Endemik 9 Paslaugos 9 Tyrimų programos 9 Plaukų slinkimo ištyrimo programa

Plaukų slinkimo ištyrimo programa

Vyrams plaukai slenka dažniau nei moterims. Taip yra todėl, kad vyriškosios lyties atstovai dėl jiems būdingų hormonų yra linkę į plikimą. Tačiau išretėję plaukai ir jų slinkimas – gana dažnas reiškinys ir tarp moterų. Tam gali būti daugybė priežasčių: nuo vitaminų trūkumo iki rimtų sveikatos problemų. 

Fiziologiškai natūralu, kad kasdien žmogus netenka nuo 20 iki 100 plaukų. Nenatūralu, jei vietoje išslinkusių plaukų neatauga nauji. Taip pradedama plikti. Plaukai gali pradėti slinkti dėl netinkamos mitybos, dietos, streso, poilsio ir miego trūkumo arba užterštos aplinkos poveikio. Taip pat plaukų slinkimo priežastis gali būti apsinuodijimas sunkiaisiais metalais arba endokrininės ligos. 

Racionaliausia būtų ne spėlioti, o nedelsiant pasidaryti tyrimus.

pgr tyrimas
Detalūs tyrimo aprašymai
  Standartinė Išsami
Bendras kraujo tyrimas (BKT)
Tai – pradinis tyrimas, skirtas sveikatos būklei įvertinti. Šio tyrimo parametrai padeda diagnozuoti įvairias ligas.
+ +
Dehidroepiandrosteronas (DHEA-SO4)
Tai antinksčiuose gaminamas hormonas, iš kurio organizmas gamina testosteroną. Šio hormono tyrimas atliekamas moterims įtariant per didelę virilizaciją (vyriškų išorinių bruožų pasireiškimą), taip pat naudojamas kitoms su hormonais susijusioms ligoms diagnozuoti.
+ +
ENG (eritrocitų nusėdimo greitis)
Tai – kraujo kūnelių nusėdimo greitis milimetrais per 1 valandą. Jis nulemia daugelį fizikinių kraujo procesų. ENG yra svarbus uždegiminių, autoimuninių, kraujo ir kitų ligų atveju.
 + +
Feritinas
Feritinas rodo geležies atsargų kiekį organizme. Šis tyrimas greičiau parodo geležies trūkumą organizme negu pačios geležies koncentracijos tyrimas.
+ +
Magnis
Šis elektrolitas yra labai svarbus kaulams bei nervų sistemai. Sumažėjus magnio kiekiui jaučiamas raumenų drebėjimas, įvairūs nervų sistemos simptomai.
  +
Cinkas
Cinkas yra būtinas organizmo augimui, lytiniam brendimui ir imuninei sistemai veikti. Sumažėjusi cinko koncentracija kraujyje gali įspėti apie žarnyno, kepenų ar kitas ligas. Cinko perteklius kraujyje dažniausiai atsiranda dėl nesaikingo jo vartojimo.
+ +
Vitaminas B12
Šis vitaminas yra labai svarbus sklandžiai nervų sistemos veiklai bei geležies įsisavinimui organizme. Esant vitamino B12 trūkumui vystosi ne tik nervų sistemos ligos, bet ir mažakraujystė.
+ +
Folio rūgštis
Kepenų ligų atveju šis kiekis mažėja, nes kepenys yra pagrindinis šio vitamino depas
+ +
Vitaminas D bendras
Tai – vitaminas, atsakingas už kalcio ir fosforo įsisavinimą plonajame žarnyne. Kai trūksta vitamino D, sutrinka kaulų formavimasis, vyksta kaulų degeneracija. Šis vitaminas labai svarbus ir imuninei organizmo sistemai.
 + +
Selenas (Se),
sunkusis metalas
  +
Tirotropinas (TTH, TSH)
Tai – vienas svarbiausių skydliaukės funkcijos rodiklių. Šis hormonas gaminamas smegenyse ir yra atsakingas už skydliaukės veiklos skatinimą.
+ +
Laisvas tiroksinas (FT4)
Tai – skydliaukės sintetinamas hormonas, kuris labai svarbus medžiagų apykaitai. 
  +
Laisvas trijodtironinas (FT3)
Tai – vienas iš skydliaukės sintetinamų hormonų. Šis hormonas daugiausia susidaro iš laisvojo tiroksino, šiam jau iškeliavus iš skydliaukės.
  +
Skydliaukės mikrosominiai antikūnai (ATPO)
Antikūnų kiekis, susidaręs prieš skydliaukės audinį. Šis rodiklis skirtas autoimuninėms skydliaukės ligoms diagnozuoti ir sekti. Tyrimas padeda aptikti hipotirozę.
  +
Testosteronas
Tai yra hormonas, tarp vyrų nulemiantis vyriškas savybes. Moterims testosteronas tiriamas, jei yra vyriškumo požymių.
+ +
Varis   +
Rytinis kortizolis (7-9 h)    +
Asparatataminotransferazė (AST)    +
Alaninaminotransferazė (ALT)    +
Vitaminas H    +
KAINA: 149,00 EUR 239,00 EUR

Nuotolinė gydytojo konsultacija arba raštiškos išvados bei rekomendacijos per 15 darbo dienų (jei pacientas pageidauja). Jos pateikiamos atliktus tik išsamią (MAXI) tyrimų programą.