Hormonų tyrimai
Tikrai dažnai girdime frazę „hormonų pusiausvyra“, tačiau kodėl ji tokia svarbi? Sutrikusi hormonų pusiausvyra griauna žmogaus sveikatą ir paveikia gyvenimo kokybę. Patys hormonai yra biologiškai aktyvūs junginiai, kurie atsako už daugumos organų veiklą. Tad jei sutrinka hormonų veikla, ji daro įtaką bendrai jūsų savijautai.
Jei jums sutriko medžiagų apykaita, skundžiatės energijos trūkumu, nekontroliuojamai didėja svoris, sumažėja lytinis potraukis, smarkiai slenka plaukai, ėmėte daug gausiau prakaituoti, daugiau nei įprastai padidėjo potraukis cukrui, kankina apatija, nemiga, nuovargis ar galite įžvelgti net depresiją – jūs turite kuo greičiau atlikti hormonų tyrimus. Skirtingos organizmo reakcijos simbolizuoja skirtingus hormoninius sutrikimus, kurie gali išaugti į tokias ligas kaip skydliaukė, diabetas ir daugelį kitų.
Pavyzdžiui inkstuose sutrikus kortizolio veiklai pasireiškia svorio problemos, dėl kurių gali būti diagnozuotos kraujagyslių arba širdies ligos.
Skydliaukės hormonų sutrikimus gali parodyti nuolatinis nuovargis, depresija, plaukų slinkimas, taip pat ir svorio padidėjimas.
Hormonas estrogenas itin atsakingas už menstruacijų ir moteriškų lytinių požymių reguliavimą, todėl jei kankina su tuo susiję sutrikimai, reikėtų išsitirti būtent šį hormoną.
Tarp populiariausių hormonų tyrimų galime paminėti tyrimus vaisingumui nustatyti, moterų hormonų tyrimus, vyrų hormonų tyrimus, shbg tyrimą, lh tyrimą, hormonų tyrimus dėl spuogų, antinksčių hormonų tyrimus.
Kokius rezultatus parodo hormonų tyrimai?
Atliekant hormonų tyrimą, parodomas konkretaus hormono pokytis žmogaus organizme. Net mažas jų nuokrypis gali simbolizuoti ligas ir sukelti nemalonius padarinius, todėl verta išsiaiškinti hormonų tyrimo normas.
Kaip atliekami hormonų tyrimai? Hormonų kiekis šlapime arba kraujyje išmatuojamas laboratorinių tyrimų metu. Padidėjęs hormonų kiekis vadinamas hipersekrecija, o sumažėjęs – hiposekrecija.
Pavyzdžiui pats paprasčiausias hormono tyrimas yra nėštumo testas, kuris atliekamas iš šlapimo visiškai savarankiškai.
Lytinių hormonų disbalansas gali simbolizuoti tikrai nemažai problemų, nuo galimybės pastoti, kuomet reikėtų atlikti hormonų tyrimus dėl nevaisingumo, iki kepenų funkcijų sutrikimo, nutukimo bei kitų bėdų.
Hormonų disbalansas gali lemti tiek širdies, kraujagyslių ligas, tiek skydliaukės sutrikimus, kuomet žmogus jaučia apatiją, nuovargį, didėja svoris, slenka plaukai ir pan. Taip pat hormonų sutrikimai lemia ir odos problemas, spuogų atsiradimą. Gavus hormonų disbalanso tyrimo rezultatus galima imtis hormonų reguliavimo ir atstatyti organizmą, užtikrinti tinkamą poilsį, odos būklę, miego kokybę, bendrą žmogaus savijautą ir energiją, taip pat išspręsti nevaisingumo bėdas.
Hormonų tyrimai vyrams
Pagrindinis hormonas, kurį dažniausiai tiriasi vyrai, yra testosteronas.
Testosteronas dar vadinamas vyriškuoju hormonu, kuris nulemia vyriškas savybes – raumenyno, lytinių organų, plaukuotumo, figūros požymius. Taip pat atsakingas ir už vaisingumą, lytinio gyvenimo aktyvumą.
Hormonų tyrimų kainas rasite „Endemik“ svetainėje“.
Hormonų tyrimai moterims
Moterys dažniausiai tiriasi skydliaukės veiklą. Tiriamas tirotropinis hormonas TTH. Skydliaukės hormonų tyrimo kaina tikrai nedidelė, o rezultatai labai reikšmingi tolimesniam gydymui.
Dažnai atliekami hormonų tyrimai norint pastoti. Vienas iš tiriamų hormonų – dehidroepiandrosterono sulfatas. Tai vyriškas hormonas antinksčių androgenas. Jis tiriamas jei moterims padidėja plaukuotumas, atsiranda vyriškų požymių, sutrinka menstruacijos, atsiranda bėdų dėl pastojimo, kankina odos bėrimai, slenka plaukai ar net atsiranda plikimo požymiai.
Tiriamas ir hormonas estradiolis. Jis taip pat gali lemti vaisingumo problemas, sutrikusią kiaušidžių veiklą, mėnesinių sutrikimus. Estradiolis sintetinamas kiaušidėse, o jo padidėjimas gali diagnozuoti net kiaušidžių navikinius susirgimus.
Kokius sveikatos sutrikimus gali sukelti hormonai?
Sutrikusi hormonų veikla pirmiausia pasireiškia bendru organizmo būklės pablogėjimu, tai yra nuovargiu, nemiga, slogia nuotaika, energijos nebuvimu, lytinio potraukio sumažėjimu, svorio pokyčiais, odos būklės prastėjimu ar plaukų slinkimu. Visa tai – geriau pastebimi sutrikimai, tačiau giliau gali slypėti širdies ir kraujagyslių ligos, nevaisingumas, skydliaukės problemos.