Endemik 9 Paslaugos 9 Tyrimų programos 9 Mineralų, mikroelementų ir vitaminų tyrimų programos

Mineralų, mikroelementų ir vitaminų tyrimų programos

Mineralai, kaip ir vitaminai, yra būtini žmogaus organizmui. Jų reikia organizme vykstančioms gyvybinėms reakcijoms – fermentų, vitaminų, hormonų, vandens apykaitai, nervų sistemos veiklai, kraujo ląstelių gamybai, širdies, raumenų darbui, nervų sistemos veiklai. Gaunant pakankamai mineralinių medžiagų, didėja organizmo atsparumas infekcijoms. Mineralai svarbūs kaulų, dantų formavimuisi bei augimui. Esant įvairių mineralų ir vitaminų deficitui vystosi įvairios ligos ir būklės, pavojingos gyvybei (pavyzdžiui, trūkstant kalio – gali išsivystyti širdies ritmo sutrikimai, kurie yra pavojingi, jų metu susidaro krešuliai, galintys sukelti insultą).

pgr tyrimas
Tyrimų programą sudaro: Mini programa Išsami programa
Fe Geležis + +
Na Natris + +
Mg Magnis + +
K Kalis + +
Ca Kalcis + +
CL Chloridai +
CA++ Jonizuotas kalcis +
Vitaminas D + +
Vitaminas B12 +
Šeimos gydytojo raštikos išvados ir rekomendacijos per 10 d.d. +
KAINA: 29.00 EUR KAINA: 59.00 EUR
Detalūs tyrimo aprašymai

Natris (Na)
Stabilų natrio kiekį organizme palaiko inkstai bei grupė hormonų. Taip pat šis elementas yra svarbus nervų ir raumenų veiklai palaikyti bei bendrai organizmo būklei vertinti.

Kalis (K)
Tai – elektrolitas, kurio didžiausia dalis yra saugoma ląstelių viduje. Organizmas yra labai jautrus kalio koncentracijos pokyčiams. Jis yra labai svarbus nervinio impulso perdavimui nerviniame ir raumeniniame audiniuose, ypač širdyje.

Geležis (Fe) 
Tai – pagrindinė hemoglobino (baltymo, atsakingo už dujų pernašą kraujyje) sudedamoji dalis. Dažniausios geležies trūkumo priežastys – nukraujavimai, lėtinės ligos bei vitamino C nepasisavinimas. Geležies kiekis kraujyje gali didėti esant tam tikroms kepenų ligoms arba vartojant kepenis veikiančius vaistus.

Magnis (Mg)
Šis elektrolitas yra labai svarbus kaulams bei nervų sistemai. Sumažėjus magnio kiekiui jaučiamas raumenų drebėjimas, įvairūs nervų sistemos simptomai. 

Kalcis (Ca) 
Didžioji dalis kalcio organizme yra kaupiama kauluose, tačiau kraujo serume esanti likusi dalis labai svarbi nervinio impulso perdavimui raumenyse. Esant inkstų ligoms gali sutrikti kalcio apykaita. 

Jonizuotas kalcis (Ca ++) 
Tai – žmogaus organizme esanti kalcio dalis, kuri yra serume ir priklauso aktyviajai kalcio daliai. Jonizuotas kalcis tiriamas radus bendro kalcio koncentracijos pokyčių ir leidžia visapusiškiau įvertinti koncentracijų kitimo priežastis.

Chloridai (Cl)
Tai yra pagrindinis organizmo anijonas. Jo koncentracija kraujyje yra glaudžiai susijusi su Na koncentracija ir dažniausiai kinta kartu su juo.

Vitaminas B12 
Šis vitaminas labai svarbus sklandžiai nervų sistemos veiklai bei geležies įsisavinimui organizme, todėl esant jo trūkumui vystosi ne tik nervų sistemos ligos, bet ir mažakraujystė.

Vitaminas D 
Tai – vitaminas, atsakingas už kalcio ir fosforo įsisavinimą plonajame žarnyne, todėl trūkstant vitamino D sutrinka kaulų formavimasis, vyksta kaulų degeneracija. Šis vitaminas labai svarbus ir imuninei organizmo sistemai.

Šeimos gydytojo raštiškos išvados ir rekomendacijos – per 10 darbų dienų.