Skydliaukė – labai reikšminga, jos hormonai reguliuoja visą žmogaus medžiagų apykaitą organizme. Jeigu skydliaukės funkcija yra sutrikusi, padidėja cholesterolio kiekis organizme, pakyla arterinis kraujo spaudimas, atsiranda širdies ritmo sutrikimų, koronarinės širdies ligos simptomų, vystosi osteoporozė, gali kilti pavojus netgi gyvybei.

Jeigu jums:

  • sunku susikaupti;
  • kankina nuovargis;
  • sulėtėjęs mąstymas ar pasireiškia galvos skausmai;
  • susilaiko skysčiai;
  • būdingi veido patinimai; 
  • sausėja ir lūžinėja nagai;
  • kankina sąnarių skausmai;
  • sutrinka menstruacijos;
  • turite pastojimo problemų. 

Visi šie požymiai gali pasireikšti dėl skydliaukės funkcijos sutrikimų. Nebūtinai turi pasireikšti visi požymiai, pakanka vos kelių. Dauguma skydliaukės ligos simptomų yra neryškūs, tad labai svarbu atkreipti dėmesį į ligos požymius ir laiku pasitikrinti.

Laboratoriniai skydliaukės hormonų tyrimai, atliekami iš kraujo mėginio, gali parodyti skydliaukės hormonų normą, atskleisti skydliaukės hormonų trūkumą, padidėjusius skydliaukės hormonus, tad pastebėjus organizme tam tikrus pokyčius, būtina atlikti šių hormonų tyrimą.

Skydliaukės tyrimą reikėtų atlikti jei ganėtinai greitai mažėja svoris, sutrinka širdies veikla, ima silpti akys, vargina kiti simptomai, net tokie, kaip odos būklės prastėjimas, odos sausėjimas, stiprus prakaitavimas, nerimas ir padidėjęs nervingumas, staigus aktyvumas, kuris greitai išsekina jūsų jėgas, padidintas jautrumas karščiui.  Tuomet jūsų skydliaukės veikla yra labai aktyvi ir skydliaukės hormonų yra padidėję.

Jei skydliaukės hormonų sumažėjo, jus vargins tokie simptomai kaip svorio augimas, nuovargis, apatija ir net sulėtėjusi smegenų veikla, vidurių užkietėjimas, padidintas jautrumas šalčiui, odos, plaukų bei nagų būklės suprastėjimas.

Būtent skydliaukės hormonų tyrimas yra greičiausias būdas diagnozuoti šio hormono pakitimus ir pritaikyti gydymo metodus.

Kadangi skydliaukės veiklai įtakos turi ne tik jodo stygius, kaip dažnai įprasta manyti, bet ir didelis krūvis darbe, stresas, netgi paveldimumas, skydliaukės hormonų tyrimus rekomenduojama darytis ne tik pasijutus blogai, bet ir profilaktiškai. Laiku nepastebėta liga gali sutrikdyti smegenų, lytinių organų, inkstų bei kepenų ir net širdies veiklą.

Plačiau aptarkime, kaip atliekamas skydliaukės tyrimas, ką daro skydliaukės hormonų sutrikimas, ar galima valgyti prieš skydliaukės tyrimus, ką mums pasako skydliaukės hormonų tyrimo rezultatai, ar skydliaukė išgydoma bei kur galima atlikti skydliaukės tyrimus.

Kaip atliekamas skydliaukės tyrimas?

Skydliaukės tyrimas pacientui nėra skausmingas ar sudėtingas. Dažniausiai jis atliekamas iš kraujo, tačiau gali būti atliekama ir skydliaukės echoskopija.

Skydliaukės hormonų tyrimo iš kraujo metu, tiriami du hormonai – tiroksinas ir, skydliaukę stimuliuojantis hormonas, tirotropinas.

Ar galima valgyti prieš skydliaukės tyrimus?

Prieš skydliaukės tyrimus valgyti negalima. Geriausia juos būtų atlikti ryte, nepusryčiavus, tuomet gausime ilgesnį nevalgymo tarpą, tačiau jei tyrimas nėra daromas ryte, prieš jį reikėtų nevalgyti 6-8 valandas.

Ką mums pasako skydliaukės hormonų tyrimo rezultatai?

Kadangi skydliaukė atsakinga už mūsų organizmo hormonų gamybą, tyrimus reikėtų daryti tuomet, kai pastebite simptomus, o dar geriau – profilaktiškai. Tyrimai gali atskleisti skydliaukės hormonų padidėjimą, arba kitaip hiperfunkciją, arba skydliaukės veiklos nepakankamumą. 

Verta žinoti, kad skydliaukę stimuliuojančio hormono tirotropino norma visą dieną kinta. Reikėtų tyrimą daryti ryte, tuomet rezultatai būtų tiksliausi. Naktį pagaminama daug šio hormono, todėl ryte jo norma būna didžiausia, o po pietų hormono gamyba ženkliai sumažėja.

Ar skydliaukė išgydoma?

Jei skydliaukės veikla sutrikusi ir yra hiperfunkcija, skiriami vaistai, kurie slopina tokią aktyvią skydliaukės veiklą.

Jei ligos forma pradinė, ją specialistai gydys išrašydami hormoninius arba jodo preparatus. Kai vaistai padėti negali, skydliaukė yra operuojama.

Kur galima atlikti skydliaukės tyrimą?

Sakoma, jog skydliaukė yra antroji mūsų širdis, o jos veikla ypač svarbi mūsų organizmui, todėl ją reikėtų reguliariai tikrintis, juo labiau, kad skydliaukės hormonų tyrimo kaina yra tikrai prieinama kiekvienam. „Endemik“ klinikose galėsite atlikti daugybę tyrimų, o tai pat iš skydliaukės tyrimus. Mūsų klinikose galėsite atlikti skydliaukės tyrimus Vilniuje, patyrę specialistai atliks skydliaukės tyrimus Kaune, galėsite registruotis skydliaukės tyrimams Klaipėdoje taip pat užsukti į „Endemik” kliniką skydliaukės tyrimams Šiauliuose ir kituose Lietuvos miestuose.

Skydliaukės tyrimo kainas rasite mūsų puslapio kainyne.

pgr tyrimas
Detalūs tyrimo aprašymai
  Standartinė Išsami
Tirotropinas (TTH, TSH)
Tai – vienas svarbiausių skydliaukės funkcijos rodiklių. Šis hormonas gaminamas smegenyse ir yra atsakingas už skydliaukės veiklos skatinimą.

 

+

 

+

Laisvas tiroksinas (FT4)
Tai – skydliaukės sintetinamas hormonas, kuris labai svarbus medžiagų apykaitai.

 

+

 

+

Laisvas trijodtironinas (FT3)
Tai – vienas iš skydliaukės sintetinamų hormonų. Šis hormonas daugiausia susidaro iš laisvojo tiroksino, šiam jau iškeliavus iš skydliaukės.

 

+

 

+

Skydliaukės mikrosominiai antikūnai (ATPO)
Antikūnų kiekis, susidaręs prieš skydliaukės audinį. Šis rodiklis skirtas autoimuninėms skydliaukės ligoms diagnozuoti ir sekti. Tyrimas padeda aptikti hipotirozę.

 

+

 

+

Tiroglobulinas tai baltymas,
kurį gamina skydliaukė
 

 

+

Selenas (Se)
Sunkusis metalas
 

 

+

Cinkas
Cinkas yra būtinas organizmo augimui, lytiniam brendimui ir imuninei sistemai veikti. Sumažėjusi cinko koncentracija kraujyje gali įspėti apie žarnyno, kepenų ar kitas ligas. Cinko perteklius kraujyje dažniausiai atsiranda dėl nesaikingo jo vartojimo.
 

 

+

Nuotolinė šeimos gydytojo konsultacija  

+

KAINA: 36,00 EUR 119,00 EUR

Į programos kainą įskaičiuotas gydytojo komentaras kuris yra pateikiamas per 5 d.d. nuo tyrimo programos atsakymų gavimo (jei pacientas pageidauja).

Tyrimų programos atlikimui yra būtina išankstinė registracija 8 700 55223.