Endemik 9 Paslaugos 9 Tyrimų programos 9 Vaikų sveikatos ištyrimo programa

Vaikų sveikatos ištyrimo programa

Nedelskite ir pasirūpinkite savo vaikų sveikata!
Labai svarbu sveikatą tikrintis nuo pat vaikystės. Vaikai retai skundžiasi, todėl jų sveikatos pakitimus tėvai ne visada pastebi laiku. Tad rekomenduojama reguliariai atlikti profilaktinius tyrimus.
Laiku atlikti tyrimai padės išsamiai nustatyti vaiko sveikatos būklės pakitimus. Kai kurių organų sutrikimai gali lemti vaikų elgesį ir gebėjimą susikaupti bei mokytis, o tai kenkia vaiko raidai.

pgr tyrimas
Tyrimų programą sudaro:
Bendras kraujo tyrimas Šarminė fosfatazė (ALP)
C reaktyvus baltymas (CRB) Bilirubinas bendras (TBI)
Feritinas Fosforas (P)
Geležis Jonizuotas kalcis (Ca ++)
Gliukozė serume Albuminai
Transferinas Kalcis (Ca)
Bendras baltymas (TP) Kalis (K)
Šlapalas (UREA) Natris (Na)
Kreatininas (CREA) Vitaminas D
Alanininė aminotransferazė (ALT) Tirotropinis hormonas (TTH)
Asparagininė aminotransferazė (AST) Šlapimo tyrimas automatizuotu būdu
Šeimos gydytojo raštikos išvados ir rekomendacijos per 10 d.d.
KAINA: 89.00 EUR
Detalūs tyrimo aprašymai

Bendras kraujo tyrimas – pradinis tyrimas, skirtas sveikatos būklei įvertinti. Šio tyrimo parametrai padeda diagnozuoti įvairias ligas.

C reaktyvus baltymas (CRB)
Tai yra vienas geriausių uždegimo rodiklių. Šis baltymas gaminamas kepenyse ir organizme ima aktyviai veikti prasidėjus uždegiminei reakcijai.

Alaninaminotransferazė (ALT)
Tai yra jautriausias kepenų pažeidimo rodiklis, ima didėti dar nesant kepenų ląstelių žūties.

Aspartataminotransferazė (AST)
Tai yra tiksliausiai kepenų ląstelių žūtį atspindintis žymuo. Padidėja esant įvairios kilmės kepenų pažeidimui, ima didėti kiek vėliau nei ALT.

Šarminė fosfatazė (ALP)
Šio rodiklio didėjimas, susijęs su kepenų audinio suardymu, didele tulžies latako kliūtimi, gali rodyti patologinius procesus kauluose, kartais ir žarnyne.

Bendras bilirubinas (TBI)
Skirtas kepenų ligų diferencinei diagnostikai.

Feritinas
Rodo geležies atsargų kiekį organizme. Šis tyrimas greičiau parodo geležies trūkumą organizme negu pačios geležies koncentracijos tyrimas.

Transferinas
Tai – baltymas, atsakingas už geležies pernešimą į kepenis po to, kai ji rezorbuojama virškinamajame trakte.

Geležis (Fe)
Tai – pagrindinė hemoglobino (baltymas, atsakingas už dujų pernašą kraujyje) sudedamoji dalis. Dažniausios geležies trūkumo priežastys – nukraujavimai, lėtinės ligos bei vitamino C nepasisavinimas. Geležies kiekis kraujyje gali didėti esant tam tikroms kepenų ligoms ar vartojant kepenis veikiančius vaistus.

Fosforas (P)
Tai – kaulinio audinio ir nukleino rūgščių sudedamoji dalis, atsakinga už energinius procesus ląstelėse.

Kalcis (Ca)
Didžioji dalis kalcio organizme yra kaupiama kauluose, tačiau kraujo serume esanti likusi dalis labai svarbi nervinio impulso perdavimui raumenyse. Esant inkstų ligoms gali sutrikti kalcio apykaita.

Jonizuotas kalcis (Ca ++)
Tai – žmogaus organizme esanti kalcio dalis, kuri yra serume ir priklauso aktyviajai kalcio daliai. Jonizuotas kalcis tiriamas radus bendro kalcio koncentracijos pokyčių ir leidžia visapusiškiau įvertinti koncentracijos kitimo priežastis.

Bendras baltymas (TP)
Tai – bendra kraujo plazmoje esančių baltymų koncentracija. Tyrimas naudojamas bendrai ligonio būklei įvertinti.

Albuminai
Tai – viena iš dviejų kraujo baltymų grupių. Šie baltymai gaminami kepenyse ir yra atsakingi už įvairių medžiagų pernešimą kraujyje, kraujo tūrio palaikymą. Dažniausiai albuminų koncentracija kraujyje sumažėja netekus skysčių, o padidėjimas gali būti siejamas su kepenų, inkstų ir kitomis ligomis.

Kreatininas (CREA)
Tai – vienas svarbiausių inkstų funkcijos rodiklių. Inkstams filtruojant kraują, kreatininas yra šalinamas su šlapimu. Sutrikus inkstų funkcijai, kraujyje ima daugėti kreatinino.

Šlapalas (UREA)
Tai – galutinis baltymų apykaitos produktas ir vienas svarbiausių inkstų funkcijos rodiklių.

Gliukozė (GLU)
Tai – kraujyje esantis cukrus, kuris į kraują patenka iš suvirškintų ir įsisavintų maisto medžiagų arba išskiriamas iš organizmo medžiagų atsargų. Esant padidėjusiam gliukozės kiekiui kraujyje, galima įtarti cukrinį diabetą.

Natris (Na)
Stabilų natrio kiekį organizme palaiko inkstai bei grupė hormonų. Taip pat šis elementas yra svarbus nervų ir raumenų veiklai palaikyti bei bendrai organizmo būklei vertinti.

Kalis (K)
Tai – elektrolitas, kurio didžiausia dalis yra saugoma ląstelių viduje. Organizmas yra labai jautrus kalio koncentracijos pokyčiams. Jis yra labai svarbus nervinio impulso perdavimui nerviniame ir raumeniniame audiniuose, ypač širdyje.

Vitaminas D
Tai – vitaminas, atsakingas už kalcio ir fosforo įsisavinimą plonajame žarnyne, todėl trūkstant vitamino D sutrinka kaulų formavimasis, vyksta kaulų degeneracija. Šis vitaminas labai svarbus ir imuninei organizmo sistemai.

Tireotropinis hormonas (TTH)
Tai – vienas svarbiausių skydliaukės funkcijos rodiklių. Šis hormonas gaminamas smegenyse ir yra atsakingas už skydliaukės veiklos skatinimą.

Šlapimo tyrimas automatizuotu būdu
Greitas ir patikimas būdas įvertinti inkstų ir šlapimo takų sutrikimus.

Šeimos gydytojo raštiškos išvados ir rekomendacijos per 10 darbo dienų

Tyrimų programos atlikimui yra būtina išankstinė registracija 8 700 55223.