Laktatdehidrogenazės (LDH) tyrimas
LDH Laktatdehidrogenazės tyrimas priklauso širdies ir kraujagyslių ligų tyrimų grupei. Laktatdehidrogenazė LDH gali būti randama beveik visuose mūsų organizmo audiniuose ar organuose, o didžiausias aktyvumas pasireiškia širdies raumenyje, eritrocituose, taip pat kepenyse ir inkstuose. LDH yra fermentas, kurio nustatymas nėra sudėtingas. Padidėjęs LDH gali signalizuoti infarktą ar net kepenų navikus. Šis fermentas, esant pažeidimams, išsiskiria į žmogaus kraują.
Tyrimas atliekamas paimant kraują iš venos ir jį tiriant. Vėliau, esant fermento padidėjimams, atliekami papildomi tyrimai.
LDH norma yra labai aiškiai nustatyta tiek moterims, tiek vyrams bei vaikams ir paaugliams:
Naujagimių norma: 0–1 327 U/l;
iki 6 mėnesių vaikų: 0–1 000 U/l;
7–12 mėnesių vaikų: 0–1 100 U/l;
1–3 metų vaikų: 0–850U/l;
4–6 metų vaikų: 0–615U/l;
7–12 metų vaikų: 0–600U/l;
13–17 metų mergaičių: 0–436U/l;
13–17 metų berniukų: 0–683U/l;
Moterų norma: 0–214U/l;
Vyrų norma: 0–225U/l.
LDH padidėjimas reiškia neigiamus organizmo pakitimus.
Kuomet atliekami LDH tyrimai?
LDH tyrimą gydytojai rekomenduoja tuomet, jeigu kyla įtarimas, kad galite sirgti liga, kuri sukelia ląstelių pažeidimus. Tai gali būti tiek ūminės, tiek lėtinės ligos.
Tyrimą gydytojai gali rekomenduoti ir tuomet, jei įtariami įvairūs navikai, vėžiniai pakitimai, tokie kaip kepenų, kasos ar inkstų.
Kokie elementai, gali turėti įtakos tyrimo rezultatams?
LDH padidėja esant obstrukcijai. Kadangi LDH fermentas yra pasiskirstęs ne tik organuose, bet ir audiniuose, simbolizuoja raumenų audinių pažeidimus, įtakos turi raumenų distrofija. Taip pat įtakos atsakymo rezultatui turi metastazės kauluose.
Iš esmės LDH organizme padidėja esant ūmioms bei lėtinėms ligoms, kai pažeisti audiniai, taip pat dėl kai kurių vėžinių susirgimų ir metastazių, anemijos, hepatito, infarkto ar net kaulų lūžių bei traumų.