Anemija

Jaučiate silpnumą, nuovargį, kartais dusulį?

Mažakraujystė arba anemija – organizmo būklė, kai kraujyje sumažėja eritrocitų (raudonųjų kraujo kūnelių) ir hemoglobino (raudonosios kraujo medžiagos), kuris padeda pernešti deguonį. Mažakraujystei nustatyti būtina ištirti ne tik hemoglobino kiekį, bet ir feritino, kuris parodo geležies atsargas organizme. Geležis yra svarbi hemoglobino dalis, tad jos trūkstant sumažėja ir hemoglobino, ir eritrocitų gamyba.

Labai dažnai žmonės serga anemija to nežinodami, nes simptomai nėra labai ryškūs ir lieka nepastebimi ilgus metus. Vienas iš labiausiai pasireiškiančių požymių yra nuolatinis nuovargis ir silpnumas, mieguistumas, kartais kamuoja galvos skausmai ar net dusulys, žmogus negali dirbti sunkaus fizinio darbo, sportuoti, kankina skonio bei uoslės pakitimai, dažnesnis pulsas, odos blyškumas, raumenų silpnumas, jaučia pastovų šaltį, o  rimtais atvejais skundžiasi ir širdies veiklos sutrikimais.

Jei jus kankina minėti simptomai,  ši tyrimų programa skirta kaip tik Jums.

Mini anemijos (mažakraujystės) tyrimų programą sudaro:
Bendras kraujo tyrimas
Geležis
Feritinas
Transferinas
kaina: 29.00 Eur

Išplėstinę anemijos (mažakraujystės) tyrimų programą sudaro:
Bendras kraujo tyrimas
GLU Gliukozė
Geležis
Feritinas
Transferinas
Homocisteinas
Vitaminas B12
Folio rūgštis
Šeimos gydytojo raštikos išvados ir rekomendacijos per 10 d.d.
kaina: 94.00 Eur

Siūlome galimybę prie šių tyrimų programų atlikti papildomą tyrimą, tTfR – tirpūs transferino receptoriai, kurie padeda transferinui ir geležiai patekti į ląsteles, tai vienas naujausių ir informatyviausių geležies apykaitos rodiklių.

Kartu su feritinu šis rodiklis leidžia atlikti anemijų diferencinę diagnostiką. Tyrimo kaina 37.00 Eur

*Kraujo paėmimas darantis tyrimų programą į kainą įskaičiuotas.