Endemik 9 Paslaugos 9 Tyrimų programos 9 Tyrimų programos sportuojantiems

Tyrimų programos sportuojantiems

Pasiryžote pradėti sportuoti, o gal jau seniai sportuojate? Rekomenduojame šią sveikatos tikrinimo programą. Išsamūs kraujo tyrimai vienodai svarbūs tiek sportuojantiems ar norintiems pradėti sportuoti, tiek mėgstantiems aktyviai leisti laisvalaikį. Sporto medicinos specialistai tikrintis sveikatą rekomenduoja kartą per metus, net jeigu nejaučiate jokių negalavimų.

Sportuojantys asmenys periodiškai atlieka kraujo tyrimus ne tik tam, kad sužinotų, ar jie sveiki, bet ir tam, kad pasiektų geresnių rezultatų. Tokie rodikliai kaip vitaminas D, geležis, feritinas, testosteronas gali atsakyti į klausimą, kodėl dažnai jaučiatės pavargę, o kreatinkinazė parodyti, ar reikia daugiau poilsio tarp treniruočių. 

Aktyviai sportuojantiems svarbu įvertinti mažakraujystę, geležies atsargas, širdies kraujagyslių ligų riziką, mikroelementų ir vitaminų kiekį, nes tik subalansuotas organizmas gali palaikyti tinkamą fizinę formą.

Ši tyrimų programa skirta tiems, kurie nori būti fiziškai aktyvūs ir tausoti savo sveikatą. 

Sportuojant didėja raumenų pertempimo tikimybė, papildomai apkraunama širdis, sunaudojama didžioji dalis vitaminų ir mikroelementų, kuriuos dažnai bandoma kompensuoti maisto papildais, nepasitarus su gydytoju, o tokiu atveju atsiranda tikimybė pažeisti kepenis bei inkstus.

Kraujo tyrimai, pokyčiai mityboje ar sureguliuotas maisto papildų vartojimas padės Jums jaustis sveikiau, energingiau ir saugiau bei greičiau pasiekti užsibrėžtų tikslų!

Tyrimų programos kaina. Mini: 39,00 eur

Tyrimų programos kaina. Išsami: 89,00 eur

pgr tyrimas
Išsamią tyrimų programą sudaro
Bendraklinikiniai tyrimai BKT Bendras kraujo tyrimas
GLU Gliukozė
Mikroelementai ir elektrolitai Fe Geležis
Na Natris
Ca Kalcis
CA++ Jonizuotas kalcis
Vitaminas D
Feritinas
Kepenų funkcijų tyrimai ALT Alaninaminotransferazė
AST Aspartataminotransferazė
ALB Albuminai
Inkstų funkcijų tyrimai CREA Kreatininas
UREA Šlapalas
Širdies ir kraujagyslių sistemos tyrimai CHOL Cholesterolis bendras
DTL Didelio tankio cholesterolis
MTL Mažo tankio cholesterolis
Cholesterolio aterogeniškumo koeficientas
TG Trigliceridai
Hormonai ir fermentai CK Kreatinkinazė
TTH Tireotropinis hormonas
Testosteronas (TESTO)
Šeimos gydytojo raštikos išvados ir rekomendacijos per 10 d.d.
KAINA:  89.00 EUR
Mini tyrimų programą sudaro
Bendraklinikiniai tyrimai BKT Bendras kraujo tyrimas 26 parametrai
Mikroelementai ir elektrolitai Fe Geležis
Vitaminas D
Feritinas
Hormonai ir fermentai Testosteronas (TESTO)
KAINA:  39.00 EUR
Detalūs tyrimo aprašymai

Bendras kraujo tyrimas (BKT)
Tai – pradinis tyrimas, skirtas sveikatos būklei įvertinti. Šio tyrimo parametrai padeda diagnozuoti įvairias ligas.

Gliukozė (GLU)
Tai – kraujyje esantis cukrus, kuris į kraują patenka iš suvirškintų ir įsisavintų maisto medžiagų arba išskiriamas iš organizmo medžiagų atsargų. Esant padidėjusiam gliukozės kiekiui kraujyje, galima įtarti cukrinį diabetą.

Geležis (Fe)
Tai – pagrindinė hemoglobino (baltymo, atsakingo už dujų pernašą kraujyje) sudedamoji dalis. Dažniausios geležies trūkumo priežastys – nukraujavimai, lėtinės ligos bei vitamino C nepasisavinimas. Geležies kiekis kraujyje gali didėti esant tam tikroms kepenų ligoms arba vartojant kepenis veikiančius vaistus.

Natris (Na)
Stabilų natrio kiekį organizme palaiko inkstai bei grupė hormonų. Taip pat šis elementas yra svarbus nervų ir raumenų veiklai palaikyti bei bendrai organizmo būklei vertinti.

Kalcis (Ca)
Didžioji dalis kalcio organizme yra kaupiama kauluose, tačiau likusi dalis, esanti kraujo serume, yra labai svarbi nervinio impulso perdavimui raumenyse. Esant inkstų ligoms gali sutrikti kalcio apykaita.

Jonizuotas kalcis (Ca ++)
Tai – kalcio dalis, esanti žmogaus organizme, serume. Ji priklauso aktyviajai kalcio daliai. Jonizuotas kalcis tiriamas radus bendro kalcio koncentracijos pokyčių ir leidžia visapusiškiau įvertinti koncentracijų kitimo priežastis.

Vitaminas D
Tai – vitaminas, atsakingas už kalcio ir fosforo įsisavinimą plonajame žarnyne, todėl trūkstant vitamino D sutrinka kaulų formavimasis, vyksta kaulų degeneracija. Šis vitaminas labai svarbus ir imuninei organizmo sistemai.

Feritinas
Feritinas rodo geležies atsargų kiekį organizme. Šis tyrimas greičiau parodo geležies trūkumą organizme negu pačios geležies koncentracijos tyrimas.

Alaninaminotransferazė (ALT)
Tai yra jautriausias kepenų pažeidimo rodiklis, kuris ima didėti dar nesant kepenų ląstelių žūties.

Aspartataminotransferazė (AST)
Tai yra tiksliausiai kepenų ląstelių žūtį atspindintis žymuo. Padidėja esant įvairios kilmės kepenų pažeidimui. AST ima didėti kiek vėliau nei ALT.

Albuminai
Albuminai yra viena iš dviejų kraujo baltymų grupių. Šie baltymai gaminami kepenyse ir yra atsakingi už įvairių medžiagų pernešimą kraujyje, kraujo tūrio palaikymą. Dažniausiai albuminų koncentracija kraujyje sumažėja netekus skysčių, o padidėjimas gali būti siejamas su kepenų, inkstų ir kitomis ligomis.

Kreatininas (CREA)
Tai – vienas svarbiausių inkstų funkcijos rodiklių. Inkstams filtruojant kraują, kreatininas yra šalinamas su šlapimu. Sutrikus inkstų funkcijai, kraujyje ima daugėti kreatinino.

Šlapalas (UREA)
Tai – galutinis baltymų apykaitos produktas ir vienas svarbiausių inkstų funkcijos rodiklių.

Bendras cholesterolis (CHOL)
Tai – rodiklis, kurio padidėjimas siejamas su didele aterosklerozės rizika.

Didelio tankio cholesterolis (DTL)
Tai – „gerasis“ cholesterolis, surenkantis cholesterolį iš audinių ir neleidžiantis jam kauptis kraujagyslėse. Šio cholesterolio padidėjimas laikomas geru pokyčiu.

Mažo tankio cholesterolis (MTL)
Tai – „blogasis“ cholesterolis. Pagrindinė jo funkcija – nešti cholesterolį iš kepenų ir žarnyno į audinius ir kraujagysles.

Cholesterolio aterogeniškumo koeficientas
Tai – bendro cholesterolio ir DTL cholesterolio santykis. Mažėjant šiam koeficientui, aterosklerozės ir koronarinės širdies ligos rizika irgi mažėja.

Trigliceridai (TG)
Tai – pagrindinis riebalų rūgščių šaltinis kraujyje. Į organizmą patenka su maistu arba yra sintetinami organizme. Trigliceridų koncentracija svarbi įvertinant išeminės širdies ligos riziką.

Tireotropinis hormonas (TTH)
Tai – vienas svarbiausių skydliaukės funkcijos rodiklių. Šis hormonas gaminamas smegenyse ir yra atsakingas už skydliaukės veiklos skatinimą.

Testosteronas (TESTO)
Šis hormonas nulemia vyriškas savybes vyrams. Moterims testosteronas tiriamas, jei yra vyriškumo požymių.

Kreatinkinazė – tai fermentas, randamas skeleto raumenyse. Esant pažeidimui kraujyje aptinkama atitinkama kreatinkinazės forma. Koncentracijos padidėjimas reikšmingas nustatant raumenų ligas.

Šeimos gydytojo raštiškos išvados ir rekomendacijos – per 10 darbų dienų. Jos pateikiamos atliktus tik išsamią tyrimų programą.

Tyrimų programos atlikimui yra būtina išankstinė registracija 8 700 55223.