„Žmogus, kaip augalas, turi garuoti ir vėsintis vėjuje, lietuje ir šaltyje, kitaip jis silpsta ir vysta“

J.A. Komenskis

Endemik klinikoje konsultacijas teikia gydytojas Alergologas-klinikinis imunologas.

Gydytojas konsultuoja, tiria ir gydo kūdikių, vaikų ir suaugusiųjų alerginius susirgimus (šienligę, bronchinę astmą, atopinį dermatitą, alerginį rinitą, vabzdžių įgėlimų, maisto, vaistų sukeltas alergines reakcijas, anafilaksinį šoką ir kt.)

Laiku ir tiksliai diagnozavus alergines ligas – jas sėkmingai galima gydyti. Svarbiausia – nustatyti alergeną, sukėlusį alerginę reakciją. Tai pasiekiama pasitelkus specifinės alergologinės diagnostikos metodus.) bei ligas, pasireiškiančias sutrikusiu imunitetu  (pirminius imunodeficitus).

Alerginių ligų diagnozavimui ir gydymui alergologas – klinikinis imunologas taiko specifinę imunoterapiją, arba skiria gydymą vaistais.

Woman in chamomile field

Dažniausiai varginančios alergologinės ligos ir sutrikimai:

*alerginis rinitas, rinokonjunktyvitas

*alerginė bronchų astma

*atopinis dermatitas

*ūmi dilgėlinė, lėtinė dilgėlinė

*neuroangioedema

*maisto alergija

*kontaktinis dermatitas

*alergija plėvesparnių vabzdžių įgėlimam

*imunodeficitai

*atlieka odos dūrio mėginius, lopo testus, kraujo tyrimus

*taikoma specifinė alergenų imunoterapija

Alerginės ligos yra dažnos ir per pastaruosius 20-30 metų sergančiųjų skaičius tik didėja. Alerginės ligos blogina gyvenimo kokybę, fizinę bei psichinę savijautą. Dažnai užsiklendžiama savyje, vengiama mėgiamos veiklos, bendravimo su draugais.

Alergija – sutrikimas, kurį sukelia nenormali reakcija į alergeną. Alerginė reakcija yra imuninės sistemos “klaida”, kuomet imuninė sistema mus pradeda saugoti net nuo nepavojingų mums dalelių.  Imuninė sistema atsakingą už mūsų oragnizmo apsaugą. Ji saugo nuo pavojingų dalelių tokių kaip virusai, bakterijos, ar vėžinės ląstelės. Bet kartais imuninė sistema “išprotėja” ir prasideda kovą prieš nepavojingas organizmui daleles (pvz. žiedadulkes, gyvūnų plaukus, maistą irt.t) taip prasideda alerginė reakcija.

Alerginės reakcijos gali pasireiškti: pilvo skausmais, viduriavimu, vėmimu, kosuliu, dusuliu, švokštimu, akių ir nosies niežuliu, akių paraudimu, čiauduliu, sloga, nosies užgulimu, uoslės praradimu, odos bėrimais, tinimais, paraudimais, kraujospūdžio kritimu.  Tačiau nėra nė vieno simptomo būdingo tik alergijai ar alerginei ligai. Šie negalavimai gali būti ir kitų ligų požymiais. Todėl esant negalavimams rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Galimos alerginės ligos, būklės: dilgėlinė, angioedema, šienligė, alerginė sloga, alerginis konjunktyvitas, alerginė bronchų astma, atopinis dermatitas, kontaktinis alerginis dermatitas, maisto alergija, alergija vabzdžių nuodams, alergija vaistams, anafilkasinis šokas.

Dažniausi alergenai: daržovės, vaisiai, riešutai, kiaušinis, pienas, kviečiai, žuvis, jūros gerybės, žiedadulkės, gyvūnų kailis ar odos dalelės, namų dulkių erkutės, pelėsis, vaistai, bičių, vapsvų nuodai.

Diagnostika: odos dūrio mėginiai su alergenų ekstraktais, kraujo tyrimai, lopo testai.

Gydymas: alergeno (-nų) vengimas; vaistai, specifinė alergenų imunoterapija.

 

Endemik klinikose dirba ir konsultuoja bei paskiria tinkamą gydymą šie gydytojai alergologai-klinikiniai imunologai:

Gydytoja alergologė-klinikinė imunologė Ana Kozlovska.

Išsilavinimas. Informacija atnaujinama.

Darbo vietos. Informacija atnaujinama.

Pagrindinės domėjimosi sritys. Informacija atnaujinama.

Dalyvavimas konferencijose, stažuotėse. Informacija atnaujinama.

Kita informacija. Gydytoja konsultuoja Vilniaus Savanorių klinikoje (Savanorių pr. 6A, Vilnius). Dėl laisvų laikų teirautis telefonu +370 700 55223.

Gydytojų konsultacijų kainas savo mieste rasite čia: