HGH Somatotropinis (augimo) hormonas
Plačiau aptarkime, kas yra tas somatotropinis hormonas bei kas sukelia šio hormono svyravimus organizme.
Somatotropinis hormonas – kas tai?
Somatotropinis hormonas arba HDH augimo hormonas gaminamas hipofizio liaukoje, smegenų dalyje. Jis atsakingas ne tik už augimo reguliavimą, bet ir už riebalų, baltymų bei angliavandenių apykaitą, todėl vykdo dar ir kūno svorio reguliavimo funkciją. Augimo hormono išsiskyrimas ir žmogaus kūno riebalų kiekis yra tiesiogiai susiję, tad antsvorio turintiems žmonėms sutrinka ir augimo hormono gamyba. Augimo hormonas moterims labai svarbus dėl kolageno gamybos, kurio pakankamas kiekis užkerta kelią senėjimo procesams.
Taip pat somatotropinis hormonas atsakingas už organizmo insulino atsargas, ribonukleino rūgštis (RNR).
Jei šio hormono mūsų organizme per daug, tai gali sukelti akromegaliją –endokrininę ligą, kuriai būdingas veido ir kaulų galūnių, minkštųjų audinių padidėjimas, ar gigantizmą. Esant šio hormono trūkumui organizme, vaikams jis gali sulėtinti augimą, kitaip vadinamą nanizmu.
Augimo hormono tyrimas gali parodyti ne tik somatotropino trūkumą ar perteklių, bet ir žmogaus badavimą, leidžia įvertinti hipofizės liaukos ar pogumbio liaukos veiklą.
Žmogaus augimo hormono somatotropino tyrimą reikėtų atlikti vaikams, jei jie ypač greitai auga, taip pat jei jų augimas yra gerokai per lėtas.
Kas sukelia somatotropinio hormono svyravimą organizme?
Somatotropinio hormono kiekis organizme linkęs svyruoti. Pakitimus, jo didėjimą bei mažėjimą gali lemti neigiami žmogaus gyvenimo įpročiai, pavyzdžiui, badavimas. Taip pat svyravimus kelia stresas, pakitęs gliukozės kraujyje kiekis, todėl jei vykstate darytis šio hormono tyrimo, reikėtų būti nevalgius, gerai pailsėjus ir vengti streso.
Tyrimo nustatyti hormoną somatotropiną kaina nėra didelė, ją galite rasti „Endemik“ puslapio kainyne.