Slenka plaukai?

Yra žinoma, kad vyrams plaukai slenka dažniau nei moterims. Taip yra todėl, kad vyriškos lyties atstovai dėl jiems būdingų hormonų yra linkę į plikimą. Tačiau išretėję plaukai ir jų slinkimas gan dažnas reiškinys ir moterims. Priežasčių daugybė, pradedant vitaminų trūkumu ir baigiant rimtomis sveikatos problemomis.

 

Fiziologiškai natūralu, kad kasdieną žmogus netenka nuo 20 iki 100 plaukų. Nenatūralu, jei vietoje išslinkusių plaukų neatauga nauji, tuomet vystosi plikimas. Plaukai gali pradėti slinkti dėl netaisyklingos mitybos, dietos, streso, poilsio ir miego trūkumo arba užterštos aplinkos poveikio.

 

Plaukų slinkimo priežastis gali būti apsinuodijimas sunkiaisiais metalais arba  hormoninės ligos.

 

Racionalu būtų nespėlioti, o nedelsiant pasidaryti tyrimus.

Tyrimų programą sudaro:
Testosteronas androgeninis hormonas, sintezuojamas sėklidėse, antinksčuose, kiaušidėse. Tai vienas pagrindinių anabolinių hormonų, lemiančių vyriškąsias savybes (hirsutizmas, nuplikimas, agresyvumas).
DHEA-S (dehidroepiandrosterono sulfatas) antinksčių androgenas. Rekomenduojama tirti, kai yra moterų plaukuotumo padidėjimas (hirsutizmas), virilizacija (vyriški požymiai moterims), plikimas.
Feritinas pagrindinis baltymas, kurio pagalba audiniuose kaupiama geležis. Vienas iš pagrindinių rodiklių, rodančių geležies atsargas.
Cinkas su cinko deficitu susijęs augimas, anemija, brendimas. Tai pagrindinis kraujo forminių elementų katijonas. Cinkas – vienas iš sunkiųjų metalų, kuriuo dažniausiai apsinuodijima.
Vitaminas B12 svarbus kraujo gamybai, padeda diagnozuoti anemiją.
Bendras kraujo tyrimas (33 parametrai su retikuliocitais) įvertinamos kraujo ląstelės, jų kiekis, procentinis pasiskirstymas, nustatomas eritrocitų nusėdimo greitis, retikulocitų kiekis. Šis tyrimas būtinas, norint įvertinti bendrą sveikatos būklę.
TTH skydliaukės funkcijos rodiklis. Padidėja apsinuodijus ličio preparatais, medikamentais.
Folio rūgštis tiriama kartu su vitaminu B12, svarbi kraujo gamybai
kaina: 86.00 Eur