Alerginės ligos

14 Lap 2018 Naujienos

Alerginės ligos yra dažnos ir per pastaruosius 20-30 metų sergančiųjų skaičius tik didėja. Alerginės ligos blogina gyvenimo kokybę, fizinę bei psichinę savijautą. Dažnai užsiklendžiama savyje, vengiama mėgiamos veiklos, bendravimo su draugais.

food-allergy-graphic-11162

Alergija – sutrikimas, kurį sukelia nenormali reakcija į alergeną. Alerginė reakcija yra imuninės sistemos “klaida”, kuomet imuninė sistema mus pradeda saugoti net nuo nepavojingų mums dalelių.  Imuninė sistema atsakingą už mūsų oragnizmo apsaugą. Ji saugo nuo pavojingų dalelių tokių kaip virusai, bakterijos, ar vėžinės ląstelės. Bet kartais imuninė sistema “išprotėja” ir prasideda kovą prieš nepavojingas organizmui daleles (pvz. žiedadulkes, gyvūnų plaukus, maistą irt.t) taip prasideda alerginė reakcija.

Alerginės reakcijos gali pasireiškti: pilvo skausmais, viduriavimu, vėmimu, kosuliu, dusuliu, švokštimu, akių ir nosies niežuliu, akių paraudimu, čiauduliu, sloga, nosies užgulimu, uoslės praradimu, odos bėrimais, tinimais, paraudimais, kraujospūdžio kritimu.  Tačiau nėra nė vieno simptomo būdingo tik alergijai ar alerginei ligai. Šie negalavimai gali būti ir kitų ligų požymiais. Todėl esant negalavimams rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Galimos alerginės ligos, būklės: dilgėlinė, angioedema, šienligė, alerginė sloga, alerginis konjunktyvitas, alerginė bronchų astma, atopinis dermatitas, kontaktinis alerginis dermatitas, maisto alergija, alergija vabzdžių nuodams, alergija vaistams, anafilkasinis šokas.

Dažniausi alergenai: daržovės, vaisiai, riešutai, kiaušinis, pienas, kviečiai, žuvis, jūros gerybės, žiedadulkės, gyvūnų kailis ar odos dalelės, namų dulkių erkutės, pelėsis, vaistai, bičių, vapsvų nuodai.

Diagnostika: odos dūrio mėginiai su alergenų ekstraktais, kraujo tyrimai, lopo testai.

Gydymas: alergeno (-nų) vengimas; vaistai, specifinė alergenų imunoterapija.

Gydytojas alergologas-klinikinis imunologas: 

Gydytoja Ana Kozlovska konsultuoja Vilniaus klinikoje

Parašykite komentarą

Paieška

+