Jaučiate silpnumą, nuovargį, o kartais ir dusulį? 

Mažakraujystė arba anemija – organizmo būklė, kai kraujyje sumažėja eritrocitų (raudonųjų kraujo kūnelių) ir hemoglobino (raudonosios kraujo medžiagos), kuris padeda pernešti deguonį. 

 Mažakraujystei nustatyti būtina ištirti ne tik hemoglobino kiekį, bet ir feritino, kuris parodo geležies atsargas organizme. Geležis yra svarbi hemoglobino dalis, tad jos trūkumas sumažina hemoglobino ir eritrocitų gamybą.

 Labai dažnai sergama anemija to nė nežinant, nes ligos simptomai nėra ryškūs ir lieka nepastebimi metų metus. 

 Vienas iš labiausiai pasireiškiančių ligos požymių yra nuolatinis nuovargis ir silpnumas, mieguistumas. Taip pat kartais kankina galvos skausmai ar net dusulys, žmogus negali dirbti sunkaus fizinio darbo, sportuoti, kankina skonio bei uoslės pakitimai, dažnesnis pulsas, odos blyškumas, raumenų silpnumas, jaučia nuolatinį šaltį, o rimtais atvejais skundžiasi ir širdies veiklos sutrikimais.

pgr tyrimas
Detalūs tyrimo aprašymai
  Standartinė Išsami
Automatizuotas hematologinis (kraujo) tyrimas (BKT)
Tai – pradinis tyrimas, skirtas sveikatos būklei įvertinti. Šio tyrimo parametrai padeda diagnozuoti įvairias ligas.

 +

 

 

+

Gliukozė
Tai – kraujyje esantis cukrus, kuris į kraują patenka iš suvirškintų ir įsisavintų maisto medžiagų arba išskiriamas iš organizmo medžiagų atsargų. Esant padidėjusiam gliukozės kiekiui kraujyje, galima įtarti cukrinį diabetą.
 

 

+

Geležis
Tai – pagrindinė hemoglobino (baltymo, atsakingo už dujų pernašą kraujyje) sudedamoji dalis. Dažniausios geležies trūkumo priežastys – nukraujavimai, lėtinės ligos bei vitamino C nepasisavinimas. Geležies kiekis kraujyje gali didėti esant tam tikroms kepenų ligoms arba vartojant kepenis veikiančius vaistus.

 

 

+

Feritininas
Feritinas rodo geležies atsargų kiekį organizme. Šis tyrimas greičiau parodo geležies trūkumą organizme negu pačios geležies koncentracijos tyrimas.

 

+

 

+

Transferinas
Tai – baltymas, atsakingas už geležies pernešimą į kepenis po to, kai ji rezorbuojama virškinamajame trakte.

 

+

 

+

Homocisteinas
Homocisteino koncentracijos padidėjimas rodo vitamino B12, folio rūgšties ar vitamino B6 trūkumus, kurie gali lemti mažakraujystes vystymąsi. Taip pat tai – vienas iš aterosklerozės rizikos rodiklių kraujyje. Padidėjus šio parametro koncentracijai, kraujagyslėse greičiau susidaro krešulių, didėja širdies ir kraujagyslių ligų rizika.
 

 

+

Vitaminas B12
Šis vitaminas labai svarbus sklandžiai nervų sistemos veiklai bei geležies įsisavinimui organizme, todėl esant jo trūkumui vystosi ne tik nervų sistemos ligos, bet ir mažakraujystė.
 

 

+

Folio rūgštis
Kepenų ligų atveju šis kiekis mažėja, nes kepenys yra pagrindinis šio vitamino depas.
 

 

+

Nuotolinė šeimos gydytojo konsultacija  

 

KAINA: 39,00 EUR 129,00 EUR

Į programos kainą įskaičiuotas gydytojo komentaras kuris yra pateikiamas per 5 d.d. nuo tyrimo programos atsakymų gavimo (jei pacientas pageidauja). Jos pateikiamos atliktus tik išsamią tyrimų programą.

Tyrimų programos atlikimui yra būtina išankstinė registracija 8 700 55223.