Endemik 9 Paslaugos 9 Tyrimų programos 9 Profilaktinė inkstų funkcijų programa

Profilaktinė inkstų funkcijų programa

Statistika skelbia, kad kas dešimtas suaugęs žmogus serga kuria nors inkstų liga. Inkstų funkcijos sutrikimą gali lemti širdies ir kraujagyslių ligos, aukštas arterinis kraujo spaudimas, cukrinis diabetas, lėtinės užkrečiamos ligos. Taip pat ilgalaikis kai kurių vaistų vartojimas gali sukelti inkstų funkcijos sutrikimą, o vėliau – ir nepakankamumą.

Pastebėta, kad rūkantys, vartojantys alkoholinius gėrimus ar narkotines medžiagas, nutukę asmenys, daug laiko praleidžiantys šaltyje, inkstų ligomis serga daug dažniau. Inkstų ligas taip pat gali sukelti infekcija, patekusi su krauju, susirgus kai kuriomis medžiagų apykaitos ligomis, apsinuodijus cheminėmis medžiagomis, alkoholiu, inkstus suspaudus arba sumušus. Trečdalis uždegiminių inkstų ligų kyla kaip komplikacijos po iki galo neišgydytų peršalimo ligų ar anginos.

Geriausias lėtinių ligų, tarp jų ir inkstų, kontrolės būdas yra jų išvengimas (prevencija) bei ankstyva diagnostika. Norint laiku pastebėti inkstų funkcijos sutrikimus patariama atidžiai stebėti savo sveikatos būklę ir reguliariai atlikti reikiamus tyrimus.

Efektyviau yra diagnozuoti ligą ankstyvoje jos stadijoje, negu gydyti toli pažengusias ligų stadijas bei komplikacijas. Inkstų veiklos sutrikimai dažnai būna besimptomiai, todėl reikia specialių tyrimų, norint laiku diagnozuoti inkstų ligą.

Dažniausiai inkstų funkcijai preliminariai įvertinti pakanka kelių pagrindinių tyrimų. Tam yra sudaryta dažniausiai pasitaikančių inkstų ligų kraujo laboratorinių tyrimų programa, kuri rekomenduojama norint sužinoti savo inkstų būklę.

pgr tyrimas
Tyrimų programą sudaro:
UREA šlapalas Ca kalcis Cl Chloridai
CREA Kreatininas GLU Gliukozė K Kalis
ALB Albuminas P Fosforas N Natris
Šeimos gydytojo raštikos išvados ir rekomendacijos per 10 d.d.
KAINA: 39.00 EUR
Detalūs tyrimo aprašymai

Kreatininas (CREA)
Tai – vienas svarbiausių inkstų funkcijos rodiklių. Inkstams filtruojant kraują, kreatininas yra šalinamas su šlapimu. Sutrikus inkstų funkcijai, kraujyje ima daugėti kreatinino.

Šlapalas (UREA)
Tai – galutinis baltymų apykaitos produktas ir vienas svarbiausių inkstų funkcijos rodiklių.

Albuminai 
Albuminai yra viena iš dviejų kraujo baltymų grupių. Šie baltymai gaminami kepenyse ir yra atsakingi už įvairių medžiagų pernešimą kraujyje, kraujo tūrio palaikymą. Dažniausiai albuminų koncentracija kraujyje sumažėja netekus skysčių, o padidėjimas gali būti siejamas su kepenų, inkstų ir kitomis ligomis.

Kalcis (Ca) 
Didžioji dalis kalcio organizme yra kaupiama kauluose, tačiau kraujo serume esanti likusi dalis labai svarbi nervinio impulso perdavimui raumenyse. Esant inkstų ligoms gali sutrikti kalcio apykaita. 

Gliukozė (GLU) 
Tai – kraujyje esantis cukrus, kuris į kraują patenka iš suvirškintų ir įsisavintų maisto medžiagų arba išskiriamas iš organizmo medžiagų atsargų. Esant padidėjusiam gliukozės kiekiui kraujyje, galima įtarti cukrinį diabetą.

Fosforas (P) 
Tai yra kaulinio audinio ir nukleino rūgščių sudedamoji dalis, atsakinga už energinius procesus ląstelėse.

Natris (Na)
Stabilų natrio kiekį organizme palaiko inkstai bei grupė hormonų. Taip pat šis elementas yra svarbus nervų ir raumenų veiklai palaikyti bei bendrai organizmo būklei vertinti.

Kalis (K)
Tai – elektrolitas, kurio didžiausia dalis yra saugoma ląstelių viduje. Organizmas yra labai jautrus kalio koncentracijos pokyčiams. Jis yra labai svarbus nervinio impulso perdavimui nerviniame ir raumeniniame audiniuose, ypač širdyje.

Cl Chloridai 
Tai yra pagrindinis organizmo anijonas. Jo koncentracija kraujyje yra glaudžiai susijusi su Na koncentracija ir dažniausiai kinta kartu su juo.

Šeimos gydytojo raštiškos išvados ir rekomendacijos – per 10 darbų dienų.

Tyrimų programos atlikimui yra būtina išankstinė registracija 8 700 55223