Endemik 9 Paslaugos 9 Tyrimų programos 9 Lėtinio nuovargio programa

Lėtinio nuovargio programa

Prastai jaučiatės? Kankina išsekimas? Sulėtėjęs mąstymas? Nerimo kelia galvos skausmai? Veido patinimas? Pastebėjote skysčių susilaikymą? Sausėja oda? Skauda sąnarius? 

Jei nors į keletą šių klausimų atsakėte teigiamai, šie požymiai gali būti nuolatinio nuovargio padariniai. Tai yra ženklas, kad derėtų labiau pasirūpinti savimi.

Nuovargis gali turėti neigiamų pasekmių žmogaus gyvenimo kokybei. Pašalinus nuolatinio išsekimo problemą, geriau įsimenama informacija, padidėja darbo efektyvumas, pagerėja atmintis, lengviau priimami sprendimai, netgi pastebėta, kad ilgainiui padidėja asmeninės pajamos. Taip pat išsprendus nuolatinio nuovargio problemą sutrumpėja organizmo atsistatymo po darbų laikotarpis, todėl laisvalaikį norisi leisti aktyviau ir sveikiau.

Į programos kainą įskaičiuota nuotolinė gydytojo konsultacija arba raštiškos išvados bei rekomendacijos per 10 darbo dienų (jei pacientas pageidauja). Jos pateikiamos atliktus tik išsamią (MAXI) tyrimų programą.

pgr tyrimas

Galite įsigyti:

Detalūs tyrimo aprašymai
  Standartinė Išsami
Bendras kraujo tyrimas (BTK)
Tai – pradinis tyrimas, skirtas sveikatos būklei įvertinti. Šio tyrimo parametrai padeda diagnozuoti įvairias ligas.
+ +
ENG (eritrocitų nusėdimo greitis)
Tai – kraujo kūnelių nusėdimo greitis milimetrais per 1 valandą. Jis nulemia daugelį fizikinių kraujo procesų. ENG yra svarbus uždegiminių, autoimuninių, kraujo ir kitų ligų atveju.
  +
Gliukozė
Tai – kraujyje esantis cukrus, kuris į kraują patenka iš suvirškintų ir įsisavintų maisto medžiagų arba išskiriamas iš organizmo medžiagų atsargų. Esant padidėjusiam gliukozės kiekiui kraujyje, galima įtarti cukrinį diabetą.
+ +
Feritinas
Feritinas rodo geležies atsargų kiekį organizme. Šis tyrimas greičiau parodo geležies trūkumą organizme negu pačios geležies koncentracijos tyrimas.
+ +
Bendras baltymas
Tai – bendra kraujo plazmoje esančių baltymų koncentracija. Tyrimas naudojamas bendrai ligonio būklei įvertinti. 
  +
Vitaminas B12
Šis vitaminas yra labai svarbus sklandžiai nervų sistemos veiklai bei geležies įsisavinimui organizme. Esant vitamino B12 trūkumui vystosi ne tik nervų sistemos ligos, bet ir mažakraujystė.
+ +
Folinė rūgštis
Kepenų ligų atveju šis kiekis mažėja, nes kepenys yra pagrindinis šio vitamino depas.
  +
Kalcis (Ca)
Didžioji dalis kalcio organizme yra kaupiama kauluose, tačiau kraujo serume esanti likusi dalis labai svarbi nervinio impulso perdavimui raumenyse. Esant inkstų ligoms gali sutrikti kalcio apykaita
  +
Jonizuotas kalcis
Tai – kalcio dalis, esanti žmogaus organizme, serume. Ji priklauso aktyviajai kalcio daliai. Jonizuotas kalcis tiriamas radus bendro kalcio koncentracijos pokyčių ir leidžia visapusiškiau įvertinti koncentracijų kitimo priežastis.
  +
Geležis
Tai – pagrindinė hemoglobino (baltymo, atsakingo už dujų pernašą kraujyje) sudedamoji dalis. Dažniausios geležies trūkumo priežastys – nukraujavimai, lėtinės ligos bei vitamino C nepasisavinimas. Geležies kiekis kraujyje gali didėti esant tam tikroms kepenų ligoms arba vartojant kepenis veikiančius vaistus.
+  
Vitaminas D bendras
Tai – vitaminas, atsakingas už kalcio ir fosforo įsisavinimą plonajame žarnyne. Kai trūksta vitamino D, sutrinka kaulų formavimasis, vyksta kaulų degeneracija. Šis vitaminas labai svarbus ir imuninei organizmo sistemai.
+ +
Kortizolis
Šis hormonas gaminamas antinksčių žievėje ir yra atsakingas už medžiagų apykaitą organizme. Šio hormono daugėja patiriant fizinę ar emocinę įtampą. Šio hormono koncentracija stipriai kinta dienos metu ir didžiausia aptinkama ryte.
+ +
Parathormonas (PTH)
hormonas, kurį gamina prieskydinės liaukos, dalyvauja kalcio ir vitamino D apykaitoje.
  +
Tirotropinas (TTH, TSH)
Tai – vienas svarbiausių skydliaukės funkcijos rodiklių. Šis hormonas gaminamas smegenyse ir yra atsakingas už skydliaukės veiklos skatinimą.
+ +
C reaktyvus baltymas
Tai yra vienas geriausių uždegimo rodiklių. Šis baltymas gaminamas kepenyse ir ima aktyviai veikti prasidėjus uždegiminei reakcijai organizme.
+  
Laisvas tiroksinas (FT4)
Tai – skydliaukės sintetinamas hormonas, kuris labai svarbus medžiagų apykaitai.
+ +
Skydliaukės mikrsominiai antikūnai (ATPO)
Antikūnų kiekis, susidaręs prieš skydliaukės audinį. Šis rodiklis skirtas autoimuninėms skydliaukės ligoms diagnozuoti ir sekti. Tyrimas padeda aptikti hipotirozę.
  +
Kalis
Tai – elektrolitas, kurio didžiausia dalis yra saugoma ląstelių viduje. Organizmas yra labai jautrus kalio koncentracijos pokyčiams. Jis yra labai svarbus nervinio impulso perdavimui nerviniame ir raumeniniame audiniuose, ypač širdyje.
  +
Natris
Stabilų natrio kiekį organizme palaiko inkstai bei grupė hormonų. Taip pat šis elementas yra svarbus nervų ir raumenų veiklai palaikyti bei bendrai organizmo būklei vertinti.
  +
Magnis
Šis elektrolitas yra labai svarbus kaulams bei nervų sistemai. Sumažėjus magnio kiekiui jaučiamas raumenų drebėjimas, įvairūs nervų sistemos simptomai.
  +
Aspartataminotransferazė (GOT, AST)
Tai yra tiksliausiai kepenų ląstelių žūtį atspindintis žymuo. Padidėja esant įvairios kilmės kepenų pažeidimui. AST ima didėti kiek vėliau nei ALT.
  +
Alaninaminotransferazė (GPT, ALT)
Tai yra jautriausias kepenų pažeidimo rodiklis, kuris ima didėti dar nesant kepenų ląstelių žūties.
  +
Gamaglutamiltransferazė (GGT)
Tai – kepenų fermentas bei vienas jautriausių kepenų pažeidimo rodiklių. Gamaglutamiltransferazė parodo, kad yra patologija, tačiau nenurodo pažeidimo priežasties.
  +
KAINA: 89,00 EUR 142,00 EUR 

Šeimos gydytojo raštiškos išvados ir rekomendacijos per 10 darbo dienų. Jos pateikiamos atliktus tik išsamią (MAXI) tyrimų programą.