Endemik 9 Paslaugos 9 Tyrimų programos 9 Profilaktinė diagnostinė hepatitų programa

Profilaktinė diagnostinė hepatitų programa

Virusiniai hepatitai – tai skirtingais būdais plintantys skirtingų virusų sukeliami kepenų uždegimai.
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, kasmet pasaulyje nuo virusinio hepatito ar jo komplikacijų miršta apie 1,4 mln. žmonių. Pasak PSO, tai – „tylusis žudikas“. Taip yra todėl, kad užsikrėtus hepatito virusais daugumai nepasireiškia jokie klinikiniai požymiai. Liga gali pereiti į lėtinę formą, kuri per kelis dešimtmečius gali progresuoti į kepenų cirozę ar vėžį.
Hepatito B virusas nuo 50 iki 100 kartų labiau užkrečiamas negu ŽIV (žmogaus imunodeficito virusas).

pgr tyrimas
Tyrimų programą sudaro: Miniprograma Vidutinė programa
Hepatito A viruso antikūnai (anti HAV) +
Hepatito B viruso HBs antigenas (HBsAg) + +
Hepatito B viruso HBcor antikūnai (anti HBc) + +
Hepatito B viruso HBs antikūnai (anti HBs) + +
Hepatito C viruso IgG/igM antikūnai (anti HCV) +
Šeimos gydytojo raštikos išvados ir rekomendacijos per 10 d.d. +
KAINA: 29.00 EUR KAINA: 59.00 EUR

*Kraujo paėmimas darantis tyrimų programą į kainą įskaičiuotas.

Detalūs tyrimo aprašymai

Hepatito A viruso antikūnai (anti-HAV)
Šiuo virusu užsikrečiama per nešvarų vandenį, maistą ar neplautas rankas. Virusui patekus į organizmą, pradedami gaminti antikūnai (anti-HAV). Šie antikūnai kraujyje atsiranda dar 3–5 dienos iki klinikinių ligos simptomų pasireiškimo, todėl yra svarbiausi žymenys hepatito A diagnostikai. Šiuo tyrimu matuojami tiek ūmiai susidarę antikūnai (IgM), tiek atsiradę po persirgtos ligos ar vakcinacijos (IgG), todėl esant teigiamam atsakymui reikalingi tolesni tyrimai.

Hepatito B viruso HBs antigenas (HBsAg)
Hepatito B virusu užsikrečiama per kraują ir lytiniu būdu. Virusui patekus į organizmą, pradedami gaminti antikūnai. HBsAg tipo antikūnai pradedami gaminti praėjus 2–6 savaitėms po užsikrėtimo. Šio antigeno kraujyje sparčiai daugėja esant ūminei hepatito B formai, o jeigu šio antigeno randama ilgiau nei 6 mėnesius po infekcijos pradžios – įtariama lėtinė ligos forma.

Hepatito B viruso HBcor antikūnai (anti-HBc)
Anti-HBc tipo antikūnai yra geriausias ūmaus hepatito rodiklis, kurio kiekiai tolydžiai didėja ūmios fazės metu. Šis antigenas kraujyje išsilaiko ilgiau nei HBsAg.

Nekomplikuoto hepatito B atveju anti-HBs atsiranda po kelių savaičių, išnykus HBsAg. Atsiradęs kraujyje šis rodiklis rodo, kad pacientas sveiksta ir organizmas kovoja su liga. Taip pat šis rodiklis padidėja po visos vakcinacijos nuo hepatito B viruso.

Hepatito C viruso IgG/igM antikūnai (anti-HCV)
Anti-HCV rodmuo yra pagrindinis diagnozuojant lėtinį hepatitą C. Jis pradeda didėti maždaug 12-ąją savaitę po užsikrėtimo ir išlieka teigiamas visą likusį gyvenimą.