Naujausi tyrimai patvirtina – skiepai autizmo nesukelia

16 Sau 2019 Naujienos

Visuomenėje jau ilgą laiką vyksta ginčai apie galimą skiepų ir autizmo ryšį. Dėl atsiradusių baimių skiepytis, Europoje vyksta tokių ligų kaip tymai, raudonukė protrūkiai. Tai tik dar kartą įrodo, kad šių ir kitų virusinių ligų plitimas buvo sustabdytas tik skiepijimo dėka.

Dešimties skirtingų tyrimų, kuriuose dalyvavo daugiau nei 1 milijonas vaikų, analizė patvirtino, kad nėra ryšio tarp skiepų ir autizmo. „Išanalizavome duomenis ir juose sąsajų nėra, ką platesnė sveikatos priežiūros bendruomenė suprato jau tam tikrą laiką“ sako Sidnėjaus medicinos mokyklos asocijuotasis profesorius Guy’us Eslickas. „Mes primygtinai raginame tėvus bendradarbiauti su gydytojais, siekiant užtikrinti, kad jų vaikai gautų visą imunizacijos naudą, ir būtų apsaugoti nuo skiepijant išvengiamų ligų.

Puikus pavyzdys poliomielito infekcija, kurios pasekmė visiškas raumenų paralyžius. Specifinių poliomielito gydymo priemonių ar vaistų nėra. Profilaktika tik skiepai. Lietuvoje nuo 1932 m. buvo pradėta oficiali poliomielito registracija. Kasmet sergamumas didėjo ir nuo 1947 m. poliomielito registruojamų atvejų skaičius ženkliai augo, ypatingai pokario laikais: 1947m. – 122; 1955m. – 332; 1958m. – 222 atvejai. 1959 m., panaudojant gyvą J. Sebino vakciną, Lietuvoje vakcinuota 530 000 gyventojų – pradėta vakcinacija sustabdė Poliomielito viruso cirkuliaciją ir gyventojų sergamumas ženkliai sumažėjo.
1960 m buvo vakcinuota dar 1 840 000 žmonių bei atlikti seroepidemiologiniai tyrimai, įvertinant vakcinacijos efektyvumą ir vakcinos imunogeniškumą. Galutiniai rezultatai parodė, kad po plačiai taikomos vakcinacijos, sergamumas poliomielitu ženkliai mažėjo ir buvo beveik likviduotas. Pažymėtina, kad paskutinis, sukeltas laukinės poliomielito viruso padermės atvejis Lietuvoje, buvo užregistruotas 1972 m.

Kad ligos, kurių išvengiama skiepijant, neplistų bendruomenėje, būtina užtikrinti joje dideles skiepijimo apimtis. Kuo daugiau tėvų neskiepija savo vaikų, tuo didesnis ligų plitimo pavojus. Apsisprendimas neskiepyti vaiko didina riziką susirgti ne tik jūsų paties vaikui, bet ir visai bendruomenei.

 

 

Šaltiniai:

https://www.autismspeaks.org/

Luke E.Taylor, Amy L. Swerdfeger, Guy D.Eslick „Vaccines are not associated with autism: An evidence-based meta-analysis of case-control and cohort studies“

Vaccine, Volume 32, Issue 29, 17 June 2014, Pages 3623-3629

http://www.ulac.lt/lt/search/poliomielitas

Parašykite komentarą

Paieška

+