Genetinių tyrimų testai

Visi genetinių tyrimų testai (išskyrus lyties nustatymo ir prenatalinius) atliekami iš skruosto epitelio ląstelių.

 

DNR tėvystės nustatymo testas

Jau šiandien galite atlikti itin paprastą, tikslų ir įperkamą DNR tyrimą.

Pranešame, kad DNR tėvystės nustatymas tapo lengvai įveikiama užduotimi. Paprastam trijų žingsnių procesui nebūdingas tradicinių DNR testų sudėtingumas. Tėvystės nustatymo tyrimą atlieka Laboratorija akredituota kaip Tėvystės nustatymo tyrimų laboratorija. Dėl šios priežasties atliekami tyrimai atitinka griežčiausius tyrimų ir kontrolės protokolus, o tai garantuoja tikslumą, siekiantį iki 99.999 proc. 

 

DNR motinystės nustatymo testas

Šis testas yra panašus į tėvystės testą ir nustato tikimybę ar moteris yra biologinė vaiko motina. DNR mėginiai gali būti paimti tik iš galimos motinos ir vaiko.

 

Senelių, tetų ar dėdžių DNR testas

Šis DNR testas nustato galimą statistinę tikimybę, ar asmuo yra vaiko senelis(-ė), teta ar dėdė. DNR testo paslaugos kaina skaičiuojama vaiko ir vieno senelio(-ės), tetos ar dėdės tyrimams. Tačiau galima papildomai tirti ir daugiau asmenų, pavyzdžiui, antrą vaiką arba kitą senelį(-ę). Šio tipo DNR testas vadinamas dėdės DNR analize.

Kai keliamas dėdės giminystės klausimas, rekomenduojamas metodas, kai ištiriamas esamas vaiko tėvas arba motina. Jeigu jų ištirti nėra galimybės, dėdės DNR testas vis tiek gali būti atliekamas.

Dėdės DNR testas yra kitokie nei visada pateikiantys galutinius rezultatus tėvystės DNR testas. Kai dėdės DNR testas yra atliktas, laboratorija nustato galimų giminaičių genetinį profilį. Remiantis kiekvieno asmens atskleistos genetinės medžiagos tipu, nustatomas dėdės indeksas. Jeigu jis yra didesnis nei 1,00, du ištirti asmenys galimai yra tikri biologiniai giminaičiai. Kuo aukštesnis dėdės indeksas, tuo didesnė tikimybė būti biologiniais giminaičiais.

 

Giminystės DNR testas

DNR giminystės testai nustato statistinę tikimybę, ar vienų tėvų vaikai turi du tuos pačius tėvus ar ne. DNR testu nustatoma dviem vienų tėvų vaikams, bet jei reikia, galima tirti ir daugiau – pavyzdžiui trečią brolį / seserį.

Kai sprendžiamas giminystės klausimas, siekiant nustatyti ar asmenys yra tikri biologiniai vienų tėvų vaikai, rekomenduojamas abu tėvus tiriantis metodas. Situacijose, kai galimi tėvai nėra pasiekiami, DNR giminystės testas gali būti atliktas analizuojant biologinių vienų tėvų vaikų ryšius.

Į tyrimą įtraukiant vieną iš tėvų, smarkiai padidėja šio tipo analizių tikslumas. Atskleidžiant, kad vienų tėvų vaikai turi bendrą motiną arba tėvą, gaunamas reikšmingas rezultatas.

Nuo tėvystės testo, kuris visada pateikia galutinį rezultatą, vienų tėvų vaikų tyrimas skiriasi. Kai giminystės testas yra atliktas, DNR laboratorija nustato genetinį galimų vienų tėvų vaikų profilį. Remiantis genetinės medžiagos, paveldėtos kiekvieno iš vienų tėvų vaikų tipu, nustatomas vienų tėvų vaikų DNR indeksas.

Jei vienų tėvų vaikų DNR indeksas yra didesnis nei 1,00, greičiausiai du ištirti asmenys yra tikri biologiniai vienų tėvų vaikai. Kuo didesnis vienų tėvų vaikų DNR indeksas, tuo  tikimybė yra didesnė.

Norint ištirti tikimybę, ar du vienų tėvų vaikai turi tik vieną bendrą tėvą / motiną, vietoje dviejų bendrų tėvų (motinos ir tėvo) gaunamas pusės vienų tėvų vaikų DNR indeksas. Pusės vienų tėvų vaikų DNR indekso santykis su pilnu vienų tėvų vaikų DNR indeksu rodo tikimybę, ar du asmenys turi vieną bendrą tėvą / motiną, ar du bendrus tėvus (motiną ir galimą tėvą).

Polinkio į ligas DNR tyrimai

 

Šiuo metu jau galima įvertinti polinkį sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, vėžiu bei daugiau sužinoti apie širdies, imuninės sistemos, bendrosios sveikatos būklę ir kita.

 

Prognozuojantys DNR tyrimai – jau realybė

Genetinis testas atliekamas, siekiant pažvelgti į jūsų DNR ir nustatyti, ar yra ligą žyminčių rodmenų, ir jiems esant, informuoti apie  polinkį susirgti rimtomis žemiau paminėtomis ligomis. Atlikus šį testą galima pakeisti rizikingą ateitį ir imtis visų reikalingų veiksmų, siekiant užkirsti kelią ligoms.

 

DNR testas – prasminga ir veiksminga apsauga nuo rizikos veiksnių

Mūsų partnerio laboratorijoje siūlomos sveikatos būklės nustatymo paslaugos sudarytos atsižvelgiant į natūralių mirčių, dažnėjančių šiuo pramoniniu laikotarpiu, priežastis ir dauguma atvejų taip yra užtikrinama veiksminga ir prasminga apsauga. Mūsų įmonėje siūlomos DNR testo paslaugos atskleis jūsų genetinį ir aplinkos veiksnių sukeltą polinkį sirgti šiomis 25-iomis ligomis bei jūsų sveikatos būklę. 

 

Tiriamos 25-ios ligos:

    Imuninė sistema
    1. Vilkligė
    2. Greivso liga
    3. Celiakija
    4. Išsėtinė sklerozė
    5. Psoriazė

    Širdis ir kraujagyslės
    6. Aneurizma
    7. Prieširdžių virpėjimas
    8. Širdies liga
    9. Periferinių arterijų liga
    10. Venų tromboembolijos

    Senėjimas
    11. Geltonosios dėmės degeneracijos
    12. Alzheimerio liga
    13. Osteoartritas
    14. Reumatoidinis artritas

    Bendra sveikata
    15. Nutukimas
    16. Migrena
    17. 1 tipo cukrinis diabetas
    18. 2 tipo cukrinis diabetas

    Vėžys
    19. Šlapimo pūslės vėžys
    20. Krūties vėžys
    21. Žarnyno vėžys
    22. Skrandžio vėžys
    23. Plaučių vėžys
    24. Prostatos vėžys
    25. Odos vėžys

 

Genetinio konsultavimo svarba

Ištyrus DNR, pateikiama tyrimų ataskaita. Kiekvienas šioje ataskaitoje pateiktos informacijos kriterijus yra įvertintas, atsižvelgus į jūsų gyvenimo trukmę, o nustatyti rizikos veiksniai apibūdinami kaip aukštos, vidutinės ar žemos rizikos veiksniai. Esame įsitikinę, jog ataskaitoje pateikiama informacija  neabejotinai vertinga,  joje pateikiamus duomenis siūlome aptarti su Jūsų gydytoju,  ir kitais specialistais.

 

Kiek laiko trunka testo atlikimas?

DNR testo rezultatai gaunami apytiksliai per 2-4 savaites.

Paslaugas sudaro:

- genetinio tyrimo testo mėginio paėmimo procedūra,

- genetinio tyrimo mėginio išsiuntimas į akredituotą laboratoriją pagal sutartį su Edonum, UAB.

Plačiau žiūrėti www.dnr.lt