Sveikatos ir skiepų rekomendacijos vykstant į Australiją
Kelioninių skiepų centras

Šalys taiko skirtingus reikalavimus keliautojams dėl COVID-19 prevencijos, todėl prieš kelionę rekomenduojama pasidomėti, kokius reikalavimus keliautojams taiko šalis, į kurią vykstama. Daugiau informacijos galima rasti Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje https://keliauk.urm.lt/, oficialioje Europos Sąjungos svetainėje https://reopen.europa.eu/en ar šalies, į kurią vykstama, ambasados ar kitose oficialiose interneto svetainėse.


Geltonoji karštligė Vakcinacija gali būti reikalinga, jeigu keliaujate iš šalies, kurioje yra geltonosios karštligės viruso perdavimo rizika, įskaitant tranzitą oro uoste šalyje, kurioje yra geltonosios karštligės viruso perdavimo rizika. Vakcinacija atliekama nuo 1 metų amžiaus. Šis reikalavimas netaikomas Galapagų saloms Ekvadore.

Rekomendacijos

Vėjaraupiai, difterija, stabligė, kokliušas, gripas, tymai, kiaulytė, raudonukė (MMR), poliomielitas, juostinė pūslelinė

Rekomenduojami skiepai

Antro lygio Japoninis encefalitas Šios ligos protrūkis yra kai kuriose Rytų ir Pietryčių Australijos dalyse. Buvo pranešta apie atvejus Naujojo Pietų Velso, Kvinslando pietų, Pietų Australijos pietryčių ir Viktorijos šiaurės kaimo vietovėse.
Hepatitas B Rekomenduojama pasiskiepyti visiems neskiepytiems keliautojams, nepriklausomai nuo amžiaus. Ši liga paplitusi beveik visose pasaulio šalyse, labiausiai – kai kuriose Azijos, Afrikos, Pietų Amerikos ir Karibų jūros šalyse.
Tymai 6-11 mėnesių kūdikius, keliaujančius į užsienį, prieš kelionę rekomenduojama paskiepyti viena tymų, kiaulytės ir raudonukės (MMR) vakcinos doze. Ši dozė nepriskaičiuojama prie įprastos vaikų skiepijimo schemos. Tymai išlieka dažna liga daugelyje pasaulio šalių, įskaitant Europą, Artimuosius Rytus, Aziją, Ramiojo vandenyno regionus ir Afriką.
Pasiutligė Pasiutlige užsikrėtę šunys yra problema daugelyje pasaulio šalių, įskaitant daugumą Afrikos, Azijos ir kai kurių Centrinės bei Pietų Amerikos dalių. Nors šioje šalyje pasiutligės nėra, ja gali užsikrėsti bet kuris žinduolis, dažniausiai nuo šuns įkandimo. Jeigu kelionės metu įkando ar įbrėžė šuo ar kitas žinduolis, pasiutligės gydymas gali būti ribotas arba visai nesuteikiamas. Todėl apsvarstykite galimybę prieš kelionę pasiskiepyti, jeigu planuojate būti šalia gyvūnų, laukinės gamtos. ECDC rekomenduoja prieš kelionę nuo pasiutligės pasiskiepyti žmonėms, tiesiogiai dirbantiems su laukine gamta. Tai gali būti veterinarai, gyvūnų prižiūrėtojai, lauko biologai ar laboratorijos darbuotojai. Taip pat stovyklautojai, urvų tyrinėtojai, kaimo vietovių lankytojai.

Informacija keliautojams

Rekomendacijos parengtos, remiantis www.cdc.gov puslapyje pateikta informacija.

Šalių sąrašas >