Endemik 9 Paslaugos 9 Tyrimų programos 9 Cukrinio diabeto ištyrimo programa

Cukrinio diabeto ištyrimo programa

Diabetą galima diagnozuoti tik pagal laboratorinius gliukozės rodiklius.

Gliukozės (arba cukraus kiekio) kraujyje tyrimas – vienas pagrindinių parametrų diabetui diagnozuoti. Cukrinis diabetas (CD) skirstomas į du tipus. I tipo CD susergama jauno amžiaus ir gydoma insulino injekcijomis. II tipo CD susergama esant vyresnio amžiaus. Nemažai asmenų daliai ši liga laiku nenustatoma.

Pagrindiniai rizikos veiksniai, nustatant II tipo cukrinį diabetą:

  • amžius daugiau nei 45 metai;
  • nutukimas;
  • padidėjęs kraujo spaudimas;
  • cholesterolio lipidogramos (DTL, MTL, trigliceridai) nuokrypiai nuo normos;
  • gliukozės toleravimo sutrikimas.

Jeigu jūsų gliukozės (cukraus kiekio) kraujyje rodiklis viršija nustatytas normas po 12 valandų badavimo, jeigu jūsų pilvo apimtis – daugiau nei 90 cm ir kūno masės indeksas – 30 ar daugiau, jūsų šeimos istorijoje yra buvę diabeto bei širdies ligų atvejų, gliukozės (cukraus koncentracijos) padidėjimo kraujyje – pirmiausia turite atlikti glikozilinto hemoglobino tyrimus.

pgr tyrimas
Detalūs tyrimo aprašymai
  Standartinė Išsami
Bendras kraujo tyrimas (BKT)
Tai – pradinis tyrimas, skirtas sveikatos būklei įvertinti. Šio tyrimo parametrai padeda diagnozuoti įvairias ligas.
  +
Gliukozė
Tai – kraujyje esantis cukrus, kuris į kraują patenka iš suvirškintų ir įsisavintų maisto medžiagų arba išskiriamas iš organizmo medžiagų atsargų. Esant padidėjusiam gliukozės kiekiui kraujyje, galima įtarti cukrinį diabetą.
 + +
Glikozilintas hemoglobinas (HbAlc)
Tai tyrimas, atspindintis gliukozės vidutinę koncentraciją kraujyje per paskutines 4 – 6 savaites. Esant jo padidėjimui daroma išvada, kad gliukozė nuolat padidėjusi.
 + +
Insulinas
Tai kasoje gaminamas hormonas, kuris mažina gliukozės kiekį kraujyje. Sumažėjus šio hormono išskyrimui, diagnozuojamas cukrinis diabetas.
 + +
C – peptidas
Šiuo tyrimu siekiama įvertinti kasos gebėjimą gaminti insuliną. Esant I tipo cukriniam diabetui sumažėjus gliukozės kiekiui, vartojant insuliną, po kasos operacijos C-peptido kiekis būna sumažėjęs, esant II tipo cukriniam diabetui – normalus arba padidėjęs.
 + +
Šlapimo tyrimas automatizuotu būdu
greitas ir patikimas būdas įvertinti inkstų ir šlapimo takų sutrikimus.
  +
Didelio tankio cholesterolis
Tai – „gerasis“ cholesterolis, surenkantis cholesterolį iš audinių ir neleidžiantis jam kauptis kraujagyslėse. Šio cholesterolio padidėjimas laikomas geru pokyčiu.
  +
Mažo tankio cholesterolis
Tai – „blogasis“ cholesterolis. Pagrindinė jo funkcija – nešti cholesterolį iš kepenų ir žarnyno į audinius ir kraujagysles.
  +
Cholesterolis bendras
Tai – rodiklis, kurio padidėjimas siejamas su didele aterosklerozės rizika.
  +
Kreatininas
Tai – vienas svarbiausių inkstų funkcijos rodiklių. Inkstams filtruojant kraują, kreatininas yra šalinamas su šlapimu. Sutrikus inkstų funkcijai, kraujyje ima daugėti kreatinino.
  +
Mikroalbuminas šlapime   +
Pankreatinė amilazė   +
KAINA: 69,00 EUR  99,00 EUR

Nuotolinė gydytojo konsultacija arba raštiškos išvados bei rekomendacijos per 10 darbo dienų (jei pacientas pageidauja). Jos pateikiamos atliktus tik išsamią (MAXI) tyrimų programą.