Endemik 9 Paslaugos 9 Tyrimų programos 9 Mitybinės būklės įvertinimo programa (asmenims nuo 15 m.)

Mitybinės būklės įvertinimo programa (asmenims nuo 15 m.)

Detalūs tyrimo aprašymai
 
Bendras kraujo tyrimas (BKT) – Tai – pradinis tyrimas, skirtas sveikatos būklei įvertinti. Šio tyrimo parametrai padeda diagnozuoti įvairias ligas.
Gliukozė (GLU) – Tai – kraujyje esantis cukrus, kuris į kraują patenka iš suvirškintų ir įsisavintų maisto medžiagų arba išskiriamas iš organizmo medžiagų atsargų. Esant padidėjusiam gliukozės kiekiui kraujyje, galima įtarti cukrinį diabetą.
Glikozilintas hemoglobinas (HbA1c) – Tai tyrimas, atspindintis gliukozės vidutinę koncentraciją kraujyje per paskutines 4 – 6 savaites. Esant jo padidėjimui daroma išvada, kad gliukozė nuolat padidėjusi.
Tiroksinas (T4) – Tai – skydliaukės sintetinamas hormonas. Jis yra labai svarbus medžiagų apykaitai.
Alaninaminotransferazė (ALT) – Tai yra jautriausias kepenų pažeidimo rodiklis, kuris ima didėti dar nesant kepenų ląstelių žūties.
Aspartataminotransferazė (AST) – Tai yra tiksliausiai kepenų ląstelių žūtį atspindintis žymuo. Padidėja esant įvairios kilmės kepenų pažeidimui. AST ima didėti kiek vėliau nei ALT.
Šlapimo rūgštis – Tai maisto medžiagų apykaitos produktas, gaminamas kepenyse. Šis parametras naudojamas norint įvertinti inkstų veiklą, įtariant reumatines ir širdies ligas.
Vitaminas D – Tai vitaminas, atsakingas už kalcio ir fosforo įsisavinimą plonajame žarnyne, todėl trūkstant vitamino D sutrinka kaulų formavimasis, vyksta kaulų degeneracija. Šis vitaminas labai svarbus ir imuninei organizmo sistemai.
Bendras cholesterolis (CHOL) – Tai – rodiklis, kurio padidėjimas siejamas su didele aterosklerozės rizika.
Didelio tankio cholesterolis (DTL) – Tai – „gerasis“ cholesterolis, surenkantis cholesterolį iš audinių ir neleidžiantis jam kauptis kraujagyslėse. Šio cholesterolio padidėjimas laikomas geru pokyčiu.
Mažo tankio cholesterolis (MTL) – Tai – „blogasis“ cholesterolis. Pagrindinė jo funkcija – nešti cholesterolį iš kepenų ir žarnyno į audinius ir kraujagysles.
Trigliceridai (TG) – Tai – pagrindinis riebalų rūgščių šaltinis kraujyje. Į organizmą patenka su maistu arba yra sintetinami organizme. Trigliceridų koncentracija svarbi įvertinant išeminės širdies ligos riziką.
Kalis – elektrolitas, kurio didžiausia dalis yra saugoma ląstelių viduje. Organizmas yra labai jautrus kalio koncentracijos pokyčiams. Jis yra labai svarbus nervinio impulso perdavimui nerviniame ir raumeniniame audiniuose, ypač širdyje.
Natris – Stabilų natrio kiekį organizme palaiko inkstai bei grupė hormonų. Taip pat šis elementas yra svarbus nervų ir raumenų veiklai palaikyti bei bendrai organizmo būklei vertinti.
Kalcis – Didžioji dalis kalcio organizme yra kaupiama kauluose, tačiau kraujo serume esanti likusi dalis labai svarbi nervinio impulso perdavimui raumenyse. Esant inkstų ligoms gali sutrikti kalcio apykaita.
Jonizuotas kalcis – kalcio dalis, esanti žmogaus organizme, serume. Ji priklauso aktyviajai kalcio daliai. Jonizuotas kalcis tiriamas radus bendro kalcio koncentracijos pokyčių ir leidžia visapusiškiau įvertinti koncentracijų kitimo priežastis.
Feritinas – Feritinas rodo geležies atsargų kiekį organizme. Šis tyrimas greičiau parodo geležies trūkumą organizme negu pačios geležies koncentracijos tyrimas.
Magnis – Šis elektrolitas yra labai svarbus kaulams bei nervų sistemai. Sumažėjus magnio kiekiui jaučiamas raumenų drebėjimas, įvairūs nervų sistemos simptomai.
Cinkas – Cinkas yra būtinas organizmo augimui, lytiniam brendimui ir imuninei sistemai veikti. Sumažėjusi cinko koncentracija kraujyje gali įspėti apie žarnyno, kepenų ar kitas ligas. Cinko perteklius kraujyje dažniausiai atsiranda dėl nesaikingo jo vartojimo.
Fosforas – Tai kaulinio audinio ir nukleino rūgščių sudedamoji dalis, atsakinga už energinius procesus ląstelėse.
Vitaminas B12 – Šis vitaminas yra labai svarbus sklandžiai nervų sistemos veiklai bei geležies įsisavinimui organizme. Esant vitamino B12 trūkumui vystosi ne tik nervų sistemos ligos, bet ir mažakraujystė.
Albumino kiekis kraujo serume
Bendro baltymo kiekis kraujo serume
KAINA: 89,00 EUR

Į programos kainą įskaičiuotas gydytojo komentaras kuris yra pateikiamas per 5 d.d. nuo tyrimo programos atsakymų gavimo (jei pacientas pageidauja). Jos pateikiamos atliktus tik išsamią tyrimų programą.

Tyrimų programos atlikimui yra būtina išankstinė registracija 8 700 55223.