Endemik 9 Paslaugos 9 Tyrimų programos 9 Antsvorio reguliavimo tyrimų programa

Antsvorio reguliavimo tyrimų programa

Antsvoris ir nutukimas sudaro vieną iš rimčiausių 21 amžiiaus iššūkių visuomenės sveikatai. Antsvorio priežasčių gali būti labai daug: mažas fizinis aktyvumas, padidėjęs didelio kaloringumo maisto ir gėrimų vartojimas bei netinkami mitybos ir gyvenimo būdo įpročiai. Nutukimas gali lemti daugelio ligų vystymąsį, paspartinti senėjimo procesus, sukelti psichologinį stresą, mažinti norą užsiimti fizine veikla.
Praėjus staigiai didėti kūno masei, atsiradus nuolatiniam nuovargiui, prakaitavimui, dusuliui, padidėjus kraujo spaudimui, reikėtų atlikti kraujo tyrimus, kurie padėtų rasti šių simptomų priežastis

Tyrimų programos kaina: 79,00 eur

pgr tyrimas

Galite įsigyti:

Detalūs tyrimo aprašymai

Bendras kraujo tyrimas (BKT) – pradinis tyrimas, skirtas sveikatos būklei įvertinti. Šio tyrimo parametrai padeda diagnozuoti įvairias ligas.

Eritrocitų nusėdimo greitis (ENG)
Tai – kraujo kūnelių nusėdimo greitis milimetrais per 1 valandą. Jis nulemia daugelį fizikinių kraujo procesų. ENG yra svarbus uždegiminių, autoimuninių, kraujo ir kitų ligų atveju.

Tiroksinas (T4)
Tai – skydliaukės sintetinamas hormonas. Jis yra labai svarbus medžiagų apykaitai. 

Gliukozė (GLU)
Tai – kraujyje esantis cukrus, kuris į kraują patenka iš suvirškintų ir įsisavintų maisto medžiagų arba išskiriamas iš organizmo medžiagų atsargų. Esant padidėjusiam gliukozės kiekiui kraujyje, galima įtarti cukrinį diabetą.

Cholesterolio aterogeniškumo koeficientas 
Tai – bendro cholesterolio ir DTL cholesterolio santykis. Mažėjant šiam koeficientui, aterosklerozės ir koronarinės širdies ligos rizika irgi mažėja.

Glikozilintas hemoglobinas (HbA1c) 
Tai – tyrimas, atspindintis gliukozės vidutinę koncentraciją kraujyje per paskutines 4–6 savaites. Esant jo padidėjimui daroma išvada, kad gliukozė yra nuolat padidėjusi.

Insulinas
Tai kasoje gaminamas hormonas, kuris mažina gliukozės kiekį kraujyje. Sumažėjus šio hormono išskyrimui, diagnozuojamas cukrinis diabetas.

Alaninaminotransferazė (ALT)
Tai yra jautriausias kepenų pažeidimo rodiklis, kuris ima didėti dar nesant kepenų ląstelių žūties.

Aspartataminotransferazė (AST)
Tai yra tiksliausiai kepenų ląstelių žūtį atspindintis žymuo. Padidėja esant įvairios kilmės kepenų pažeidimui. AST ima didėti kiek vėliau nei ALT.

Šlapimo rūgštis 
Tai maisto medžiagų apykaitos produktas, gaminamas kepenyse. Šis parametras naudojamas norint įvertinti inkstų veiklą, įtariant reumatines ir širdies ligas.

Vitaminas D 
Tai – vitaminas, atsakingas už kalcio ir fosforo įsisavinimą plonajame žarnyne, todėl trūkstant vitamino D sutrinka kaulų formavimasis, vyksta kaulų degeneracija. Šis vitaminas labai svarbus ir imuninei organizmo sistemai.

Bendras cholesterolis (CHOL)
Tai – rodiklis, kurio padidėjimas siejamas su didele aterosklerozės rizika. 

Didelio tankio cholesterolis (DTL)
Tai – „gerasis“ cholesterolis, surenkantis cholesterolį iš audinių ir neleidžiantis jam kauptis kraujagyslėse. Šio cholesterolio padidėjimas laikomas geru pokyčiu.

Mažo tankio cholesterolis (MTL)
Tai – „blogasis“ cholesterolis. Pagrindinė jo funkcija – nešti cholesterolį iš kepenų ir žarnyno į audinius ir kraujagysles. 

Trigliceridai (TG)
Tai – pagrindinis riebalų rūgščių šaltinis kraujyje. Į organizmą patenka su maistu arba yra sintetinami organizme. Trigliceridų koncentracija svarbi įvertinant išeminės širdies ligos riziką.

Tireotropinis hormonas (TTH)
Tai – vienas svarbiausių skydliaukės funkcijos rodiklių. Šis hormonas gaminamas smegenyse ir yra atsakingas už skydliaukės veiklos skatinimą.

Šeimos gydytojo raštiškos išvados ir rekomendacijos per 10 darbo dienų