Endemik 9 Maisto netoleravimo testas

Maisto netoleravimo testas

Maisto netoleravimo tyrimai šiomis dienomis tampa ypač populiarūs, nes vis daugiau žmonių skundžiasi prasta savijauta dėl tam tikrų maisto produktų, tad, norint įsitikinti, ar tikrai vieno ar kito produkto jums nereikėtų vartoti, atliekamas maisto netoleravimo testas.

Šis testas žmogui visiškai neskausmingas, jis greitas ir nesudėtingas, atliekamas per keletą minučių paimant veninio kraujo, kuris vėliau yra tiriamas laboratorijoje.

Maisto netoleravimas skiriasi nuo alergijos maisto produktams. Jei alergija gali pridaryti žalos odai, išvaizdai ir yra staigi organizmo reakcija, tai maisto netoleravimas dažniausiai pasireiškia visai kitais simptomais – apsunkusiu organizmu, prastu virškinimu, nesureguliuojamu svoriu, skrandžio skausmu, mieguistumu ar jėgų stygiumi. Tad išsiaiškinkime, kokios yra maisto netoleravimo priežastys bei požymiai, ar galima atlikti maisto tolerancijos testą vaikams, kokia yra maisto netoleravimo testo kaina bei kur galima atlikti šį tyrimą.

Maisto netoleravimo priežastys

Kiekvieno mūsų organizmai yra saviti, todėl jiems tinka skirtingi dalykai. Kas vienam gali suteikti energijos, puikiai nuteikti ir tonizuoti, kitam organizmui gali sukelti  sunkumo pojūtį. Būtent maisto netoleravimas yra viena tų priežasčių, kodėl mes jaučiamės apsunkę, nes mus netinkamai veikia tam tikri produktai.

Maisto netoleravimo testas leidžia pasitikrinti, kokie produktai yra netinkami mūsų organizmui. Kitaip tariant, kokie produktai sukelia žalingą mūsų organizmo reakciją. Ši reakcija gali kilti dėl pačių įvairiausių priežasčių, net streso ar miego trūkumo.

Maisto netoleravimo priežastys gali būti labai individualios, todėl negalima tiksliai pasakyti, kodėl vienam ar kitam organizmui netinka būtent tas maisto produktas. Tinkamų maisto produktų parinkimas neturi būti taikomas pagal žmogaus amžių, svorį ar kraujo grupę. Individualiai pagal kraują atliekamas maisto netoleravimo testas, tiriant atskirus produktus, geriausiai atskleidžia, kokio produkto jūsų organizmas negali apdoroti, arba kokiu produktu yra persotintas.

Maisto netoleravimo požymiai

Kaip ir maisto netoleravimo priežastys, simptomai kiekvienam organizmui taip pat gali būti skirtingi. Dažniausiai pasitaikantys požymiai, kad jūs netoleruojate tam tikrų produktų, yra virškinimo problemos, skrandžio skausmas, galvos skausmas, nuovargis, svorio padidėjimas, gali pasitaikyti vėmimas ar viduriavimas.

Skirtingai nei alergija, maisto netoleravimas dažniausiai veikia ne išoriškai, o viduje, tai yra nesukelia bėrimų ir kitų alergijoms būdingų simptomų, o veikia virškinamąjį traktą ir žarnyną. Taip pat maisto netoleravimas pasireiškia ne taip greitai, kaip alergija.

Ar galimas maisto netoleravimo testas vaikams?

Vaikams nuo dvejų metų taip pat galima atlikti maisto netoleravimo testą. Iki 2 metų vaikų organizme dar yra išlikę tam tikrų antikūnų, kurie yra gauti su motinos pienu ir per placentą, todėl mažesnių vaikų ir kūdikių tirti neverta, nes rezultatai nebus efektyvūs.

Maisto netoleravimo tyrimo kaina

Maisto netoleravimo tyrimo kainos yra skirtingos dėl skirtingo kiekio tiriamų maisto produktų. Galima pasirinkti bazinius paketus ar su gausesniu produktų sąrašu, todėl ir jų kainos skiriasi. 

Maisto netoleravimo tyrimų kainas Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose galite rasti „Endemik“ puslapio kainyne.

Kur galima atlikti maisto toleravimo testą?

„Endemik“ klinikose galima atlikti maisto netoleravimo testą Kaune, taip pat užsiregistruoti maisto netoleravimo testui Klaipėdoje, Vilniuje, Šiauliuose, maisto netoleravimo testui Panevėžyje ar Marijampolėje ir visur, kur įsikūrusios mūsų „Endemik“ klinikos.

Registruotis maisto netoleravimo testui galima telefonu arba internetu, pasirenkant jums reikalingą miestą, datą bei patogų laiką. Procedūra bus ganėtinai trumpa, o specialus pasiruošimas jai nereikalingas. Rezultatai po maisto netoleravimo testo jus pasieks per keletą dienų.