Detalūs tyrimo aprašymai
Automatizuotas hematologinis (kraujo) tyrimas (BKT)
Tai – pradinis tyrimas, skirtas sveikatos būklei įvertinti. Šio tyrimo parametrai padeda diagnozuoti įvairias ligas.
ENG (eritrocitų nusėdimo greitis)
Tai – kraujo kūnelių nusėdimo greitis milimetrais per 1 valandą. Jis nulemia daugelį fizikinių kraujo procesų. ENG yra svarbus uždegiminių, autoimuninių, kraujo ir kitų ligų atveju.
Išmatų mikroskopinis tyrimas (koprograma)
Kalprotektinas
baltymas, kurį išskiria žmogaus leukocitai. Jis tiriamas išmatose. Atliekamas esant neaiškios kilmės viduriavimui ar pilvo skausmui.
Slaptas kraujavimas išmatose (iFOBT)
Šis testas leidžia aptikti mikroskopinį (net ir labai mažą) kraujo buvimo kiekį išmatose, kuris gali būti virškinimo trakto problemos požymis. Šis tyrimas dažniausiai naudojamas storosios žarnos onkologinių susirgimų prevencijai.
Helicobacter pylori antigeno tyrimas išmatose išmatų tyrimas,
kurio metu nustatoma, ar šiuo metu virškinamajame trakte yra H. Pylori bakterija. Ši bakterija dažniausiai randama skrandyje. Ji sukelia ddiesnę riziką sirgti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige ar vėžiu.
Alaninaminotransferazė (GPT, ALT)
Tai yra jautriausias kepenų pažeidimo rodiklis, kuris ima didėti dar nesant kepenų ląstelių žūties.
Aspartataminotransferazė (GOT, AST)
Gamaglutamiltransferazė (GGT)
Tai – kepenų fermentas bei vienas jautriausių kepenų pažeidimo rodiklių. Gamaglutamiltransferazė parodo, kad yra patologija, tačiau nenurodo pažeidimo priežasties.
Šarminė fosfatazė
Tai – fermentas, kurį gamina kepenys, inkstai, plaučiai, gimda, žarnynas bei kaulai. Kraujo serume išmatuotas šarminės fosfatazės aktyvumas dažniausiai parodo kepenų ir inkstų funkcijos sutrikimus.
Bilirubinas bendras
Šis kepenų ir tulžies pūslės veiklos rodiklis skirtas diferencinei kepenų ligų diagnostikai.
Bilirubinas netiesioginis
Tai bilirubinas, kuris savo apykaitos kelyje yra susijungęs su baltymais albuminais. Netiesioginio bilirubino koncentracijos padidėjimas siejamas su hemolizine gelta – tokio tipo gelta atsiranda dėl staigios didelio kiekio eritrocitų žūties, iš kurių susidaro daug bilirubino.
Bilirubinas tiesioginis
Šis kepenų ir tulžies pūslės veiklos rodiklis skirtas diferencinei kepenų ligų diagnostikai.
Pankreatinė amilazė
Tai – vienas iš kasos fermentų, atsakingų už angliavandenių skaidymą. Šis fermentas – specifiškiausias rodiklis, nustatant kasos uždegimą. Jis padidėja tik esant kasos pažeidimų, todėl yra labai tikslus.
Gastrinas
virškinamojo trakto gaminamas hormonas, kuris dalyvauja virškinimo procese. Esant įvairios kilmės navikams, stebimas padidėjimas.
Nuotolinė šeimos gydytojo konsultacija
KAINA: 169,00 EUR

Į programos kainą įskaičiuotas gydytojo komentaras kuris yra pateikiamas per 5 d.d. nuo tyrimo programos atsakymų gavimo (jei pacientas pageidauja). 

Tyrimų programos atlikimui yra būtina išankstinė registracija 8 700 55223.