų gydytojai, ar mokama šeimos gydytojo konsultacija „Endemik“ klinikose.

Kas yra šeimos gydytojas?

Šeimos gydytojas – pirmas medikas, į kurį kreipiamasi bet kokiais su sveikata susijusiais klausimais. Šios specialybės gydytojai prižiūri visus asmenis nuo pat gimimo iki žilos senatvės. Šeimos gydytojo kompetencija yra labai plati. Šios srities specialistas puikiai išmano daugelio dažniausių ligų diagnostiką ir gydymą. Konsultuoja ligų profilaktikos klausimais, moko sveikos gyvensenos pagrindų, prižiūri vaikus ir suaugusiuosius. Šeimos gydytojas profilaktiškai tikrina dėl darbo, prieš mokyklą ar darželį, konsultuoja vakcinavimo klausimais. Jis / ji prižiūri lėtinėmis ligomis sergančius asmenims, tęsia ir koreguoja specialistų paskirtą gydymą. Esant reikalui siunčia konsultuotis su gydytojais specialistais. 

Šeimos gydytojas gali padėti išspręsti net 80 proc. sveikatos problemų. Tai yra pagrindinis asmuo, kuris prižiūri žmogaus sveikatą, turi visą žmogaus ligos istoriją, pas kurį sugrįžta visų konsultantų rekomendacijos. 

Kokias paslaugas teikia šeimos gydytojas?

Šeimos gydytojas teikia daugybę paslaugų. Pirmiausia – konsultacijas. Be kita ko, kaip jau ir minėta, šeimos gydytojas veda ligos istoriją, pas jį sugrįžta visi atlikti tyrimai. Taip pat šeimos daktaras išrašo vaistus bei juos skiria, išrašo siuntimus tyrimams, nedarbingumo pažymas, pažymas mokyklai, darbui, vairuotojo pažymėjimui gauti.

„Endemik“ klinikose šeimos gydytojai atlieka ir kai kuriuos instrumentinius tyrimus, tokius kaip elektrokardiograma, paprastai tariant elektrinis širdies veiklos tyrimas, išorinės kvėpavimo funkcijos tyrimą spidometriją, taip pat tonometriją, kas reiškia matuoja akių spaudimą bekontakčiu tonometru, taip pat ir klausos instrumentinį tyrimą audiometriją.

Be to, kad šeimos gydytojai patys gali diagnozuoti didžiąją dalį ligų, jie dar ir paskiria tam tikrus tyrimus, kuriuos turėsite atlikti pas kitus specialistus. Tai kraujo tyrimus, rentgenologinius tyrimus, ultragarsinius tyrimus ar paskiria kitų specialistų konsultacijas.

Apibendrinus galime sakyti, kad šeimos gydytojai suteikia mums būtinąją medicinos pagalbą, diagnozuoja bei gydo įvairias ligas, skiria gydymą ir jį stebi, kontroliuoja, lanko pacientus namuose,  stebi vaikų augimą ir raidą, prižiūri, kad viskas vystytųsi pagal amžiaus raidos tarpsnius, vykdo profilaktinius patikrinimus pagal Valstybės nustatytas programas, išduoda nedarbingumo pažymėjimus, skiria būtinus ir papildomus tyrimus, nukreikia konsultacijoms pagal poreikį pas kitus specialistus.

Visa tai atlieka tiek poliklinikų, tiek privatūs šeimos gydytojai. Šeimos gydytoją galima pasirinkti ir „Endemik“ klinikose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose Lietuvos miestuose.

Kada verta apsilankyti pas šeimos gydytoją?

Į šeimos gydytoją galima kreiptis įvairiais klausimais. Pirmiausia pas jį verta apsilankyti profilaktiškai – kartą per metus reikėtų pasidaryti profilaktinius kraujo tyrimus, kuriuos jums skirs šeimos gydytojas. Taip tvirtai žinosite, kad esate sveiki, jums netrūksta vitaminų ir mikroelementų, jums nesivysto jokios ligos. 

Pas šeimos gydytoją reikia kreiptis ir tada, kai norite profilaktiškai pasitikrinti pas ginekologą, urologą ar kitus gydytojus, pas kuriuos rekomenduojama tikrintis profilaktiškai.

Žinoma, pas savo šeimos gydytoją turėsite apsilankyti ir dėl įvairių pažymų, tokių kaip privalomoji sveikatos patikra mokykloje ir darbe, vairuotojo pažymėjimas. 

Pajutus peršalimo simptomus, kamuojant karščiavimui, gripui, kosuliui, norint dėl to gauti nedarbingumo pažymėjimą ir nusipirkti receptinių vaistų jums taip pat reikės kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Net norint vartoti vitaminus ar papildus jums pirmiausiai reikėtų pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju, nes vitaminus taip pat reikia vartoti atsakingai ir mokėti derinti. Taip pat į jūsų pasirinktą gydytoją reikia kreiptis pasibaigus receptinių vaistų kursui, kad jis išrašytų vaistų receptą.

Į šeimos gydytoją reikia kreiptis gimus vaikui, užrašyti jį, kad gydytojas galėtų stebėti vaiko augimą ir jo raidą, priminti jums apie skiepus, jei reikia – paskirtų tyrimus.

Na, ir, žinoma, pajutus bet kokius negalavimus, svarbiausia neužsiimti savigyda, o pirmiausia kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris yra kompetentingas įvertinti jūsų sveikatos būklę, nustatyti diagnozę ir paskirti medikamentus arba nukreipti jus pas kitus savo srities profesionalus tolimesniems tyrimams. Juk kiekvienai ligai svarbiausias yra laikas. Kuo anksčiau liga bus pastebėta ir diagnozuota, tuo lengvesnis bus jos gydymas ir didesnė tikimybė greičiau pasveikti.

Ko tikėtis apsilankius pas šeimos gydytoją?

Visų pirma, apsilankius pas „Endemik“ klinikų šeimos gydytojus, galite tikėtis atsidavimo, rūpesčio kiekvienu pacientu, įsiklausymo ir profesionalumo. Pasirinkto šeimos gydytojo konsultacija Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar kituose Lietuvos miestuose prasideda nuo paciento išklausymo, jo būklės įvertinimo, jei reikia – apžiūros. Esant poreikiui, pavyzdžiui kamuojant kosuliui ar peršalimui, gydytojas gali paklausyti plaučių, pažiūrėti jūsų gerklę, pamatuoti temperatūrą ar nusiųsti pasidaryti kraujo tyrimus. 

Nustatęs diagnozę, gydytojas gali skirti jums gydymą, medikamentus ar išrašyti nedarbingumo pažymą. Taip pat gydytojas gali jus siųsti tolimesniems tyrimams pas kitus savo srities specialistus.

Žinoma, norėdamas įsigilinti į pacientus kamuojančias problemas, šeimos gydytojas užduos ne vieną klausimą, prašys kuo smulkiau nupasakoti simptomus, gali teirautis apie jūsų įpročius, gyvenimo būdą.

Šeimos ir vidaus ligų gydytojai: kuo jie skiriasi?

Vidaus ligų gydytojai dar vadinami gydytojais terapeutais. Šis gydytojas taip pat yra labai kompetentingas ir gali diagnozuoti daugybę ligų. Pavyzdžiui esant peršalimo ligų sezonui, susidarius ilgiausioms eilėms prie šeimos gydytojo kabineto, vidaus ligų gydytojas tikrai gali jį pakeisti ir paskirti reikalingą gydymą. 

Nors šeimos gydytojo ir vidaus ligų gydytojo specifika panaši, jie turi ir skirtumų. Šeimos gydytojas visų pirma atlieka pirminę sveikatos apžiūrą, konsultuoja, skiria ambulatorinį gydymą ar išrašo siuntimą pas kitus gydytojus. Tuo tarpu vidaus ligų gydytojas terapeutas yra kiek platesnės kvalifikacijos medikas. Jis skiria gydymą ir kraujotakos bei širdies ligų, medžiagų apykaitos, nervų ar psichinių ligų, net onkologinių ligų. Taip pat gali skirti tiek ambulatorinį, tiek stacionarų gydymą. Kaip sako specialistai, vidaus ligų gydytojas mato plačią visumą, o ne atskirus žmogaus organus.

Jei šeimos gydytojas atlieka reguliarią patikrą, tai vidaus ligų gydytojas terapeutas gali padėti esant konkretiems nusiskundimams, jis gali atlikti ir tyrimus.

Vienas iš didžiausių skirtumų tarp šeimos gydytojo ir vidaus ligų gydytojo, yra eilės. Šeimos gydytojai yra žymiai labiau užimti, o pas vidaus ligų gydytojus galima patekti greičiau, o platus jo išmanymas kartais gali atstoti ir pulmonologą, kardiologą, endokrinologą ar kitus specialistus.

Taigi abu specialistai yra itin kvalifikuoti ir turi panašumų bei savų pranašumų.

Šeimos gydytojo konsultacija

„Endemik“ klinikose šeimos gydytojai Vilniuje, Kaune ar kituose Lietuvos miestuose konsultuoja pacientus mokamai, tačiau kaina tikrai nėra didelė, o paslaugų spektras ypač platus. Be to, mūsų klinikose nereikia laukti tokiose ilgose eilėse kaip poliklinikose.

Mūsų šeimos gydytojai gali suteikti pirminę konsultaciją, kurios kainą rasite mūsų kainyne. Taip pat  gali teikti pakartotinę apžiūrą vieno mėnesio bėgyje dėl tos pačios priežasties, o konsultacijos kaina jau bus ženkliai mažesnė.

„Endemik“ šeimos gydytojai gali apžiūrėti prieš skiepą, teikti konsultaciją namuose, o prireikus net ir nuotoliu. Taip pat teikiama sveikatos istorijos išrašo paslauga.

Pas kvalifikuotus, profesionalius šeimos gydytojus galite užsirašyti „Endemik“ klinikose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje. Prisirašyti į kliniką ar pas norimą šeimos gydytoją galėsite ir internetu. 

„Endemik“ klinikose dirbantys šeimos gydytojai atlieka šiuos instrumentinius tyrimus: 

  • tonometrija – akių spaudimas bekontakčiu tonometru;
  • Spirometrija – išorinės kvėpavimo funkcijos tyrimas;
  • audiometrija – klausos tyrimas;
  • elektrokardiograma – elektrinės širdies veiklos tyrimas.

 

Šeimos gydytojas gali paskirti šiuos tyrimus:

  • kraujo tyrimai;
  • ultragarsiniai tyrimai;
  • rentgenologiniai tyrimai;
  • specialistų konsultacijos.

Endemik klinikos šeimos gydytojai