Endemik 9 Paslaugos 9 Tyrimų programos 9 Inkstų funkcijos ištyrimo programa

Inkstų funkcijos ištyrimo programa

Statistika skelbia, kad kas dešimtas suaugęs žmogus serga kuria nors inkstų liga. Inkstų funkcijos sutrikimą gali lemti širdies ir kraujagyslių ligos, aukštas arterinis kraujo spaudimas, cukrinis diabetas, lėtinės užkrečiamos ligos. Taip pat ilgalaikis kai kurių vaistų vartojimas gali sukelti inkstų funkcijos sutrikimą, o vėliau – ir nepakankamumą.

Pastebėta, kad rūkantys, vartojantys alkoholinius gėrimus ar narkotines medžiagas, nutukę asmenys, daug laiko praleidžiantys šaltyje, inkstų ligomis serga daug dažniau. Inkstų ligas taip pat gali sukelti infekcija, patekusi su krauju, susirgus kai kuriomis medžiagų apykaitos ligomis, apsinuodijus cheminėmis medžiagomis, alkoholiu, inkstus suspaudus arba sumušus. Trečdalis uždegiminių inkstų ligų kyla kaip komplikacijos po iki galo neišgydytų peršalimo ligų ar anginos.

Geriausias lėtinių ligų, tarp jų ir inkstų, kontrolės būdas yra jų išvengimas (prevencija) bei ankstyva diagnostika. Norint laiku pastebėti inkstų funkcijos sutrikimus patariama atidžiai stebėti savo sveikatos būklę ir reguliariai atlikti reikiamus tyrimus.

Efektyviau yra diagnozuoti ligą ankstyvoje jos stadijoje, negu gydyti toli pažengusias ligų stadijas bei komplikacijas. Inkstų veiklos sutrikimai dažnai būna besimptomiai, todėl reikia specialių tyrimų, norint laiku diagnozuoti inkstų ligą.

Dažniausiai inkstų funkcijai preliminariai įvertinti pakanka kelių pagrindinių tyrimų. Tam yra sudaryta dažniausiai pasitaikančių inkstų ligų kraujo laboratorinių tyrimų programa, kuri rekomenduojama norint sužinoti savo inkstų būklę.

pgr tyrimas
Detalūs tyrimo aprašymai
 
Bendras kraujo tyrimas (BKT)
Tai – pradinis tyrimas, skirtas sveikatos būklei įvertinti. Šio tyrimo parametrai padeda diagnozuoti įvairias ligas.
Bendras šlapimo tyrimas (BŠT)
greitas ir patikimas būdas įvertinti inkstų ir šlapimo takų sutrikimus.
Bendro šlapimo mikroskopija
– esant pakitimams automatizuotame šlapimo tyrime, atliekamas mikroskopinis ištyrimas patikslinant radinius.
Šlapalas
Tai – galutinis baltymų apykaitos produktas ir vienas svarbiausių inkstų funkcijos rodiklių.
Kreatininas
Tai – vienas svarbiausių inkstų funkcijos rodiklių. Inkstams filtruojant kraują, kreatininas yra šalinamas su šlapimu. Sutrikus inkstų funkcijai, kraujyje ima daugėti kreatinino.
Glomerulų filtracijos greitis (apskaičiuojamas)
Gliukozė
Šlapimo rūgštis
Kalis
Natris
Chloras
Jonizuotas kalcis
Fosforas
Albuminas
Bendras baltymas
Uropoetinės sistemos echoskopija

KAINA: 129,00 EUR

Tyrimų programos atlikimui yra būtina išankstinė registracija 8 700 55223