Žodis refleksoterapija kilęs iš lotynų ir graikų kalbų, o kartu reiškia „atspindys + gydymas“. Refleksologija yra medicinos šaka, kurioje nagrinėjamas gydymas naudojant taškinius poveikius kūnui.
Istorija byloja, kad refleksoterapija išrasta stengiantis gydyti paralyžių ir prasidėjo nuo akupunktūros. Gerinamos kraujo tėkmės pagalba ir taškiniu poveikiu imta gydyti ne tik paralyžius, bet gerinta ir odos būklė, hormonų balansas, kolageno gamyba. Vėliau pastebėta, kad refleksoterapeutai gali gydyti daugiau ligų ir išspręsti tikrai nemažai žmones kamuojančių problemų.
Plačiau apžvelkime kas yra refleksoterapija, kada reikia kreiptis į gydytoją refleksoterapeutą, kokias procedūras jis atlieka, kaip vyksta refleksoterapeuto konsultacija.
Kas yra refleksoterapija?
Refleksoterapija (akupunktūra) – tai yra praktiškai bet koks biologiškai aktyvių kūno taškų dirginimas fiziniais veiksniais, kas atliekama gydymo tikslais. O dar geriau suprasti, kas tai, galėtų padėti tam tikri dažniausiai naudojami bei patys populiariausi metodai. Tai būtų akupunktūros procedūra bei elektroakupunktūra ir termopuktūra. Kadangi būtent šie trys metodai yra dažniausiai parenkami gydant pačius įvairiausius negalavimus. Pagrindinis faktorius, kas yra sėkmingų rezultatų garantas ir esminis šios procedūros principas, tai tiesioginis organų ryšys su jų aktyviais taškais. Ir pakanka vien tik išorinio taško dirginimo, jog būtų sukeltas refleksinis organo atsakas.
Refleksoterapija taikoma tiek gydymo, tiek kūno harmonijos tikslais. Refleksoterapeutas, be akupunktūros gali atlikti ir akupresūrą, mikroterapiją, fonopunkciją.
Svarbu žinoti, kad refleksoterapija negali būti taikoma onkologinius susirgimus besigydantiems žmonėms. Taip pat ji yra sudėtinio, kompleksinio gydymo dalis, o ne pagrindinis gydymas.
Refleksoterapijos seansas pas gydytoją trunka apie pusę valandos, o dažnumas skiriamas pagal poreikį, dažniausiai – vieną ar du kartus per savaitę. Jos metu pirmiausia parenkami reikiami biologiškai aktyvūs kūno taškai. Refleksoterapija atliekama plonas adatas smeigiant į kūną, tačiau ši procedūra tikrai nėra nemaloni ar skausminga.
Pėdų refleksoterapija vadinama refleksologija. Būtent aktyvūs taškai pėdose gali dirginti ir paveikti visą organizmą ar atskiras jos dalis, nes pėdose yra daugiausia aktyvių taškų, pasiekiančių kiekvieną organą. Pėdose slypi daugiau nei 7000 mūsų nervų galūnėlių, o jomis nervinis impulsas keliauja iki reikiamo organo. Refleksologija naudojama ir kaip puikus masažas, atpalaiduojantis visą mūsų kūną, nuimantis stresą, ir gydymo tikslais.
Kada reikia kreiptis į gydytoją refleksoterapeutą?
Į gydytoją refleksoterapeutą reikia kreiptis jei jaučiate ūmius arba lėtinius skausmus. Jie gali būti ir traumų pasekmė, ir neurologiniai skausmai. Taip pat refleksoterapeutas tikrai padės varginant sąnarių skausmams, įvairioms raumenų ligoms.
Sergant neurologinėmis ligomis, tokiomis kaip migrena, osteochondrozė, neuropatija, neuralgija, taip pat po insulto jaučiant šios ligos padarinius jums irgi reikėtų kreiptis į gydytoją refleksoterapeutą, kuris pakonsultuos ir nustatys kokios procedūros ir kukiu dažniu reikėtų. Visoms nervinės sistemos ligoms refleksoterapija gali būti labai geras gydymo būdas.
Jei jus kamuoja valgymo sutrikimai, panikos atakos, nepaaiškinamas baimės ir nerimo jausmas, skundžiatės negatyvia nuotaika, ilgai kamuoja nemiga, refleksoterapija gali padėti atpalaiduoti kūną, nuimti stresą ir suaktyvinti hormonų veiklą, o tai ženkliai pagerins savijautą.
Refleksoterapija bus reikalinga ir naudinga sergant sinusitu, astma, bronchitu, kamuojant alerginei slogai ar sutrikus klausai. Kitaip tariant, sergant LOR ar kvėpavimo takų ligomis.
Nereikėtų pamiršti ir akių ligų, endokrininės sistemos ligų ar sutrikimų, odos ligų, menstruacinio ciklo sutrikimų ar ginekologinių ligų, virškinimo sistemos ligų. Refleksoterapija tikrai prisidės prie šių ligų suvaldymo ir gydymo.
Dažniausiai pas refleksoterapeutą nukreipia kitų sričių gydytojai, gydantys jau minėtas ligas, tačiau galima kreiptis ir patiems, nes kai kurias ligas šis gydytojas taip pat diagnozuoja.
Kokias procedūras atlieka refleksoterapeutas?
Refleksoterapeutas atlieka nemažai skirtingų procedūrų, kurias parenka pagal paciento ligą bei poreikį. Pagrindinės, kurios mūsų klinikoje dažniausiai atliekamos, yra trys – akupunktūra arba taškinis gydymas plonomis adatomis, termopunktūra, kai organizmo atsakas pasiekiamas naudojant šilumos srauto dirgiklį, ir elektroakupunktūra, kai organizmo atsakas pasiekiamas naudojant nedidelę elektros srovę kaip dirgiklį. Skirtingi dirgikliai gali duoti skirtingą rezultatą, todėl savo srities profesionalai gydytojai refleksoterapeutai parenka naudingiausią konkrečiam pacientui.
Taip pat taikoma ir jau aptarta pėdų refleksoterapija arba kitaip vadinama refleksologija, aurikuloterapija, taškinis masažas, mikroadatų terapija, homosineatrija arba tam tikrų vaistų injekcija į akupunktūrinius ir trigerinius taškus, mokso terapija, kraniorefleksoterapija, aplikacinė refleksoterapija, taškinė refleksoterapija.
Refleksoterapijos atsiliepimai visada tik patys geriausi, pacientams ženkliai palengvėja įvairūs simptomai, nuimama kūno įtampa, todėl vis daugiau žmonių renkasi šį gydymo būdą ir jo siūlomas procedūras.
Refleksoterapeuto konsultacija
Konsultacijos pas refleksoterapeutą metu jūs pirmiausia išsiaiškinsite ar jums reikia procedūros, kokios procedūros reikėtų ir kokiu dažnumu jas reikėtų daryti, kokius aktyvius taškus dirginti.
Refleksoterapeuto konsultacijos, kaip ir visų procedūrų kainas rasite „Endemik“ puslapio kainyne. Konsultacijų ir procedūrų kainos tikrai nėra didelės, o poveikis sveikatai akivaizdus.
„Endemik“ klinikose teikiama refleksoterapija Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose, kuriuose yra įsikūrusios „Endemik“ klinikos, o užsiregistruoti konsultacijai bei procedūrai galite telefonu arba internetu, pasirenkant jums tinkančią datą ir laiką.
Apie „Endemik“ klinikoje dirbančių gydytojų refleksoterapiją Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ar kituose miestuose paliekami patys geriausi atsiliepimai bei rekomendacijos.
Į gydytoją refleksoterapeutą rekomenduojama kreiptis:
- Esant skausmo sindromams – tiek neurologiniams, tiek traumatologiniams, tiek ūmiems, tiek ir lėtiniams procesams.
- Esant kai kurioms neurologinėms ligoms – neuralgijoms, neuropatijoms, insulto padariniams, ostechondrozės ar diskuzių sukeltiems sindromams, migrenai, vegatacinėms ir kitoms nervų sistemos ligoms.
- Esant raumenų ir sąnarių ligoms.
- Esant neurozėms ir neurotiniams sindromams, panikos atakoms, kamuojant nerimui, esant valgymo sutrikimams bei nuotaikos sutrikimams.
- Esant kvėpavimo ir LOR sistemos ligoms – bronchitams, astmai, sinusitui, alerginėms slogoms, klausos sutrikimams ir pan.
- Esant virškinimo organų sistemos ligoms – visiems uždegiminiams procesams, taip pat neurologinės kilmės sutrikimams.
- Esant odos ligoms – neurodermitams, egzemoms.
- Esant ginekologinėms ligoms – menstruacinio ciklo sutrikimams, klimaksui.
- Esant endokrininės sistemos sutrikimams, ypač cukrinio diabeto komplikacijoms.
- Esant akių ligoms – uždegiminiams ir degeneraciniams procesams.
Kada reikia kreiptis į gydytoją refleksoterapeutą?
Dažniausiai pas šį specialistą nukreipia kitų sričių gydytojai, kurie įvertinę sveikatos būklę parenka būtent tokį gydymo metodą. Tiesa, kai kuriais atvejais ir pats refleksoterapeutas gali ištirti pacientą ir paskirti reikiamą gydymą. Todėl susidūrus su kažkokiais negalavimais tikrai galima kreiptis tiesiai pas jį. Tuo labiau, jeigu tai nebus pirmas kartas, kai atliekamos tokios procedūros. Kadangi jos sėkmingai naudojamos ir įsisenėjusioms sveikatos problemoms spręsti.
Kokias procedūras atlieka refleksoterapeutas?
Yra tikrai ne viena skirtinga procedūra, kurių reikšmė atliekant gydymą bus itin didelė. Tačiau visos jos kažkiek skiriasi, todėl konkretų variantą galima parinkti tik atlikus tyrimus bei nustačius tikslią negalavimų priežastį. Pagrindinės ir pačios dažniausios yra trys procedūros, kur norimas organo atsakas pasiekiamas pasitelkiant tokius dirgiklius kaip nedidelę elektros srovę, šilumos srautą arba metalo adatėles. Ir nors visi šie metodai leidžia pasiekti norimą rezultatą, tačiau dėl skirtingų dirgiklių jų efektyvumas kiekvienu atveju gali skirtis. Todėl procedūrą parenka šios srities gydytojai, kurie atsižvelgia bei įvertina visus kitus faktorius, kas galėtų turėti įtakos ir gydymo procesui.
Kokia refleksoterapeuto konsultacijos kaina?
Prieš pradedant taikyti vieną iš šios terapijos gydymo būdų neišvengiamai bus reikalinga gydytojo konsultacija. Kadangi tik šios srities specialistas gali įvertinti paciento būklę ir paskirti tinkamiausią gydymo metodą. Todėl nereikėtų tikėtis, kad iškart bus pradėtas gydymas, pirmiausiai jį reikės parinkti. Todėl gali skirtis registracija į procedūras ir tiesiog pasikonsultuoti su šiuo specialistu. Todėl ir kainos kartais gali būti skirtingos. Tačiau visa informacija apie tai yra kainoraštyje, kur galima susipažinti su visų gydymo įstaigos paslaugų kainomis. Tad tikrai nepatirsite netikėtų išlaidų. O kai kuriais atvejais, turint reikalingą siuntimą, tai gali ir visai nieko nekainuoti.
Kiek trunka refleksoterapija?
Vidutiniškai refleksoterapija trunka 30 min. ir atliekama 1 – 2 kartus savaitėje.
Konsultacijos metu gydytojas išsiaiškina esamas problemas, įvertina bendrą paciento sveikatos stovį, parenka tinkamus biologiškai aktyvius taškus. Procedūros metu plonomis adatomis veikiami biologiškai aktyvūs taškai.