vaikai

Statistika negailestinga:  kas penk­ta pora susiduria su nevaisingumo problemomis. Lietuvoje tai 50 000 porų, ir kasmet jų gretos padidėja dar dviem tūkstančiais.

Nevaisingumas –  negalėjimas susilaukti vaikučio, metus ar ilgiau gyvenant reguliarų lytinį gyvenimą ir nenaudojant kontracepcijos priemonių.

Pirmiausia tai – emocinė krizė, ne tik kenkianti dviejų vienas kitą mylinčių žmonių santykiams, bet ir skatinanti savęs nuvertinimą, nusivylimą vienas kitu.

Visuomenėje vis dar paplitusi nuomonė, kad dėl nevaisingumo kalta moteris. Taip nėra. „Moteriškos priežastys” (ovuliacijos sutrikimai, moters kiaušintakių užakimas, endometriozė) sudaro apie 50 proc., „vyriškos” – apie 40 proc. (dažniausiai mažas spermatozoidų kiekis arba nepakankamas jų gyvybiškumas) atvejų. Ir net 10 proc. atvejų negalėjimo sėkmingai pastoti priežastis būna neaiški. Abu partneriai lyg ir sveiki, bet jų šeimoje vis  nepasigirsta vaikiškas juokas. Kartais nevaisingumo priežastimi gali būti ir psichologinės problemos. Psichologų teigimu, moterys nepastoja dėl psichologinės įtampos, juntamos dėl lytinio akto baimės ar jo nevisavertiškumo, dėl nuovargio, psichinės ligos ar traumos.

Kruopščiai ištyrus abu partnerius, nustatoma nevaisingumo priežastis ir pagal tai parenkama tinkamiausia gydymo metodika.

Todėl atrinkome informatyvius laboratorinius tyrimus, kurie gali būti naudingi nustatant vyrų ir moterų nevaisingumo priežastis. Rekomenduojame juos Jums:

Tyrimų programą MOTERIMS sudaro:
Sifilio RPR kokybinisŽIV 1/2 antikūnų tyrimas
Sifilio TPLAKraujo grupės pagal ABO antigenus ir rezus Rh(D) priklausomybės faktoriaus nustatymas
Hepatito B viruso Hbs antigenas (HBsAg)Bendras kraujo tyrimas
Hepatito B viruso HBcor antikūnai (anti HBc)Raudonukės viruso IgG antikūnai
Citopatologinis makšties ir gimdos kaklelio tyrimas (OCT) (atlikti 3-5 ciklo dieną)Folikulus stimuliuojantis hormonas (FSH)
Chlamydia trachomatis (PGR)Liuteinizuojantis hormonas (LH)
Neisseria gonorrheae (PGR)Testosteronas (TESTO)
Trichomonas vaginalis (PGR)Estradiolis (E2)
Tireotropinis hormonas (TSH)Prolaktinas (PRL)
kaina: 149.00 Eur
Tyrimų programą VYRAMS sudaro:
Sifilio RPR kokybinis
Sifilio TPLA
ŽIV 1/2 antikūnų tyrimas
Hepatito B viruso Hbs antigenas (HBsAg)
Hepatito B viruso HBcor antikūnai (anti HBc)
Hepatito C viruso IgG/IgM antikūnai (anti HCV)
Chlamydia trachomatis (PGR)
Neisseria gonorrheae (PGR)
Trichomonas vaginalis (PGR)
Bendras kraujo tyrimas
kaina: 84.00 Eur

*Kraujo paėmimas darantis tyrimų programą į kainą įskaičiuotas.