pgr tyrimas

Gydytojas infektologas diagnozuoja ir gydo mikroorganizmų sukeltus užkrečiamus žarnyno, kvėpavimo takų, kraujo sistemos, žaizdų infekcinius susirgimus. Skiria reikiamus laboratorinius ar instrumentinius tyrimus. Taip pat infekcinių ligų gydytoja konsultuoja dėl skiepijimo ir infekcinių ligų profilaktikos.

Lietuvoje pas gydytojus infektologus patekti galima tik su šeimos gydytojo siuntimu. „Endemik“ klinikoje pas gydytoją infektologą galite patekti iškart po to, kai užsiregistruojate vizitui. 

Dažnu atveju labai svarbu pas gydytoją infektologą patekti nedelsiant, nes yra infekcinių ligų, įvairių jų būklių, kai negalima laukti ir nedelsiant būtina profesionalų pagalba.  Pavyzdžiui, gripo, erkinio encefalito, Laimo ligos ar bet kurios kitos infekcinės ligos atveju. Kreiptis į gydytoją infektologą rekomenduojama netgi tada, kai niekuo nesiskundžiate, bet planuojate keliauti. 

Visiems, vykstantiems į tolimas šalis, yra rekomenduojama gydytojo infektologo konsultacija. Nėra bendros skiepijimų schemos keliautojams, todėl būtina išsiaiškinti, kokių skiepų gali reikėti, kokios vakcinos rekomenduojamos, kad planuojamos atostogos neapkarstų.

Endemik klinikos infektologai