Endemik 9 Paslaugos 9 Tyrimų programos 9 Lipidograma. Aterosklerozės ir diabeto profilaktikos programa

Lipidograma. Aterosklerozės ir diabeto profilaktikos programa

pgr tyrimas

Šios medžiagos yra labai svarbios gyvybinėms organizmo funkcijoms, tačiau padidėjęs jų kiekis yra susijęs su širdies ir kraujagyslių ligomis. Padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje leidžia įtarti angliavandenių apykaitos sutrikimą – cukrinį diabetą. Esant cholesterolio padidėjimui, būtina išsiaiškinti, kurio tankio cholesterolis padidėjęs, kad būtų galima skirti tinkamą gydymą.

Tyrimų programą sudaro:
CHOL Cholesterolis bendras
DTL Didelio tankio cholesterolis
MTL Mažo tankio cholesterolis
TG Trigliceridai
GLU Gliukozė
KAINA: 13.00 EUR
Detalūs tyrimo aprašymai

Bendras cholesterolis (CHOL)
Tai – rodiklis, kurio padidėjimas siejamas su didele aterosklerozės rizika. 

Didelio tankio cholesterolis (DTL)
Tai – „gerasis“ cholesterolis, surenkantis cholesterolį iš audinių ir neleidžiantis jam kauptis kraujagyslėse. Šio cholesterolio padidėjimas laikomas geru pokyčiu.

Mažo tankio cholesterolis (MTL)
Tai – „blogasis“ cholesterolis. Pagrindinė jo funkcija – nešti cholesterolį iš kepenų ir žarnyno į audinius ir kraujagysles. 

Trigliceridai (TG)
Tai – pagrindinis riebalų rūgščių šaltinis kraujyje. Į organizmą patenka su maistu arba yra sintetinami organizme. Trigliceridų koncentracija svarbi įvertinant išeminės širdies ligos riziką.

Gliukozė (GLU)
Tai – kraujyje esantis cukrus, kuris į kraują patenka iš suvirškintų ir įsisavintų maisto medžiagų arba išskiriamas iš organizmo medžiagų atsargų. Esant padidėjusiam gliukozės kiekiui kraujyje, galima įtarti cukrinį diabetą.

Tyrimų programos atlikimui yra būtina išankstinė registracija 8 700 55223.