Endemik 9 Paslaugos 9 Skiepai 9 Vėjaraupiai

Vėjaraupiai

Vėjaraupiai – ūminė virusinė liga, pasireiškianti karščiavimu, pūsleliniu odos ir gleivinių bėrimu. Dažniausiai vėjaraupiais serga ikimokyklinio amžiaus vaikai. Vaikystėje persergama lengva šios ligos forma. Suaugę žmonės vėjaraupiais serga kur kas sunkiau, o komplikacijų rizika – daug didesnė nei vaikams. Taip pat vėjaraupių infekcija ypač pavojinga kūdikiams ir besilaukiančioms moterims bei tiems, kurių imunitetas yra nusilpęs.

Skiepijimas

Norint apsisaugoti nuo vėjaraupių rekomenduojama paskiepyti visus anksčiau nesirgusius vaikus. Ypač patartina skiepyti lankančius darželius bei mokyklas. Dažniausiai rekomenduojama skiepyti vėjaraupių vakcina kartu su tymų, parotitinės infekcijos ir raudonukės (MMR) vakcina.

„Varilrix“ gyvoji vakcina naudojama sveikų, vėjaraupiais nesirgusių, 9 mėnesių ir vyresnių vaikų bei suaugusiųjų skiepams nuo vėjaraupių. Ji padeda organizmui pasigaminti antikūnų, kurie apsaugo nuo minėtos ligos. „Varilrix“ švirkščiama į poodį, kaskart į kitą vietą. Jos veiklioji medžiaga yra gyvas susilpnintas „Varicella Zoster Oka“ padermės virusas, išaugintas žmogaus diploidinių ląstelių MRC-5 kultūroje.

Siekiant užtikrinti optimalią apsaugą nuo vėjaraupių, vaikams nuo 9 mėnesių, vyresniems vaikams bei suaugusiesiems skiriamos 2 dozės. Rekomenduojama, kad antroji dozė būtų paskirta praėjus mažiausiai 6 savaitėms po pirmosios, bet jokiu būdu ne anksčiau nei po 4 savaičių.

pgr tyrimas