Endemik 9 Paslaugos 9 Tyrimų programos 9 Plaukų slinkimo diagnostinė programa

Plaukų slinkimo diagnostinė programa

Vyrams plaukai slenka dažniau nei moterims. Taip yra todėl, kad vyriškosios lyties atstovai dėl jiems būdingų hormonų yra linkę į plikimą. Tačiau išretėję plaukai ir jų slinkimas – gana dažnas reiškinys ir tarp moterų. Tam gali būti daugybė priežasčių: nuo vitaminų trūkumo iki rimtų sveikatos problemų. 

Fiziologiškai natūralu, kad kasdien žmogus netenka nuo 20 iki 100 plaukų. Nenatūralu, jei vietoje išslinkusių plaukų neatauga nauji. Taip pradedama plikti. Plaukai gali pradėti slinkti dėl netinkamos mitybos, dietos, streso, poilsio ir miego trūkumo arba užterštos aplinkos poveikio. Taip pat plaukų slinkimo priežastis gali būti apsinuodijimas sunkiaisiais metalais arba endokrininės ligos. 

Racionaliausia būtų ne spėlioti, o nedelsiant pasidaryti tyrimus.

pgr tyrimas
Tyrimų programą sudaro:
TESTO Testosteronas
Dehidroepiandrosteronas (DHEA-SO4)
Feritinas
Cinkas serume
Vitaminas B12
BKT Bendras kraujo tyrimas
TTH Tireotropinis hormonas
Folio rūgštis
Šeimos gydytojo raštikos išvados ir rekomendacijos per 15 d.d.
KAINA: 99.00 EUR
Detalūs tyrimo aprašymai

Testosteronas (TESTO) 
Tai yra hormonas, tarp vyrų nulemiantis vyriškas savybes. Moterims testosteronas tiriamas, jei yra vyriškumo požymių.

Dehidroepiandrosteronas (DHEA-SO4) 
Šis hormonas yra gaminamas antinksčiuose. Iš jo organizmas gamina testosteroną. Šio hormono tyrimas atliekamas moterims įtariant per didelę virilizaciją (vyriškų išorinių bruožų pasireiškimą), taip pat naudojamas kitoms su hormonais susijusioms ligoms diagnozuoti.

Feritinas
Feritinas rodo geležies atsargų kiekį organizme. Šis tyrimas greičiau parodo geležies trūkumą organizme negu pačios geležies koncentracijos tyrimas.

Cinkas serume 
Cinkas yra būtinas organizmo augimui, lytiniam brendimui ir imuninei sistemai veikti. Sumažėjusi cinko koncentracija kraujyje gali įspėti apie žarnyno, kepenų ar kitas ligas. Cinko perteklius kraujyje dažniausiai atsiranda dėl nesaikingo jo vartojimo.

Vitaminas B12 
Šis vitaminas labai svarbus sklandžiai nervų sistemos veiklai bei geležies įsisavinimui organizme, todėl esant jo trūkumui vystosi ne tik nervų sistemos ligos, bet ir mažakraujystė.

Didelio jautrumo CRB 
Tai – uždegimo rodiklis, kuris ima didėti, kai organizme yra uždegimas. Didelio jautrumo CRB turi didelę prognostinę vertę vertinant miokardo infarkto, kraujagyslių ligų ir insulto riziką. 

Tireotropinis hormonas (TTH)
Tai – vienas svarbiausių skydliaukės funkcijos rodiklių. Šis hormonas gaminamas smegenyse ir yra atsakingas už skydliaukės veiklos skatinimą. 

Folio rūgštis 
Kepenų ligų atveju šis kiekis mažėja, nes kepenys yra pagrindinis šio vitamino depas.