pgr tyrimas

Dažnai kamuojant vienam ar kitam ligos simptomui, žmonės nežino į kokį specialistą kreiptis, nes jų – tikrai gausu, o kai kurių medicinos šakų pavadinimai skamba gana panašiai. Pavyzdžiui, kaip žinoti, kreiptis į  dermatologą, venerologą ar dermatovenerologą? Kas yra dermatovenerologas? 

Žodžio dermatovenerologas reikšmė kildinama nuo dviejų žodžių – dermatologo ir venerologo, o tai reiškia, kad šis gydytojas specializuojasi ties odos ir venerinėmis ligomis, jų diagnozavimu bei gydymu. Dermatovenerologai glaudžiai bendradarbiauja ir su kitų sričių gydytojais.

Kad lengviau atskirtumėte, pas kokį specialistą jums geriausia apsilankyti, aptarkime kas yra dermatovenerologija, ką daro gydytojas dermatovenerologas, kokias procedūras jis atlieka, kada reikalingas gydytojas dermatovenerologas, kaip vyksta dermatovenerologo konsultacija.

Kas yra gydytojas dermatovenerologas?

Dermatovenerologas – kas tai? Šios srities specialistai gydo odos ligas, tiek bendrines, tiek venerines. Taip pat į juos galima kreiptis ir dėl įvairių odos infekcijų bei alerginių reakcijų.

Dermatovenerologo specialybė yra sudėtinė – dermatologo ir venerologo, todėl šis gydytojas diagnozuoja ir odos ligas, tokias kaip bėrimai, odos pažeidimai, gerybiniai bei piktybiniai odos navikai, dermatitas, grybelis, apgamai, karpos ar papilomos, o kartu ir lytiškai plintančias ligas. Dermatovenerologai gydo ir moteris, ir vyrus.

Be to, gydytojai dermatovenerologai gali atlikti ir estetines procedūras.

Kokias procedūras atlieka dermatovenerologas?

Gydytojai dermatovenerologai dermatovenerologijos centruose, viešosiose ar privačiose gydymo įstaigose ir klinikose atlieka pacientų konsultacijas, diagnozuoja ligas, skiria papildomus tyrimus bei gydymą. Taip pat „Endemik“ klinikose dermatovenerologai atlieka estetinės medicinos procedūras.

„Endemik“ klinikose dirbantys dermatovenerologai suteikia išsamią konsultaciją dėl įvairių odos pakitimų, atlieka dermatoskopiją, įvertina pakitimus, paskiria gydymą. 

Šios srities specialistai dažniausiai diagnozuoja tokias ligas kaip atopinis dermatitas, žvynelinė, rožinė, aknė. Taip pat nustato odos pažeidimus sukeliančias medžiagų apykaitos ligas, ikinavikinius odos pakitimus ir gerybinius navikus, virusines ligas, tokias kaip herpes, žmogaus papilomos viruso sukeltas ligas ar ŽIV, lytiniu keliu plintančias infekcines ligas. Lytiniu keliu plintančios ligos gali būti gonorėja, sifilis, chlamidiozė ar kitos.

„Endemik“ klinikose atliekamos estetinės medicinos procedūros yra lazeriu šalinami nepageidaujami odos dariniai, plaukeliai, taip pat mūsų specialistai gydo išsiplėtusius kapiliarus, atlieka grožio procedūras.

Gydytojai dermatovenerologai gali atlikti ir dabar itin populiarias mezoterapijos procedūras, kurios pristabdo odos senėjimą, bei kitas injekcijas, veido ir kūno kontūravimo estetines procedūras, šalinti pigmentines dėmes, apgamus, karpas.

Dermatovenerologas-trichologas – dar viena medicinos atšaka. Šie specialistai yra labiau estetinės medicinos atstovai. Jie sprendžia galvos odos bei plaukų problemas. Gydytojai dermatovenerologai-trichologai konsultuoja pacientus dėl plaukų slinkimo, plikimo, galvos odos ir plaukų ligų, padeda diagnozuoti ligas ir išspręsti problemas paskiriant gydymą ar atliekant estetines procedūras, tokias kaip PRP terapija ar net plaukų persodinimas.

Registracija dermatovenerologo konsultacijai „Endemik“ klinikoje itin paprasta, o geriausi specialistai tikrai padės išspręsti jus kamuojančias problemas.

Kada reikalingas gydytojas dermatovenerologas?

Gydytojo dermatovenerologo konsultacija reikalinga iš karto pastebėjus bent menkiausius nepageidaujamus odos pakitimus ar lytinių organų pakitimus.

Į dermatovenerologą rekomenduojama kreiptis, jeigu pastebite neaiškių bėrimų ar darinių lytinių organų srityje. Tokiu atveju bus atliktas detalus tyrimas dėl lytiškai plintančių ligų, tokių kaip chlamidiozė, sifilis, gonorėja, trichomonozė ir kitos, bei paskirtas reikalingas gydymas.

Taip pat jei pastebite kūno bėrimus, pasikeitusią odos spalvą, didėjančius ar pasikeitusius apgamus. 

Profilaktiškai į dermatovenerologus turėtų kreiptis tie žmonės, kurie labai pamėgę soliariumo ar saulės procedūras, o taip pat dirba darbą lauke ir gauna daug tiesioginių saulės spindulių. Statybininkai, sodininkai, kelių priežiūros specialistai, gelbėtojai ir visi kiti, kurie ne tik vasarą, bet ir kitais metų laikais dirba lauke, o ypač jei jų oda labai šviesi, blyški, turėtų reguliariai apsilankyti pas šios srities profesionalus ir pasitikrinti savo odos būklę dėl odos navikų prevencijos.

Dermatovenerologo konsultacija

„Endemik“ klinikose pas gydytoją dermatovenerologą konsultacijai galite užsiregistruoti telefonu ar internetu. Galėsite pasirinkti norimą dieną ir valandą bei jums patikusį gydytoją. Privataus dermatovenerologo konsultacijos yra mokamos, o visas konsultacijų ir procedūrų kainas galite rasti mūsų kainyne.

„Endemik“ klinikose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir kituose Lietuvos miestuose atliekama kone pusšimti procedūrų, kurias jums gali rekomenduoti dermatovenerologas konsultacijos metu.

Konsultacija gali būti ir nuotolinė, todėl jūs į mūsų patyrusius specialistus galėsite kreiptis iš bet kurio Lietuvos kampelio.

Galime rekomenduoti jums kiekvieną savo komandos dermatovenerologą Vilniuje, dermatovenerologą Šiauliuose, dermatovenerologus Panevėžyje, privačius dermatovenerologus Kaune, puikius dermatovenerologus Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose, kur įsikūrusios „Endemik“ klinikos.

Gydytojas dermatovenerologas gydo įvairias odos ligas ir būkles bei lytiškai plintančias ligas. 

„Endemik“ klinikose dirbantys dermatovenerologai suteikia išsamią konsultaciją dėl įvairių odos pakitimų, atlieka dermatoskopiją, įvertina pakitimus, paskiria gydymą. 

Taip pat šios srities specialistai teikia estetinės medicinos paslaugas: lazeriu šalina nepageidaujamus odos darinius, plaukelius, gydo išsiplėtusius kapiliarus, atlieka grožio procedūras.

Į dermatovenerologą rekomenduojama kreiptis, jeigu pastebite neaiškių bėrimų ar darinių lytinių organų srityje. Tokiu atveju bus atliktas detalus tyrimas dėl lytiškai plintančių ligų (chlamidiozės, sifilio, gonorėjos, trichomonozės ir kt.) ir paskirtas reikiamas gydymas.

Dažniausiai diagnozuojami susirgimai:

  • ikinavikiniai odos pakitimai; 
  • gerybiniai odos navikai;
  • medžiagų apykaitos ligos, sukeliančios odos pažeidimą;
  • lytiškai plintančių infekcinės ligos;
  • virusinės ligos (herpes virusas, žmogaus papiloma viruso sukeltos ligos, ŽIV ir kt.);
  • odos ligos: žvynelinė, atopinis dermatitas, akne, rožine, ir kt.

Endemik klinikos dermatovenerologai