Endemik 9 Paslaugos 9 Tyrimų programos 9 Kasos funkcijos ištyrimo programa

Kasos funkcijos ištyrimo programa

Detalūs tyrimo aprašymai
Bendras kraujo tyrimas (BKT)
Tai – pradinis tyrimas, skirtas sveikatos būklei įvertinti. Šio tyrimo parametrai padeda diagnozuoti įvairias ligas.
ENG (eritrocitų nusėdimo greitis)
Tai – kraujo kūnelių nusėdimo greitis milimetrais per 1 valandą. Jis nulemia daugelį fizikinių kraujo procesų. ENG yra svarbus uždegiminių, autoimuninių, kraujo ir kitų ligų atveju.
Gliukozė
Tai – kraujyje esantis cukrus, kuris į kraują patenka iš suvirškintų ir įsisavintų maisto medžiagų arba išskiriamas iš organizmo medžiagų atsargų. Esant padidėjusiam gliukozės kiekiui kraujyje, galima įtarti cukrinį diabetą.
Lipazė kasos fermentas,
kuris dalyvauja riebalų virškinimo procese. Didėja esant ūmiam kasos uždegimui.
Pankreatinė amilazė
Tai – vienas iš kasos fermentų, atsakingų už angliavandenių skaidymą. Šis fermentas – specifiškiausias rodiklis, nustatant kasos uždegimą. Jis padidėja tik esant kasos pažeidimui, todėl yra labai tikslus.
Insulinas
Tai kasoje gaminamas hormonas, kuris mažina gliukozės kiekį kraujyje. Sumažėjus šio hormono išskyrimui, diagnozuojamas cukrinis diabetas.
C-peptidas
Šiuo tyrimu siekiama įvertinti kasos gebėjimą gaminti insuliną. Esant I tipo cukriniam diabetui sumažėjus gliukozės kiekiui, vartojant insuliną, po kasos operacijos C-peptido kiekis būna sumažėjęs, esant II tipo cukriniam diabetui – normalus arba padidėjęs.
Pilvo organų echoskopija
Kaina:  139,00 EUR