Kvėpavimo takų ligų tyrimų programa

Kasmet sparčiai daugėja žmonių, sergančių sunkiomis kvėpavimo takų sistemos ligomis. Vis dažniau diagnozuojama lėtinė obstrukcinė plaučių liga, pneumonija, tuberkuliozė ir daugelis kitų kvėpavimo takų ligų, kurių atsiradimą sąlygoja ne tik gyvenimas sveikatai žalingoje aplinkoje, bet ir mūsų pačių lengvabūdiškas požiūris.

 

Susirūpinti ir pasitikrinti reikėtų, jeigu Jus kankina:

- varginantis kosulys
(besitęsiantis 2 ir daugiau savaičių)

- dusulys

- karščiavimas

- naktinis prakaitavimas

- nuolatinis skrepliavimas

- apetito stoka

- svorio netekimas

- atsikosėjimas krauju

- skausmas krūtinėje

 

Mūsų kvėpavimo takai yra padengti virpamaisiais plaukeliais, kurie judėdami, išstumia iš kvėpavimo takų mikroorganizmus. Sutrikus šiai funkcijai, infekcija leidžiasi kvėpavimo takais žemyn, kol patenka į alveoles ir sukelia uždegimą. Patekus infekcijai, vystosi uždegimas, kaupiasi skystis, todėl organizmui tampa sunkiau pasisavinti deguonį ir pašalinti susidariusį anglies dvideginį – sutrinka kvėpavimo funkcija.

Tyrimų programą sudaro:

Mycoplasma pneumoniae IgM

Mycoplasma pneumoniae IgG

Chlamydia pneumoniae IgM

Chlamydia pneumoniae IgG 

Chlamydia psittaci IgM

Chlamydia psittaci IgG

C reaktyvus baltymas (CRB)

                                                                                                                                      kaina: 80.00 Eur

 

Mikoplazmos ir Chlamydia pneumoniae sukelia netipinės eigos plaučių uždegimus (lėta pradžia, gerklės skausmas, sausas kosulys, bendras silpnumas, žemesnė temperatūra). Negydomos šių sukėlėjų sukeltos ligos skatina bronchopneumonijos išsivystymą. IgM antikūnai paprastai atsiranda ūmioje fazėje anksčiau negu IgG. C reaktyvus baltymas šių sukėlėjų ligos atveju taip pat būna padidėjęs.