Jeigu manote, kad galite būti užsikrėtę LPL (lytiškai plintančia liga), – pasitikrinkite. Ypač jeigu pastebėjote vieną ar kelis iš žemiau išvardytų požymių, nedelskite ir pasitikrinkite iškart. 

Lytiškai plintančios ligos reikalauja ypatingo dėmesio ir priežiūros jas gydant. Netinkamas gydymas arba visiškas negydymas gali sukelti ilgalaikių ar net nebepagydomų padarinių. Pavyzdžiui, paskatinti nevaisingumą ar impotenciją. O nėštumo ir gimdymo metu LPL galima užkrėsti dar negimusį kūdikį.

Lytiškai plintančiomis ligomis gali užsikrėsti kiekvienas lytiškai aktyvus žmogus. Partnerių keitimas, santykiavimas be barjerinių apsaugos priemonių yra dažniausios lytiškai plintančių ligų priežastys. Žinoma, net ir ilgalaikiai santykiai negali visiškai garantuoti, kad nėra galimybės užsikrėsti LPL. Taip yra dėl to, kad ligos požymių gali pasirodyti praėjus ilgesniam laikotarpiui.

Jeigu pastebite LPL simptomus, rekomenduojama ginekologo konsultacija.

pgr tyrimas
Kaip atpažinti pirmuosius LPL simptomus?

Pagrindiniai infekcijos požymiai:

  • Neįprastos išskyros;
  • Žaizdelės ar pūslelės ant lytinių organų gleivinių;
  • Dirginimas apie makštį, varpą ar tiesiąją žarną;
  • Skausmas ar deginimo jausmas šlapinantis;
  • Padažnėjęs šlapinimasis;
  • Skausmas lytinių santykių metu.
Kada reikia skubiai tirtis?
  • iš lyties ir šlapinimosi organų pagausėja ar atsiranda neįprastų išskyrų
    (nuo permatomos iki gelsvai žalsvos spalvos);
  •  atsiranda baltų apnašų;
  •  šlapinimasis tampa skausmingas;
  •  atsiranda bėrimas lyties organų srityje;
  •  padidėja kirkšnies limfmazgiai;
  •  atsiranda skausmas pilvo apačioje, kapšelyje;
  •  po lytinių santykių pasirodo kraujo.

 

Sergant LPL gali nepasireikšti ir jokie simptomai (dauguma chlamidijomis užsikrėtusių vyrų ir moterų visiškai nejaučia jokių simptomų, taip pat simptomų nejaučia ir 9 iš 10 moterų, užsikrėtusių gonorėja). 

LPL tyrimus naudinga atlikti ir santykių pradžioje, pradėjus kartu kurti ateities planus, arba bet kuriuo lytiškai aktyvaus gyvenimo laiku, jei tokie tyrimai nėra atlikti. Pasitikrinti dėl lytiškai plintančių ligų yra pavyzdingumo, atsakingumo, rūpestingumo ir meilės artimiesiems ženklas!

Lytiškai plintančios infekcijos (LPI) priklauso ligų grupei, apie kurias žmonės mieliau nutyli arba kalba pašnibždomis. Tačiau, nors ir nėra lengva, šia tema būtina kalbėti. Diskusijos, lengvai prieinama informacija, prevencijos ir profilaktikos priemonės yra vienintelis patikimas būdas kontroliuoti tolesnį ligų plitimą. Tai ypač svarbu norint apsaugoti ne tik save, bet ir pačius artimiausius žmones. 

Lytiniu būdu plintančios infekcijos – tai bakterijos, grybeliai, virusai. Jomis užsikrečiama kontaktiniu būdu, per lytinius santykius. Daugelis LPI pavojingos tiek vyrams, tiek moterims. Šios infekcijos sukelia nevaisingumą, prostatitą, varpos navikus, negimdinį nėštumą, priešlaikinį gimdymą, naujagimių infekcijas, gimdos kaklelio vėžį.

Kuo anksčiau nustatomos LPI ir pradedamos gydyti, tuo mažesnis pasekmių pavojus.

Jei turi nors mažiausią įtarimą – pasitikrink!

Tyrimų sudėtys
Lytiškai plintančių infekcijų tyrimų programa. Šlapime
Chlamydia trachomatis (PGR) / Mycoplasma hominis (PGR) / Mycoplasma genitalium (PGR) / Neisseria gonorrhoeae (PGR) / Trichomonas vaginalis (PGR) / Ureaplasma urealyticum (PGR) / Ureaplasma parvum (PGR)
KAINAS RASITE ČIA

 

Lytiškai plintančių infekcijų tyrimų programa. Mini
Chlamydia trachomatis (PGR) / Trichomonas vaginalis (PGR) / Mycoplasma hominis (PGR) / Ureaplasma parvum (PGR) / Ureaplasma urealyticum (PGR) / Neisseria gonorrhoeae (PGR) / Mycoplasma genitalium (PGR) / Nuotolinis šeimos gydytojo komentaras
KAINAS RASITE ČIA

 

Lytiškai plintančių infekcijų tyrimų programa. Vidutinė

Ureaplasma parvum (PGR) /  Ureaplasma urealyticum (PGR) / Neisseria gonorrhoeae (PGR) / Candida albicans (PGR) / Herpes Simplex virusas (SV1/2) (PGR) / Gardnerella vaginalis (PGR) / Trichomonas vaginalis (PGR) / Mycoplasma genitalium (PGR) / Mycoplasma hominis (PGR) / Chlamydia trachomatis (PGR) / Nuotolinis šeimos gydytojo komentaras

KAINAS RASITE ČIA

 

Lytiškai plintančių infekcijų tyrimų programa. Išsami
Gardnerella vaginalis (PGR) / Chlamydia trachomatis (PGR) / Ureaplasma urealyticum (PGR) / Herpes Simplex virusas (SV1/2) (PGR) / Ureaplasma parvum (PGR) / Treponema pallidum IgM ir IgG antikūnai (sifilis) / ŽPV 16,18 genotipų nustatymas su aukštos rizikos genotipų atranka (PGR) (P-47) / RPR kiekybinė reakcija (sifilis) / Candida albicans (PGR) / Mycoplasma hominis (PGR) /  Mycoplasma genitalium (PGR) / Neisseria gonorrhoeae (PGR) / Trichomonas vaginalis (PGR) / ŽIV 1/2 tipų antikūnų ir p24 antigeno nustatymas / Nuotolinis šeimos gydytojo komentaras
KAINAS RASITE ČIA

 

Detalūs tyrimo aprašymai

Chlamydia trachomatis (PGR) 
trachomatis pažeidžia: gimdos kaklelio, šlaplės, tiesiosios žarnos ir akies gleivinės epitelio ląsteles. Pirminė infekcija moterims sukelia gimdos kaklelio uždegimus – cervicitus.

Mycoplasma hominis (PGR) 
hominisdažniausiai siejama su lytinių ir šlapimo takų infekcijomis. Moterims randama esant bakterinei vaginozei.

Mycoplasma genitalium (PGR) 
Tai – lytiškai plintanti infekcija. Moterims sukelia mažojo dubens uždegimines ligas, šlaplės ir gimdos kaklelio uždegimus (uretritus ir cervicitus); vyrams – prostatos ir šlaplės uždegimus (prostatitus ir uretritus).

Neisseria gonorrhoeae (PGR)
Bakterija, dar vadinama gonokoku, – gonorėjos sukėlėja. Tai labai agresyvi bakterija – turi kelių rūšių baltymų, kurie padeda jai išgyventi įvairiomis sąlygomis, atremti šeimininko imuninę ataką ir taip padidinti savo infekcines savybes. Infekcija perduodama lytinio kontakto metu, paprastai, kai sveiko žmogaus gleivinė liečiasi su užsikrėtusio ir ligos simptomų nejaučiančio žmogaus gleivine.

Trichomonas vaginalis (PGR) 
Chlamydia trachomatis sukelia iki 80 proc. lytiniu būdu plintančių infekcijų. 60 proc. atvejų ligos eiga yra besimptomė. Ši infekcija yra perduodama tik lytinių santykių metu. Gali būti ūmi, lėtinė arba užslėpta (latentinė) trichomonozės forma.

Ureaplasma urealyticum (PGR)
Tai yra normalioji moterų ir vyrų lytinių ir šlapimo takų mikroflora. Jai sutrikus, ši bakterija ima daugintis ir lemia ureaplazmozę. 

Ureaplasma parvum (PGR)
Š
ios bakterijos gali sukelti infekciją – ureaplazmozę, kuri plinta lytinių santykių metu. Ureaplazmos kartu su kitomis infekcijomis apsunkina lėtinių infekcinių uždegimų eigą.

Gardnerella vaginalis (PGR) 
Tai – bakterija, kuri dauginasi makšties gleivinėje. G. vaginalis vystymosi periodu rūgština terpės pH ir sudaro puikias sąlygas veistis visoms bakterijoms, kurioms ši terpė yra optimali. Moterims kartu su kitomis bakterijomis sukelia išorinių lytinių organų ir makšties uždegimą (vulvovaginitą). Jis dažniausiai pasireiškia sergant bakterine vaginoze.

Candida albicans (PGR) 
Tai – grybelinės infekcijos priežastis. Jo padidėjimas šlapimo ir lyties takų gleivinėse sukelia kandidozę.

Herpes simplex 1/2 (PGR) 
Tai – virusas, kuris sukelia paprastąją pūslelinę. Ši infekcija nėra visiškai išgydoma ir nuolat gali pasikartoti, tačiau laiku paskyrus tinkamą gydymą galima visiškai pašalinti šios ligos simptomus.

Kiekybinis sifilio RPR 
Šis tyrimas yra atliekamas sifiliui diagnozuoti.

Sifilio TPHA
Šis tyrimas yra atliekamas sifiliui diagnozuoti.

ŽIV 1/2 antikūnų tyrimas
Šis tyrimas nustato, ar žmogus yra užsikrėtęs žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV).

ŽPV aukštos rizikos 14 tipų DNR RL PGR
Tyrimas nustato žmogaus papilomos viruso aukštos rizikos sukėlėją. Žmogaus papilomos virusas yra lytiniu būdu, liečiantis oda į odą arba iš motinos naujagimiui perduodamas virusas, kurio sukelta infekcija dažnai nesukelia jokių simptomų ir gali praeiti savaime. 

Į programos kainą įskaičiuotas gydytojo komentaras, jei tai yra numatyta programos sudėtyje.

Gydytojo komentaras pateikiamas per 5 d.d. nuo tyrimo programos atsakymų gavimo (jei pacientas pageidauja).

Tyrimų programos atlikimui yra BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA: 1811

[products ids="3327,4824,3445"]