Endemik 9 Paslaugos 9 Tyrimų programos 9 Anemijos (mažakraujystės) tyrimų programos

Anemijos (mažakraujystės) tyrimų programos

Jaučiate silpnumą, nuovargį, o kartais ir dusulį? 

Mažakraujystė arba anemija – organizmo būklė, kai kraujyje sumažėja eritrocitų (raudonųjų kraujo kūnelių) ir hemoglobino (raudonosios kraujo medžiagos), kuris padeda pernešti deguonį. 

 Mažakraujystei nustatyti būtina ištirti ne tik hemoglobino kiekį, bet ir feritino, kuris parodo geležies atsargas organizme. Geležis yra svarbi hemoglobino dalis, tad jos trūkumas sumažina hemoglobino ir eritrocitų gamybą.

 Labai dažnai sergama anemija to nė nežinant, nes ligos simptomai nėra ryškūs ir lieka nepastebimi metų metus. 

 Vienas iš labiausiai pasireiškiančių ligos požymių yra nuolatinis nuovargis ir silpnumas, mieguistumas. Taip pat kartais kankina galvos skausmai ar net dusulys, žmogus negali dirbti sunkaus fizinio darbo, sportuoti, kankina skonio bei uoslės pakitimai, dažnesnis pulsas, odos blyškumas, raumenų silpnumas, jaučia nuolatinį šaltį, o rimtais atvejais skundžiasi ir širdies veiklos sutrikimais.

pgr tyrimas
Mini tyrimo programą sudaro:
Bendras kraujo tyrimas
Geležis
Feritinas
Transferinas
KAINA: 29.00 EUR
Išplėstinę tyrimų programą sudaro:  
Bendras kraujo tyrimas
GLU Gliukozė
Geležis
Feritinas
Transferinas
Homocisteinas
Vitaminas B12
Folio rūgštis
Šeimos gydytojo raštikos išvados ir rekomendacijos per 10 d.d.
KAINA: 94.00 EUR

 

Detalūs tyrimo aprašymai

Bendras kraujo tyrimas (BKT)
Tai – pradinis tyrimas, skirtas sveikatos būklei įvertinti. Šio tyrimo parametrai padeda diagnozuoti įvairias ligas.

Geležis (Fe)
Tai – pagrindinė hemoglobino (baltymo, atsakingo už dujų pernašą kraujyje) sudedamoji dalis. Dažniausios geležies trūkumo priežastys – nukraujavimai, lėtinės ligos bei vitamino C nepasisavinimas. Geležies kiekis kraujyje gali didėti esant tam tikroms kepenų ligoms arba vartojant kepenis veikiančius vaistus.

Feritinas
Feritinas rodo geležies atsargų kiekį organizme. Šis tyrimas greičiau parodo geležies trūkumą organizme negu pačios geležies koncentracijos tyrimas.

Transferinas 
Tai – baltymas, atsakingas už geležies pernešimą į kepenis po to, kai ji rezorbuojama virškinamajame trakte. 

Gliukozė (GLU)
Tai – kraujyje esantis cukrus, kuris į kraują patenka iš suvirškintų ir įsisavintų maisto medžiagų arba išskiriamas iš organizmo medžiagų atsargų. Esant padidėjusiam gliukozės kiekiui kraujyje, galima įtarti cukrinį diabetą.

 Vitaminas B12 
Šis vitaminas labai svarbus sklandžiai nervų sistemos veiklai bei geležies įsisavinimui organizme, todėl esant jo trūkumui vystosi ne tik nervų sistemos ligos, bet ir mažakraujystė.

Homocisteinas 
Homocisteino koncentracijos padidėjimas rodo vitamino B12, folio rūgšties ar vitamino B6 trūkumus, kurie gali lemti mažakraujystes vystymąsi. Taip pat tai – vienas iš aterosklerozės rizikos rodiklių kraujyje. Padidėjus šio parametro koncentracijai, kraujagyslėse greičiau susidaro krešulių, didėja širdies ir kraujagyslių ligų rizika. 

Folio rūgštis 
Kepenų ligų atveju šis kiekis mažėja, nes kepenys yra pagrindinis šio vitamino depas.

Šeimos gydytojo raštiškos išvados ir rekomendacijos – per 10 darbų dienų.