Vegetariška mityba pasirenkama dėl įvairiausių priežasčių – ekonominių, ekologinių, sveikatos gerinimo ar religinių pažiūrų. Tokiu atveju iš mitybos raciono pašalinami gyvūninės kilmės produktai. Dažniausiai atsisakoma mėsos, kiaušinių ir pieno. Juos pakeičia augalinės kilmės produktai.

Tokios vegetarizmo bei veganizmo dietos yra siejamos su didesne nauda organizmui –augalinės kilmės produktuose yra itin daug vitaminų ir mikroelementų. Tačiau kai kurie veganai arba vegetarai vartoja per daug perdirbtų, kaloringų, su daug cukraus, riebalų ir natrio maisto produktų. Be to, kai kurie jų nevalgo pakankamai daržovių, vaisių, neskaldytų grūdų ar kalciu papildyto maisto, todėl negauna visų reikalingų maistinių medžiagų. Tokiu atveju organizmui gali grėsti išsekimas.

Prieš nusprendžiant laikytis vegetariškos ar veganiškos mitybos visų pirmiausia rekomenduojama pasitarti su specialistu. Jis patars, kaip keisti mitybą, kad ši būtų visavertė ir naudinga, o ne priešingai – žalinga. Taip pat labai svarbu stebėti pokyčius organizme būtent nuo to momento, kai pakeičiama mityba.

Detalūs tyrimo aprašymai
Tyrimų programa vegetarams/veganams
Automatizuotas juostelinis šlapimo tyrimas (BŠT) / Albuminas / Jonizuotas kalcis / Geležis / MTL-cholesterolis / Gliukozė / Chloridai / Vitaminas B12 / Homocisteinas / Kalis / Automatizuotas hematologinis (kraujo) tyrimas (BKT) / Kreatininas / Gamaglutamiltransferazė (GGT) / Vitaminas D (25-OH-D) / Folio rūgštis (vitaminas B9) / Alaninaminotransferazė (GPT, ALT) / Feritinas / Trigliceridai / Aspartataminotransferazė (GOT, AST) / Natris / Nuotolinis šeimos gydytojo komentaras
KAINAS RASITE ČIA

 

Į programos kainą įskaičiuotas gydytojo komentaras, jei tai yra numatyta programos sudėtyje.

Gydytojo komentaras pateikiamas per 5 d.d. nuo tyrimo programos atsakymų gavimo (jei pacientas pageidauja).

Tyrimų programos atlikimui yra BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA: +370 700 55 223

[products ids="3327,4824,3445"]