KARDIO (širdies - kraujagyslių ligų) tyrimų programa

Širdies ir kraujagyslių ligos yra viena dažniausių mirties priežasčių pasaulyje, tame tarpe ir Lietuvoje.  Viena pagrindinių - išeminė širdies liga. Pažengus išeminei širdies ligai, įvyksta ūminis miokardo infarktas, tenka atlikti širdies vainikinių kraujagyslių pakeitimo (šuntavimo) operaciją. 

 

Pagrindinė širdies ligų atsiradimo priežastis - aterosklerozė, pažeidžianti viso organizmo, tame tarpe ir širdies kraujagysles. Aterosklerozė – svarbi ne tik širdies ligos, bet ir galvos smegenų kraujagyslių bei kojų kraujagyslių susirgimų priežastis. Nuo aterosklerozės pradžios iki momento, kai širdies kraujagyslės užsikemša, praeina keli etapai, kol širdies raumuo nebegauna deguonies ir apmiršta, t.y. įvyksta širdies infarktas. 

 

Pagrindiniai širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniai yra rūkymas, padidėjęs arterinis kraujo spaudimas, padidėjusi blogojo cholesterolio koncentracija kraujyje, netaisyklinga mityba bei mažas fizinis aktyvumas. Širdies ir kraujagyslių ligų vystymuisi įtakos taip pat turi antsvoris, nutukimas, cukrinis diabetas, kai kurie medžiagų apykaitos sutrikimai, stresas, piktnaudžiavimas alkoholiu, nemiga, pervargimas, sėdimas darbas. Įtakos turi ir paveldimumas - jeigu infarktą patyrė paciento tėvai, didelė tikimybė, kad ši liga neaplenks ir jo.

 Širdies tyrimus rekomenduojama atlikti visiems, perkopusiems 40 metų slenkstį, o sulaukus 30 metų, pasitikrinti bent cholesterolio kiekį kraujyje. Ypatingai svarbu kreiptis į gydytoją ir atlikti profilaktinius širdies tyrimus net ir gerai besijaučiantiems, bet turintiems nors menkiausią rizikos veiksnį žmonėms.

 

Parengėme ir rekomenduojame Jums kartą į metus atlikti KARDIO arba KARDIO PLIUS tyrimų programą t.y. laboratorinių tyrimų kompleksą. Atrinkome organizmo rodiklius, kurie parodo  širdies – kraujagyslių sistemos ir ją įtakojančių kitų organizmo sistemų būklę. Nepriklausomai nuo amžiaus, rekomenduotina šiuos tyrimus atlikti tiems, kurie turi širdies – kraujagyslių ligų rizikos veiksnių, t.y. rūko, turi padidėjusį kraujospūdį, viršsvorį, lipidų apykaitos sutrikimus, genetinį polinkį sirgti kraujagyslių ligomis.

Mini tyrimų programos sudėtis:
Gliukozė Juonizuotas kalcis Šarminė fosfatazė
Kreatininas Fosforas Bendras baltymas
Šlapalas Geležis Albuminai
Šlapimo rūgštis ALT Cholesterolis
Natris AST DTL
Kalis Bilirubinas bendras MTL
Chloras (Cl) Bilirubinas tiesioginis Trigliceridai
Kalcis (Ca) y-GT  
kaina: 44.00 Eur
Išplėstinės tyrimų programos sudėtis:
DTL „gerasis“ cholesterolis, neleidžiantis riebalams kauptis ant arterijų sienelių
MTL „blogasis“ cholesterolis, jo didėjimas lemia aterosklerozės riziką
Cholesterolis vienas pagrindinių rodiklių, kurio padidėjimas susijęs su aterosklerozės rizika
Trigliceridai padidėjusi koncentracija yra susijusi su padidėjusia rizika sirgti sunkia aterosklerozės forma
Apolipoproteinas A1 susijęs su „geruoju” cholesteroliu, nes trukdo susidaryti aterosklerotinei plokštelei kraujagyslėse

Apolipoproteinas B
(APO B)

susijęs su „bloguoju“ cholesteroliu, nes dalyvauja pernešant cholesterolį į audinius ir kraujagysles
Lipoproteinas (a) jo buvimas rodo genetiškai paveldimą aterosklerozės rizikos padidėjimą
Didelio jautrumo CRB padeda anksti nustatyti miokardo infarkto riziką
Troponinas T ankstyvo miokardo infarkto rodiklis
Kreatinkinazė padidintas kiekis gali būti miokardo infarkto ir/ar smegenų traumos požymis
Homocisteinas didelis kiekis siejamas su didesne išeminės širdies ligos, aterosklerozės, periferinių kraujagyslių ligos ir insulto rizika
kaina: 105.00 Eur