Kad ir ką suvalgytume, ypač išgertume, – žmogaus kepenys reaguoja. Jas galima pavadinti pagrindiniu organizmo filtru, atliekančiu daugybę funkcijų. Iš virškinimo trakto į kepenis patekusio kraujo yra išvalomi toksinai, įvairios cheminės medžiagos. Kepenyse sunaikinami kraujyje esantys pavojingi medžiagų apykaitos produktai. Tik išvalytas kraujas patenka į tolesnę kraujotaką. 

Paplitę kepenų ligų rizikos faktoriai – nesaikingas alkoholio vartojimas, nesubalansuota mityba, kai kurie medikamentai, žalingos darbo ir aplinkos sąlygos.

Efektyviausias lėtinių ligų, tarp jų ir kepenų, kontrolės būdas – jų išvengimas (prevencija) bei ankstyva diagnostika. Ankstyva diagnostika gerokai padidina sėkmingo gydymo galimybes. Kur kas svarbiau ligą diagnozuoti ankstyvose stadijose, negu gydyti toli pažengusias stadijas ir komplikacijas.

pgr tyrimas

Kepenų ligos prasideda nežymiais nusiskundimais:

  • silpnumu;
  • pykinimu;
  • apetito stoka;
  • diskomfortu ir / ar skausmu dešiniajame šone.

 Pažeidimo pobūdis gali būti įvairus.

  Išskiriamos kepenų pažeidimo formos:

  • steatozė (kepenų suriebėjimas, kurį gali sukelti alkoholis, nutukimas, cholesterolio padidėjimas);
  • hepatitas (uždegimas, kurį sukelia virusai, alkoholis, medikamentai);
  • cirozė (surandėjimas – galutinė lėtinių kepenų ligų stadija).

 Kepenų ligos – apgaulingos, nes pradinėse ligos stadijose pacientai jaučiasi sveiki ir / ar nusiskundimai yra nežymūs. Todėl labai svarbu laiku pasitikrinti ir atlikti reikalingus tyrimus.

 Sudarėme dažniausiai pasitaikančių kepenų ligų išsamią laboratorinių tyrimų kraujyje programą, kurią rekomenduojame atlikti, ypač jei turite minėtų kepenų ligų rizikos faktorių.

Detalūs tyrimo aprašymai
  Standartinė Išsami
Automatizuotas hematologinis (kraujo) tyrimas (BKT)
Tai – pradinis tyrimas, skirtas sveikatos būklei įvertinti. Šio tyrimo parametrai padeda diagnozuoti įvairias ligas.
+
Alaninaminotransferazė (GPT, ALT)
Tai yra jautriausias kepenų pažeidimo rodiklis, kuris ima didėti dar nesant kepenų ląstelių žūties.
+ +
Aspartataminotransferazė (GOT, AST)
Tai yra tiksliausiai kepenų ląstelių žūtį atspindintis žymuo. Padidėja esant įvairios kilmės kepenų pažeidimui. AST ima didėti kiek vėliau nei ALT.
+ +
Bilirubinas bendras
Šis kepenų ir tulžies pūslės veiklos rodiklis skirtas diferencinei kepenų ligų diagnostikai.
+ +
Bilirubinas tiesioginis
Šis kepenų ir tulžies pūslės veiklos rodiklis skirtas diferencinei kepenų ligų diagnostikai.
+ +
Bilirubinas netiesioginis
Tai bilirubinas, kuris savo apykaitos kelyje yra susijungęs su baltymais albuminais. Netiesioginio bilirubino koncentracijos padidėjimas siejamas su hemolizine gelta – tokio tipo gelta atsiranda dėl staigios didelio kiekio eritrocitų žūties, iš kurių susidaro daug bilirubino.
+ +
Folio rūgštis
Kepenų ligų atveju šis kiekis mažėja, nes kepenys yra pagrindinis šio vitamino depas.
  +
Protrombino komplekso tyrimas (INR)
Šis tyrimas rodo krešėjimo sistemos būklę. Esant ryškiam kepenų funkcijos sutrikimui, mažėja kepenų geba gaminti krešėjimo faktorius ir prastėja krešėjimo funkcija.
  +
Albuminai
Baltymo albumino kiekio sumažėjimas rodo kepenų patologiją, kepenų ląstelių pažeidimus, pažeistą kepenų sintezės funkciją.
  +
Alfa fetoproteinas (AFP)
Gali būti padidėjęs dėl pirminio kepenų vėžio.
  +
Feritinas   +
LDH   +
Gamagliutamiltransferazė (GGT)
Tai – kepenų fermentas bei vienas jautriausių kepenų pažeidimo rodiklių. Gamaglutamiltransferazė parodo, kad yra patologija, tačiau nenurodo pažeidimo priežasties.
+ +
Šarminė fosfatazė (ŠF/ALP)
Tai – fermentas, kurį gamina kepenys, inkstai, plaučiai, gimda, žarnynas bei kaulai. Kraujo serume išmatuotas šarminės fosfatazės aktyvumas dažniausiai parodo kepenų ir inkstų funkcijos sutrikimus.
+ +
Ceruloplazminas   +
Cholinesterazė   +
Pilvo organų echoskopija   +
Lipidograma susideda iš grupės tyrimų, kuriais įvertinamas bendro cholesterolio, MTL cholesterolio, DTL cholesterolio, trigliceridų kiekis. +
Nuotolinė šeimos gydytojo konsultacija +
KAINA: 45,00 EUR  149,00 EUR

Į programos kainą įskaičiuotas gydytojo komentaras kuris yra pateikiamas per 5 d.d. nuo tyrimo programos atsakymų gavimo (jei pacientas pageidauja). Jos pateikiamos atliktus tik išsamią tyrimų programą.

Tyrimų programos atlikimui yra būtina išankstinė registracija 8 700 55223.